Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    válasz Xantomas #38320 üzenetére

    Városban kényelmes nagyon, ugyanott a másik bringám SR XCM-H-LO 80 Lockout telója kevésbé mozog ami nem is baj mert az inkább terepen fut :) Azon is van lockout de pl állítható teleszkóp állástól függetlenül és fokozatmentesen. Ebben az sr-ben van valami visszaút csillapítás?

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz Xantomas #38320 üzenetére

    Igazából 10% beülés mindenképp kell ha azt akarod hogy mozogjon is. Nem beszélve arról hogy mikor eltűnik az út a teló alól, akkor is tudjon mozogni, lefele.. ne csak befele..
    Nekem idén elegem lett a sz@rokból, van egy manitou black -em is pár éve, de alattam nem igazán akart normálisan mozogni, pedig megvettem bele a legpuhább rugót, sőt kivettem belőle mindenféle előfeszítést, kenő anyagokat kevertem hozzá, olajat kicseréltem a leghígabbra a csillapításban, az odaút csillapításból kivettem az O gyűrűt, átfúrtam a dugattyút. Vékonyítottam a rugón. :D Gyakorlatilag mindent csináltam vele hogy jobban mozogjon. Igazából az sikerült is, sokkal jobban mozog mint eredetileg, nagyon könnyen megindul, de csak a rugóút 40% át mozogja alattam normálisan. Aztán nyáron vettem egy új 2011 FOX F100RL -t. ;] Még nem építettem be mert még hiányzik pár alkatrész, mert ugye tárcsásítani kellett a bringát, szóval kb újjá építem az egészet, de lassan kész lesz.
    De itt meg attól parázok, hogy a fox az levegős.. azok meg nem a megindulásról híresek, valamint a levegő miatt elég progresszívak, de a levegő kamra növelésével ez csökkenthető. (pl csökkented benne az olaj szintet, vagy vágsz a nyomó rúdból)
    De van másik de is, ami viszont a fox mellett szól, hogy a FOX ban van negatív rugó, kettő is, ami segíti a megindulását, míg a rugós manitou ba ilyen dolgokkal nem foglalkoztak..

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák