Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bardi

    aktív tag

    válasz alpihun #216939 üzenetére

    Amit leírták korábban, az alapján a második és harmadik linken lévő lehet jó opció számodra.
    Az első úgy egy tányéros elöl, hogy nincsen nagy átfogása, síkra, meg kisebb dombokra jó, az utolsó kettőn meg outi áttétel van, az jó annak hegyre, aki outizik, de az átlag felhasználónak, aki nem sportként tekint rá, túl sok lesz hegyre. Egy 16 kilós össztelós bringát, traktor gumikon egyszerűbb feltekerni 30/50-es áttétellel egy 20%-os emelkedőn, mint egy outit 36/34-gyel. Próbáltam.
    Képek alapján a harmadik gondolom 28-as kerékkel van szerelve, meg már hidrós fékekkel, szerintem az jobb választás.
    Vagy, másik opció, ha nagyon low budget kell, ősmonti, amin már v-fék van, 2" környéki gumival, városba tökéletes, és ahhoz is van minta nélküli gumi.

    '92 Honda VFR 750

  • parandroid

    nagyúr

    válasz alpihun #216939 üzenetére

    Jó irányba indultál. :K

    Ahogy előttem is írták, az első nem mászásra való, ha csak túrázgatni kéne, jó vétel lehetne. A második nagyon gnóm a 27,5-es kerekekkel, meg ezzel a mérettel, ráadásul a 3x-os rendszerrel sokat kell gépészkedni, mire megtalálod a megfelelő fokozatot, ráadásul a szélsőket kizárhatod, meg ugye nem is szekvenciális, hogy ha hátul végigváltasz, akkor kell az elsőn, szóval azt szokni, meg tanulni kell, és ha szarul van beállítva, vagy elhasználódott, az szívás. A harmadik lehetne a befutó, de a 3x-os rendszer nyűgje erre is igaz, bár ezzel a deore váltóval talán tovább el tudsz menni a széleken. Az utolsó kettőt sem vetném el, ha csak aszfalton kell szintezni, jó az a 2x10, 5-8%-os emelkedőig egészen kényelmesen lehet mászni ezekkel is, és sokkal jobban bírják a keresztbe váltást, szóval használhatod az összes fogaskereket. A kérdés az állapot, a 3., és a 4-5. is elég régi cucc, sanszos, hogy minimum hátul teljes kazetta + lánc cserés, de a hajtás első részére is oda kell figyelni. Képekről ezt nem tudom megmondani. :(

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák