Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stickermajom

    addikt

    válasz fulton #225550 üzenetére

    "Ti figyeltek a pihenők betartására pl amit a garmin computer ajánl edzés végén?"

    Igyekszem betartani igen. Fontos a regeneráció, nem lehet mindig ezerrel nyomni.

    Múltkor egy hétvégi betonozás után pár nappal minden bajom volt a bringán, vissza kellett fordulnom. De például a most szombati fosnyél (© 6030D) is látszik a tegnapi laboromban. :D

  • flash-

    veterán

    válasz fulton #225550 üzenetére

    Nekem bryton van, abban nincsen ilyen, de kb. kitapasztaltam már hogy mikor mit birok illetve érzem is.
    ha hosszút megyek (kb100km vagy több) főleg ha van benne intenzivebb részek,
    vagy rövidet megyek (30-50) de kemény intervallokkal(mhr 90 vagy több% vagy maxokat) akkor utánuk 2 nap pihi(nem tekerés,hanem pl súlyzós felsőtest edzés) kell nekem utána.

    Szerintem az ember érzi ezt de ha nem is érzed pulzuspántot feldobod, és látod hogy ugyanolyan intenzitásnál nagyon alacsony vagy esetleg magasabb a pulzus mint szokott lenni akkor már tudhatod hogy valami fáradtság van a dologban.
    Megjegyzed hogy milyen intenzitásnál milyen a pulzus, aztán ha attól eltér nagyon akkor fogod látni, az se jó ha sokkal alacsonyabb,illetve nem birod felvinni, és az se ha magasabb.
    Meg aztán nyilván minden más fáradtság összeadódik, az is fáradtságként jelentkezik hogy dolgozol munkahelyen, elmész fél napot ügyeket intézel. Ez mind ugyanúgy tehető a mérleg egyik oldalára mint ahogy az edzésfáradtság. Ezek ugyanúgy fáradtságként jelentkeznek.De még egy nyaralásra való felkészülés is.Nekem minden évben az van hogy mire megérkezünk a nyaralásba 2 napig hulla vagyok mert azt megelőző nap a stressz, készülődés is kivesz

    (átlag lehet hogy a 25 az megállásokkal volt - akkor csinál ilyet a strava ha race-re állitod - a 30 meg valószinü csak annak az átlaga amikor tekertél és abba nincs benne a megállás.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák