Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz jjeahh #139608 üzenetére

    Nekem pont ezért nem tetszik a Cube geo, mert ha pl egy magamnak megfelelő vázat keresnék, akár XC-t, akár Enduro-t, akkor vehetek egyel nagyobb méretet mint amúgy pl Meridából. Tehát L-est. Annak meg túl hosszú lesz a nyeregvázcsöve.
    A legviccesebb az E-Enduro Stereo hybrid, a 47 centis L-es váz, olyan hosszú mint az én M-es Merida eone sixty-m, ami meg 43 centis nyeregvázcsővel rendelkezik, ezáltal sokkal alacsonyabb építésű, sokkal sportosabb a geo.
    De kicsit minden Cube bringára ez a jellemző, hogy kénytelen vagy hosszabb nyeregvázcsővel bringát venni, hogy megfelelő legyen a hosszúsága. Nekem ez egyáltalán nem jön be, kicsit old school.
    Ízlések és pofonok.

    flash-: Szerintem ez csak bringázási stílus függvénye, mert Magyarországon is bőven van olyan terep, ahol egy Trail/Enduro gépet ki lehet használni. Itt a Budai-hegységben is számtalan olyan terep van, ahol egy XC-vel inkább meg sem próbálod, hacsak nem vagy egy igazi vaddisznó lefelé. :D
    Persze sok terep van idehaza, ami teljesen élvezhető XC-vel is, szóval egyik nem zárja ki a másikat, de amit írtál felhasználást, abba azért sokminden belefér, kivéve a DH-t, ami már eléggé korlátozottan használható Magyarországon, mivel kb alig van felvonós terep.

    A Merida egy prémium gyártó, nagyon komoly cég, nagyon sok pénzük van profikkal teszteltetni, mielőtt sorozatgyártású lesz egy váz (persze nem a belépő kategóriákban), szóval ezzel azért nehéz versenyeznie egy kisebb cégnek. Nyilván ennek ára van, Így az alsóbb kategóriák nem mindig ár/érték bajnokok. De vannak jó gépek itt is, szerintem a Fitness kategóriás Speeder-ek kifejezetten szép és jó bringák. Az országútik, CX-ek szintén, a Cross bicajok is jók, a Crossway Urban kifejezetten egy nagyon szép bringa, nemrég adtam el egy ilyet: [link] Szóval összességében a Merida egy nagyon jó, minőségi alternatíva, bármely kategóriában nézelődsz.
    250-300K MTB-ban még kb mindenhol a sportos terephasználat alja, nagy csodák sehol sem lesznek.
    Merida XC bicajban az első értelmes darab, kb a Big Nine NX Edition, ha karbon kéne, akkor meg a Big Nine 6000.
    Persze egy webshop-os canyon-al nem tudnak ár/értékben versenyezni, de a kettőt nem is lehet összehasonlítani. Ha meg felsőbb kategóriákban gondolkozol, akkor már kiegyenlítődnek az árak, én mondjuk szívesebben vennék egy felső kategóriás Merida XC-t vagy országútit, mint mondjuk Canyon-t.
    De az biztos, hogy ha 1000 euro-m lenne kb a történetre, és XC-t szeretnék, akkor valószínűleg egy ilyet vennék: Grand Canyon AL SL 7.0

Új hozzászólás Aktív témák