Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pc360

    addikt

    válasz Neck #113788 üzenetére

    Ha nagyon újak a fékpofák, vagy némi állítás történt a közelmúltban a féktest szögén a tárcsához képest, akkor a bekopással még javulhat a helyzet (bár annak elég hamar meg kell történnie, főleg, ha durván lejtőztél vele).

    A darálást alapból a tárcsa formája, és annak kivágásai befolyásolják, de nagy hatással van rá a pofa típusa is, illetve nem árt ellenőrizni, hogy a megfelelő magasságban ragadja-e meg pofa a tárcsát, és nem a szélét, vagy a lábait darálja. A párhuzamosságot pedig időről időre érdemes ellenőrizni.

    Amivel segíthetsz a dolgon, ha amúgy a beállításai rendben vannak: puhább, félfémes fékpofára csere (ez amúgy is nagyban tudja csökkenteni a hangját), avagy a tárcsa kisebb kivágású fajtára cserélése. Utóbbira lehet példa valami sűrű lukacsozású, tömörebb hatású tárcsa, viszont azt is tudni kell, hogy ezeknek kisebb a hőleadó képessége is, mint a levegősebb verzióknak.

    Mondjuk ahogy a képet elnézem, most is inkább a tömörebb kategóriába sorolható tárcsád van. Utoljára hagytam azt, hogy... mégiscsak egy Tektro-ról van szó. Az Avid tárcsái pl. lényegesen igényesebbek, és jobb anyagból készülnek, és a fékpofák közt is lehetnek ilyesmi eltérések. De az utóbbival a legegyszerűbb próbálkozni, első közben pl. a viszonylag olcsó és sok helyen kapható XLC-vel. A kedvencem viszont mindig is a BBB-k voltak, de azok elérhetősége és ára az ellentétes kategóriát képviselik.

    [ Szerkesztve ]

    Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Neck #113788 üzenetére

    Jó kis gépnek tűnik, csak a pedál kissé kakukktojás. Nem túl nagytatás az üléspozíció ennyi hézagolóval a stucni alatt? Én az összeset kiszedtem anno és amíg ilyen stucnim volt még azt is megfordítottam, hogy lefele nézzen.
    ennyi szintel ez a kör meg szerintem még több is mint bemelegítés :K . Legalábbis nekem :D
    Darálás: Az enyém akkor szokott darálni, ha elcsúszott a féktest, ezt könnyű orvosolni és érdemes minél hamarabb, mert ha féloldalas, akkor az egyik fékpofa hamarabb fog elkopni.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák