Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wombath

    HÁZIGAZDA

    válasz jjeahh #217478 üzenetére

    Hát, igazából az "ausztrál srác" videóit követem, azzal a különbséggel, hogy kicsit több olajat és kicsit kevesebb teflont használok. Mert hogy mindkettőt kipróbáltam, az olajjal kevert viaszát és a teflonporral kevert viaszát is, és azt tapasztaltam, hogy sárba, hóba, szóval lucskos időbe az előbbi a jó, porba meg az utóbbi. Szóval van két adag wax, az egyiket télen, a másikat nyáron használom (tudom, hogy nyáron is lehet eső, ilyenkor úgy veszem, hogy így jártam :) , ezért is akarom még megcsinálni az ő módszerével az viaszos pótolajozót, amiben izopropanolba mixeli bele gyakorlatilag a viaszt).
    A viaszt neten rendelem, gyertyakészítésre szakosodott boltokból, teljesen standard paraffin viasz, ilyen kis pasztillákban, úgy könnyű kimérni. Fél kg nekem egy évre bőven elég. Paraffin olaj borászati szakboltból jön, a teflonpor pedig ebay és ali, mikor hol lehet éppen normálisan elérni. Eddig még egyszer sem kopogtatott a TEK, hogy mi ez a fehér por :). Az olvasztáshoz én speciel az emagon elérhető legolcsóbb rizsfőzőt használom, amit pont nem ajánlanak, mert hogy túl meleget csinál, nos, én nem hagyom ott, hanem ellenőrzöm a hőmérsékletet, úgyis van mindig mit csinálni pluszban, és 80 fok felett szimplán melegentartásra kapcsolom.
    Az arányokat illetően ő 1:10-es teflon-viasz keveréket ír, hát én inkább 1:20-at használok, nincs rá tudományos magyarázatom, viszont a teflon rohadt drága. Az olaj bekeverésénél a megfelelő arány eltalálásához ugyanúgy ellenőrzöm, mint ő, hogy egy bemerített, majd lehűtött kónuszkulcson mennyire tapad és kenhető a keverék. Bevallom őszintén, ez az olajos viasz szerintem súrlódás szempontjából sosem lesz olyan jó, mint egy rendes olaj (és pláne a teflonos wax), viszont normál körülmények között szinte lemoshatatlan, csak a 70 fokos, 2-3 menetben végzett zsíroldós ultrahangos tiszítással jön teljesen ki a láncból, közben pedig ha hozzáérek (és nem kezdem direkt dörzsölni), nem koszol. A teflonos változat értelemszerűen még ennyire sem piszkol, miután a felesleges rész lepereg, szinte el is tűnik kívülről.
    Az, hogy mennyi időnként viaszolok újra, nagyon függ a körülményektől. Agyagos mocsár után nyilván újracsinálok mindent, de normál esetben 150-200 km-t is elmegyek úgy, hogy ez alatt többször is le kell mosnom slaggal és/vagy az akkus nagynyomásúval a biciklit, de a láncot nem kell átkenni, pedig az is kap.
    Ja, igen, és a módszer: én is drótra felfűzöm a láncot, bemerítem a viaszba, és ott hagyom kb 10 percig, addig meg is rázom párszor, hogy minden levegő kijöjjön belülről is. Ilyenkor már le is szoktam kapcsolni a rizsfőzőt, mert én csak akkor veszem ki a láncot, amikor 70 fok alá hült a viasz (ezt egy húshőmérővel ellenőrzöm), hogy ne folyon ki minden belőle. Nem is szoktam direkt lecsepegtetni, csak leitatom a két oldalát, és elfektetem egy tiszta papírlapra, hogy úgy hüljön ki.
    Na, most, hogy végigolvastam, szerintem elriasztottam jó pár embert :D. De igazából az egész procedúra az kb 25 perc: 15 perc alatt lemosódik a lánc az ultrahangos mosóban, 10 perc alatt meg rákerül a viasz. Ennyi idő a bringa lemosása is, szóval igazából párhuzamosan csinálom a kettőt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák