Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Doki-HUN1978

    senior tag

    válasz zack #48032 üzenetére

    Zack, te a BF BC2 fórumon sem voltál egyszerű eset... nem változtál semmit. ;] ;)

    "A szórakozottság a zsenik erénye"

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz zack #48032 üzenetére

    Túl nagy feneket kerítesz a dolognak és vitatkozol feleslegesen. Van amire egy fórum nem képes, linkelhetsz akármennyi gépet, képtelenség lesz megmondani, hogy tényleg jó-e meg azt, hogy meddig tudod majd lealkudni. Alkualapot legfeljebb a hirdetésben fel nem sorolt, kifelejtett esetleg eltitkolt hibák és hiányosságok jelentenek, de ahhoz hozzáértő bringás szem kell, hogy tudd érdemes-e a hibával együtt megvenni, mert esetleg nem túl költséges a javítás. Szerintem egy 150k körüli bringával eleve úgy kezdeni, hogy az eladónak adsz egy 30 ezerrel olcsóbb ajánlatot... hát szerintem ezért ki sem tolja neked a fészerből. Én sűrűn adok el ezt-azt (főleg megunt fotós cuccokat) és rühellem az olyan vásárlót aki rögtön egy hatalmas alkuval indít. Én reális áron adom el, nem kereskedő vagyok aki a haszon miatt adja el, hanem mert elfogyott a hely vagy csak jön egy újdonság. Ha magánszemélytől vásárolsz, ő is jó eséllyel így gondolkozik. Viszont ha a vásárló felfedez egy hibát, akkor vagy eláll a vásárlástól vagy alkudozik, ez teljesen jogos.

    Visszaolvasva azért elmondták ők is a véleményüket, hogy melyek érnek meg egy megnézést, mi az ami túl van árazva, stb. Keríts egy tapasztalt bringás ismerőst és nézzétek át. Én tavaly vettem bringát, de csak egy halál egyszerű oldtimer országútit amit frissen újítottak fel, azért mertem laikusként bevállalni, mert nem volt drága és ennél egyszerűbb szerkezetek már csak a single-speed és fixi gépek (az enyém 4 sebességes, városba tökéletes). Az első hozzászólásban van egy leírás, hogy mit kell megnézni, én azt követtem. Próbáltam még egy picit alkudni, de tényleg jó állapotban volt a bringa és teljesen megfelelt a hirdetésnek, úgyhogy egy vassal sem fizettem kevesebbet.

    Ez csak egy tipp részemről, de hasznos lehet: Használt bringát is úgy keress amit alku nélkül is megvennél! Ha a helyszínen jónak ítéled (vagy egy hozzáértő annak ítéli) és tudsz még alkudni is (bármibe belekötve, pl: lelakott nyereg, kőfelverődések és lakatolás nyomai és hasonlók), akkor meg örülj, hogy a maximális keretedhez képest is spóroltál amit meg rákölthetsz a bringára. Ha meg nem sikerül alkudni vagy nem annyit amennyit akartál, akkor is pénzednél vagy és bringád is van. Én tavaly elkövetem azt a hibát, hogy túl sokáig vártam egy jó ajánlatra és eltelt a szezonból sok értékes hét amit tekeréssel tölthettem volna.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák