Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • X Factor

    addikt

    válasz Massmurderer #131131 üzenetére

    Azért az nem egy stabil lábakon álló analógia. Pusztán a súly önmagában a bringásról nem feltétlen determinálja annak fizikális képességeit.

    Azt persze aláÍrom, h. akik rendszeresen tekernek, nyilván a mozgás miatt, általában eléggé könnyűek.

    De nekem egyik legnagyobb problémám, h. nagyon nehezen erősődöm, mert szeretek mozogni, de barmilyen aerobb cucc végzése közben pillanatok alatt fogyok el, ezért rendkivul jol és sokat kell ennem, h. tartsam a kiszemelt súlyt. Ami közel 20kg-val több, mint amikor taekwandoztam, pedig mind az állóképességem mind a fizikumom ég és föld.

    Nyilván ha valakin túlsúly van, akkor annak leadása pozitiv hatással lesz a bringázásra, de lehet az futás, úszás vagy bármi más is.

    [ Szerkesztve ]

    Make things work

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Massmurderer #131131 üzenetére

    Az megvan, hogy az izomnak komoly súlya tud lenni, ugye? Nézd már meg az ironman élmezőnyét, 15-20kg színizom van rajtuk. Szóval biztosan az agyonszálkásított, 70 kg-s, 165 centis az ideális világbajnok kerékpáros alkat, de hobbikerékpáros szinten a kidolgozott izomzat azért nem az a kimondott hátrány. A fölöslegesen eltárolt hájréteg persze egy tejesen másik kérdés.

    Én pl tök szívesen lennék a mostani 72 helyett 75 kg, csak olyan 2-3 (4-5) kg hájat kéne ledobnom, és 5 kg izmot kiépítenem helyette, gyakorlatilag bármilyen sportban meghálálná magát a dolog (futásban, és kerékpározásban biztosan), de 40 fölött ez már nem megy csak úgy pikk-pakk.

    Teljesítményleadásnál ugye a test teljes izomtömegének oxigénfelvevő képessége adja ki a vo2 maxot (durván leegyszerűsítve), ezért tudnak időnként testépítők durva tempót futni akár 10k - félmaraton távon, és gondolom épp ezért népszerű az erőedzés a triatlonistáknál is.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák