Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Toobee

    veterán

    válasz parandroid #211089 üzenetére

    Én mégcsak outis sem vagyok, 38-as Gravelkinggel járok dolgozni, de a napokban többször is megindult alattam a bringa. Nem volt kellemes, főleg, mikor az első kereket kellett összeszedni, az azért igen melós. Idáig nem volt takarás, de szerintem csak idő kérdése.

    Én ilyen időben az ebédszünet terhére oldom meg a bringázásokat. Nem túl nagy köröket tudok így tekerni, de a semminél jobb.

    https://barbieripnk.hu/

  • 6030D

    Ármester

    válasz parandroid #211089 üzenetére

    Meg lehet oldani, csak legyen mihez nyúlni: szép bringa, sárvédős bringa, görgő, futás. Pár éve én úgy oldottam meg, hogy a hétköznapi 40-90 percekben ment az utolsó három, mert vagy reggel vagy este volt rá idő. Görgőzni mindig lehet, kintre volt a sárvédős, ha meg latyak volt, akkor lehetett futni. A hétvégi hosszúakkal volt a baj, mert azért azon elgondolkodtam, hogy most 3-4 órát tekerek a szobában, vagy összeszorítom a fogam és nézelődök ennyit a hidegben. De a sárvédőssel száraz időben azért meg lehet oldani, illetve nekem ezek ugye nem olyan hatalmas sebességgel történtek, 24-26-os átlagon nem fagysz meg.

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz parandroid #211089 üzenetére

    Néha kicsit perverz, persze, ahogy a kánikulában menetszél nélkül mászás is, minden évszakban valami kompromisszum, ugyanakkor mindegyik olyan élményt ad, amit más nem tud pótolni. Mondjuk van egy haverom, aki a kánikulában tekerést is őrültségnek gondolja, a téli tekerést szintén, ősszel sár van, tavasszal sár van, így konkrétan alig jár ki tekerni :U . Az edzést (alapozás, interval) én újabban hanyagolom, de a nyári erőnlétet úgy tűnik azzal, hogy még mindíg terepezek, mászok hóban is, sikerült fenntartani, gyakorlatilag a múltkor havas terepen lettem egy szegmensen második és néha potyognak a PR-ek is :D . Remélem nem égek ki tavaszra, annyit azért nem tekerek és ugyan mászáskor felmegy a pulzus rendesen, az átlagpulzusom szinte mindíg 60% körül van.
    Télen sincs amúgy mindíg sötét, hó, fagy, szitáló köd, állandóan nedves út, igaz, aki hétköznap melózik, csak hétvégén tekerhet napsütésben, de megéri:

    Most mondjuk lehet nekem is váltanom kell egy pár napig futásra, mert ahogy elnézem elkezdett rendesen havazni. Ha pénzesebb lennék, ki lehetne tolni a határokat egy fatbikeal :DDD

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • bardi

    aktív tag

    válasz parandroid #211089 üzenetére

    Lehet ám a biciklizés öröméért tekerni, itt mindenki úgy edz, mintha valami vb-re készülne :)
    Én csak simán tekerek, és tök jól elvagyok 4-5 órás utakon is, 1000+ szinttel terepen. Pedig a bringám súlya, meg a gumi is alkalmatlan erre az itt általában leírtak alapján :)

    '92 Honda VFR 750

  • MPowerPH

    félisten

    válasz parandroid #211089 üzenetére

    En heti 3-4x jarok jelenleg futni, 50-60 percet, ameddig a 10-12km betart. Ez a teli edzes a bicajozason kivul, amire csak hetvegen van idom, es most csak Vasarnap.

    Mezga Aladár: Azert kb. az emberek 5% -a. Sokan bent gorgoznek. Ha ezt beleszamoltad, az oke. Kint alig latni 1-1 -et, mig azert nyaron csapatokban mennek. MTB -sek ellenben most is vannak. Az oka nalam nem is csak a hideg, bar outin azert a 40 -es utazo hideg is, szeles is. De inkabb az, hogy ha csuszik az ut, akkor te azokkal a virsli gumikkal nem fogsz menni. Neha a 2,4 -es MTB gumival is kihivas.

    sebgutkopf: Persze, van terd meg konyokvedo is. A Fox -os gatya tippet koszi, ranezek. :K Nekem nem szokott fazni a terdem, de az nem jelenti azt, hogy jot tesz neki a hideg.

    [ Szerkesztve ]

    Don't Tread On Me

  • Zoliwrc

    aktív tag

    válasz parandroid #211089 üzenetére

    Látnád mekkora divat lett itt a környékünkön az országútizás, szinte mindenki azzal megy ezekben a nagy retkekben is, úgy néznek ki mint a disznó, többszázezres-milliós outikkal, kb. annyi eszük van mint egy marék lepkének..A sok önjelölt olimpikon :D

  • itouchfan

    senior tag

    válasz parandroid #211089 üzenetére

    Ezzel kapcsolatban az én véleményem nagyon egyezik a tieddel, mert én is ha csinálok valamit, akkor azt szeretném rendszeresen csinálni, viszonylag normálisan, és a bringázás, mint sport vagy edzés kapcsán ez legfeljebb abban a kétszer 2-2,5 hónap full karanténban jött össze, amúgy nem igazán. Egy-egy jó hetem van (10+ óra környéke), de a legtöbb hét sajnos rendszertelen, kevés, és nulla minőséget tartalmaz. Amikor viszont tudtam menni 8-10 hétig, minimum heti 10 órát, inkább edzés szerűen (odafigyeltem a pulzusra, résztávoztam) akkor nagyon gyorsan fejlődtem (nyilván) és azóta mindig azokhoz az eredményekhez (pl emelkedő szegmensek ideje, pulzussal), ahhoz a teljesítményhez viszonyítom a mostani formám, ami bármiféle edzésnek nevezhető tevékenység híján nyilván szar (mondjuk egy 10 perces szegmensen akár 3-4 perccel lassabb vagyok azonos vagy magasabb pulzuson :U ). Ez pedig egy állandó elégedetlenséget, frusztrációt szül, hogy többet kéne menni, edzeni kéne, de sajnos a munkámból adódóan, a jelenlegi időszakból nem nagyon tudok többet kihozni, plusz az ősszel egy elhúzódó betegség is hátráltatott (és most is valami szart benyaltam megint).

    Szóval én őszintén irigylem azokat, akikben nincs ilyen versenyszellem vagy elvárás elsősorban önmaguk iránt és csak önfeledten, örömszerzésből bicikliznek akár országúton, akár terepen. Valószínűleg egy-két éven belül nekem is ez lesz a sorsom, muszáj leszek ezt megtanulni, mert az életvitelemből kifolyólag másra nem lesz lehetőségem, csak arra hogy rossz esetben heti 2-3x, jó esetben 3-4x elmenjek tekerni egyet-egyet. De azzal is úgy kell számolni, hogy a nyarat kivéve egy másfél órás nettó bringa minimum bruttó két óra, inkább 2,5, szóval jó időigényes hobbi ez. Maximum egy-egy konditermi edzés vagy futás lesz azokon a napokon, amikor max 1-1 óra marad mozogni.

    „Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

Új hozzászólás Aktív témák