Hirdetés

Aktív témák

  • szki

    őstag

    válasz Bici #12943 üzenetére

    Akkor felni, és küllők megvannak? Ki füzi újra a kerekeket?
    Csak menetes hátsóagy lehet, vagy esetleg kazettás? (kazettásnál másik fogaskoszorút is venned kell)
    Nekem is trekking van. Agyam elöl is használódott már el, meg hátul is (MX-1 talán). Az első kerékben nem rég cseréltem agyat (köszi rétisün az agyat!), azaz újrafűztem a kereket.
    Aztán volt/van hátulra egy vastagküllős, duplafalú felnis Csepel kerekem (4300 Ft volt kb). Ezen menetes Joytech agy van, mellyel nem volt problémám 4000 km alatt. Kb 2000 kilométerenként szétszedtem, és teljesen rendben volt a kónusza, csapágyfészek, és a tengely. Pedig 92+15 kg volt a súlyom + a bicaj súlya. Ez a tartalék hátsó kerekem, illetve nagy lánckerekek vannak rajta, és jó lesz majd terepezni télen egy ballonos gumival.
    Most kazettás hátsó kerekem van Shimano FH-RM30 aggyal (kb 6300 Ft a komplett kerék). Ezt mostanában terveztem szétszedni/megnézi, mert van benne már 2000 km. De nagyon jól teszi a dolgát.
    Monoblokknak jók a Shimanok. A mérete stimmeljen, és nem lesz vele gond.

    Agydinamó alig vesz vissza a teljesítményből, hisz pár wattot termel csak. A kérdés az, hogy biztos szükség van-e rá? Nem 2-3 eFt, hanem 8-9 eFt, és nem is szép :D

    (#12942) rétisün: attól tartok muszáj lesz reggel letudnom a mai kinti tevékenységet :(

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák