Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zzola

    félisten

    válasz Paxker315 #144156 üzenetére

    Nagyon nehéz a döntés.
    Én csak most kezdek belekóstolni ebbe. Ma vettem egy sisakot és körbenéztem az üzletben. Beszélgettem a tulajjal, igényeim alapján Ő is fittness kerékpárt javasolt. Lelkesen mutatott egy Meridát 550k-ért. :DDD

    A problémám az, hogy 2 kicsi gyermekem van és manapság 1-1.5 óránál többet nem tudok sportra költeni naponta. Van egy MTB kerékpárom (egy olcsójános egyébként), ma is voltam vele, 1 óra alatt 23.5 km-t tekertem. Szóval a kiindulási pont az alkalmanként 50-100 km nem tudom, hogy mikor tudna összejönni, sok eddzés után csak hétvégeken.
    Nemsokára indul a 31 hetes felkészülés a maratonra.
    1 maximum 1.5 hónapot tudnám használni az új kerékpárt. + ugye egyszer el kell indulni, ki kell próbálni, hogy melyik jönne be.
    Az üzletben lebeszéltek az országútiról, mondván hogy az nem komfortos, szarok az utak, nem megyek annyira hosszút ect.
    Viszket az ujjam a vásárlásra, de meggondolandó a fenti okok miatt.
    Napközben is nézelődöm használt piacon is, hátha van valami jó deal.
    FB csoportban van/volt egy eladó pofás bringa Villányban, egy kedves kollégám/barátom meg teljes mértékben lebeszélt a használt vásárlásáról...

    [ Szerkesztve ]

  • planbmokus

    senior tag

    válasz Paxker315 #144156 üzenetére

    Ha összevetünk egy országúti karbon villa / 25-28-as gumit egy fitnesz alu villa / 35-38-as gumi duót (feltételezve, hogy ugyanaz a kerékszett), mindegyik esetben az utóbbi fog többet csillapítani.
    Itt az adott bringákról mondtam el a véleményem, biztos előbb választanék egy átmenő-tengelyes claris hajtókart a négyszöges helyett, mint a karbon villát az alu helyett - ugyanazon az áron.

    "Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

Új hozzászólás Aktív témák