Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Toobee

    veterán

    válasz MPowerPH #214138 üzenetére

    Nem, majd valamikor tavasszal sort kerítek rá. De abban a kevés időben, ami van, inkább tekerek. A Fuji most van szervizben, nem bütykölgetem addig a másik bicajomat.

    https://barbieripnk.hu/

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz MPowerPH #214138 üzenetére

    Pont hétfőn voltam Sötétvolgyben egy első próbakört tenni. Jól éreztük magunkat, kedves volt az ottani társaság, bár megelepődtem mennyi Bp-i ismerős arccal találkoztam ott, ezek szerint komoly az oda irányuló MTB turismus.

    Ha már így feljött Sötétvölgy téma, akkor le is írom az élményeimet:
    5 nyomvonalat volt szerencsém fellelni, amik megtalálásában a helyiek nagyon kedvesen segítettek. Lelkes a helyi építő csapat, több nyom legalis bejegyzése folyamatban van, és minden építkezésről tud az erdészet.

    Flow line: jópofa az eleje és a vége, de a közepén semmi lejtése a pályának így az a szakasz nagyon lassúvá válik, keményen rá kell tekerni, hogy ugrani is lehessen ne csak pumpálós flowl egyen. Bemelegítésre 1-2 körre jó, meg persze kezdőknek.

    Waterslide: elején porban csúszós meredek, de minden gurulható rajta, néhány helyen rézsű szerű a lejtése, keskeny nyom. Idővel sebesség fokozásával az élvezeti faktora is növekszik. Egy helyen eltévedtem rajta elsőre, de észrevettem hamar merre kellett volna menni.

    Nagyon kígyó: itt is gurulható minden, elején meredekebb szűk forgatók vannak, utána meg a tempósabb völgyben kanyargás.

    A nagy freeride: na ezen akkora ugrók vannak, amire azt mondtam, hogy ez nagyon nem nekem való. Akad pár olyan roadgap és az első két ugró, ami nekem is játszik, de utána igazán bedurvul a helyzet és olyanok jönnek mint a szőnyeggel fedett közel 3m magas eldobó rámpával lehet indulni a sztratoszféra felé.

    Kisebbik freeride nyom volt az, ami nagyon megtetszett (a vége a kígyó), ezen mentem a legtöbbet és úgy érzékeltem ez az egyik legnépszerű nyom is. Ezek barátibb méretű ugrók, erről hoztam videós élménybeszámoló emléket is: [link]

    A lényeg, hogy minden tudásszintű rider megtalálhatja a neki való nyomot. Egyedül kimondottan DH jellegű pálya nincsen, de ide talán nem is azért mennek.

Új hozzászólás Aktív témák