Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Corsair90

    tag

    válasz IMIIKE1998 #139551 üzenetére

    A nyerget úgy érzem sikerült belőnöm elég jól.
    Nyereg magasság: belső lábhosszom 93 cm. A pedál alsó holtponja és a nyereg teteje távolsága 101 cm, úgy érzem ez kb ideális, ahol a 109%-os szabályt vettem alapul.
    Dőlésszög: pár tized fokot előre lejt, de elenyésző, szemmel is alig észrevehető.
    Nyereg távolsága a kormányhoz viszonyítva: Fonalas módszerrel állítottam be, hogy a térdem, a pedál tengelye közepéhez essen. Itt lehet kísérletezem még és kipróbálom hogy 1 cm-el előrébb tolom a nyerget.

    A kormány dőlésszöge is úgy gondolom jó lesz, a vízszinteshez képest egészen picit felfelé áll.
    Azonban a problémám a stucni hosszúságával van, mert a gyári 120 mm-essel és 7 fokos, nyújtózkodnom kell túlságosan előre. 3-4 cm-el rövidebb kellene és ez a problémám megoldódna. (Szerintem ez sok, nem csoda hogy emiatt fáj a jobb könyököm. És a teljesítményem sem megfelelő emiatt, úgy gondolom.

    A másik dolog pedig a kormány teteje és a nyereg teteje között van nekem 9 cm. Ezt soknak érzem, nem elég komfortos és nem tudom emiatt úgy kifejteni az erőmet, ahogy szeretném. Alapból van a villanyaknál már 2 cm hézagoló és többet nem tudok berakni. Nem vagyok profi, szerintem ez kicsit extrém.

    A jelenlegei helyzetben tekertem már egyszerre 128 km-ert és igaz elfáradtam, de tetszett és úgy érzem van bennem potenciál, sokat fejlődhetem még.
    Én kész vagyok feláldozni az aerodinamikán egy kicsit és a 9 cm-ert (nem értem hogy jöhetett ki ekkora különbség??? :Y ) lefaragjam 4-5-6 cm-re, ami talán ideális lehet a jelenlegi állapotomhoz képest.

    Vázméret 60cm, magasságom 193 cm. Ha lábam közé veszem a felső csövet, nem ülök fel rá, több cm hézag van.

    Találtam egy ilyet [link], ez mennyire járható út, fel tudom aplikálni a bicómra? A villanyakam 1" 1/8, de gondolom van erre átalakító.

    Egyébként úgy érzem ha eltalálnám a tökéletes beállítást, hosszabb távokat is letudnék úgy tekerni, hogy az izomzaton kívül más nem fájna.
    Mit gondoltok, mit és hol állíthatnék, mivel próbálkozzam, mi az amit rosszul csinálok? Illetve a stucni problémát hogyan oldhatnám meg?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák