Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Str8 sk8r

    őstag

    ...nah végre megvolt a kerékpár felújítás, az utánfutó is elnyerte a béta verziós állapotát, és sikerült barátosnémat, hogy fotózzon le, mert már többen kértek képeket... :R ...

    ...még mielőtt elítélne bárki is ért : az ufó azért ilyen szakadtka, mert nullforintos projektként indult, kísérleti jelleggel, és bár eddig sem került gyakorlatilag egy fillérbe sem, már messze meghaladta az elvárásaimat eddig is, tehát ha meglesz a végleges alakja, megbecsüléssel lesz összeállítva véglegesre... :K ...
    ...az utánfutó egy régebbi darabból (kb 10-15 éves) lett újraélesztve, már egyszer elajándékoztam apumnak, aki speciális protézisekkel (tartószerkezetek a vázszerkezethez erősítve), de nagyjából ebben az állapotban, csak sima kemping első kerekekkel használta az ismerős nyaralójától a velencefürdői kikötőig (kb 1000-1500m) az alumínium csónakját(kb 150-200 kg) levinni, és felhozni minden idény elején-végén kb 3-4 éven át...aztán csak ott hevert a lomok között...ekkor jött az isteni szikra, hogy van egy ilyen ufó a családba, csak ki kell pofozni, és máris nem kell a BKV-val küszködve, hatalmas pakkokat cipelve hazahordani a heti nagybevásárlási csomagokat... :C ...
    ...mivel a vonórúdja elveszett, így újat kellett applikálni hozzá házilag...ezt egy 3/4-es erősen korrodált vízcsőből alakítottam ki...a rúd létrehozásának idejére, a stabilitási tesztekhez, és az első futási tesztekhez két kölcsönzött kemping első kereket helyeztem a szerkezetbe, amiket mihamarabb ki kellett váltanom, mert az egyik édesanyám kerékpárjáé volt, a másikat egy ismerőstől kértem kölcsön... :DDD ...ekkor rémlett fel, hogy régebbről van két darab erősen hiányos "csillagküllős BMX" első felnim...az egyikből gyakorlatilag a műanyag felni volt meg, a két gyári csapágypersellyel, ami bele van gyárilag préselve, tehát a csupasz felni, enyhén sérült peremmel, talán mikor a gumit cserélték rajta, a feszegetéstől megnyomódhatott, vagy csak az útpadkán felüthették...a másik felni, még ennél is rosszabb állapotban volt...ennek az egyik perselye hiányzott, a helye repedt volt, valszeg komoly "trauma" érhette... :K ...fórumokon pl itt is, hirdetésekbe, mindenfelé kerestem hasonló kereket, vagy legalább csapágyperselyt...de semmi sikerrel... :N ...
    ...ekkor határoztam el,hogy ezt is a magam kis házi barkács módján oldom meg... ;] ...lassan körvonalazódott is néhány alternatíva...gondoltam első körbe próbálok lehetőleg minél közelebbi persely-donor alapot keresni, és mivel ezek a kerekek hátsó tengellyel vannak szerelve, eléggé le is szűkítettem a kört...első nekifutásra a régi verseny hátsókkal szemezgettem, de végül a megoldást a réges-régi kontrás torpedó agy hajtás szerkezetébe találtam rá a megoldás kulcsára...

    ...alulról eltávolítottam a hajtásház külső burkát a hengeres görgőkkel, és a mögöttük lévő csapágykosarat...

    ...majd megfordítva eltávolítottam róla a rögzítő karikagyűrűt, ami a fogaskereket rögzítette, így már gyakorlatilag csak egy üres vaskos öntvény csapágyház maradt egy kicsi csonkkal...ezt az egész egybe öntvénydarabot feltettem a gáztűzhelyre, és elkezdtem úgy 15-20 percig hevíteni, amíg piroslani nem kezdett, és közbe megfaragtam a "fakereket" (így neveztem el a "merevküllős kereket" mert olyan egyszerű faragni) ami részbe régen a persely volt, de töredezett, azt végig tövig levágtam, és utána belül, előzetes vizsgálódás után, a belső hézagot enyhén peremesre faragtam...a közben pirulósra hevített újdonsült csapágyperselyt fogóval megfogva a nyíláshoz helyeztem, majd erővel beletoltam, mikozbe az olvadó műanyag enyhén sercegett...

    ...és ím a remekművem, ami talán még a gyáritól is jobb lett... :P ...mert a gyárban csak ennyire tellett :

    ...ezek után már csak maga a szerkezet hordfelülete volt hátra, azaz a "plató"...egy ideig ide is próbáltam keríteni valamiféle fix láda szerű cuccost, vagy valami dobozt, de valahogy egyik se volt az igazi, így ezt is magam kellett elkészíteni, kivitelezni...végül fogtam két magléces régi jobbféle szekrényajtót, és méretre szabtam belőle egy dobozhoz a lapokat...ami érdekes, hogy menet közbe változott az összeállítási terv, ezért az oldalak enyhén eltérő magasságúak...még...viszont azért lett így összeállítva a plató, mert jelen stabil állapotát önmaga tartja fenn, azaz egyetlen szeg, csavar, vagy bárminemű kötőelem nélkül tartja fenn jelenlegi stabil állapotát a szerkezet...gyakorlatilag, mint egy kiékelt kártyavár tartják egymást a lapok... :)) ...
    ...persze ez, mint írtam is, csak béta verziós állapot, és még bármi változhat az igényeknek megfelelően, de megérzéseim szerint erősen közelít a végső formájához... :K ...

    ...elnézést, ha kicsit hosszabb lett, a post, de gondoltam, ha már írok róla, és képeket is teszek be, legyen részletes...és bár a bringáról nem írtam semmit, a lényeg látható, és sok hasonló barkácsolás nincs is benne...ha a cangával mégis merülne fel bármi kérdés, készséggel válaszolok...

    ...szerk : a linkek-képek kicsit rosszalkodtak... :DDD ...

    [ Szerkesztve ]

    ×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

Aktív témák