Hirdetés

Aktív témák

  • szki

    őstag

    Ma tekertem egy 60-ast teli emelkedővel, és főleg erdőben tekergő aszfalton. Autóforgalom errefelé minimális. Garmin Connect szerint 642 m szintemelkedés volt benne, de sikerült így is 27,6 km/h átlaggal lenyomni. Az első, és az utolsó 10 km kb sík volt zalai viszonylatban, de a közbenső 40 km igazi izomnövelő anaerob edzés volt:)

    Ma választ kaptam arra is, hogy a távolság, a tempó, vagy az emelkedők facsarnak-e ki legjobban?
    A válasz, hogy a szembeszél, ha tempót is akarok tekerni:) 25. és 35. km között végig erős (30-35 km/h) szembeszelet kaptam. Mellette enyhén emelkedett is az út, de kiszenvedtem nagy áttétellel (48/17). És egyből utána jött még egy hegyes, erdészeti utas szakasz...

    #10237 Ariadne: Nem a (fő)városban élvezet tekerni aszfalton, hanem a szabadban közúton vagy erdei aszfaltos utakon. Itt Zalában különösen szép tájak vannak. 2 hete tekertem az Alföldön is Kalocsa térségében jópár szakaszt, de tök unalmas volt. Ott sehol egy erdő, domb, vagy szerpentin...
    A Balaton körül is tök unalmas tekerni, mert a tavat alig látni, és mindig a másik bicajosokra, gyalogosokra, autókra, vagy a rettenetes aszfaltra kell ügyelni, és óvni a bicajt. 2 hete sikerült egy előttem hirtelen megálló autó lökhárítóját elütnöm a Balaton parton, mert lassúak voltak az autók, és én meg előzgettem :DDD
    Sokkal szórakoztatóbb volt, mikor 2 hete tekertünk Rétisünnel Zánka-Tapolca-Sümeg-Zeg. 90 km-es szakaszon. Akkor lehetett a tájban is gyönyörködni!

    Rétisün: Ma egyszerre indítottam a legnépszerűbb 3 tracker progit, és pont az online Endomondo feltöltés lett téves (45 km-t ír 60 km helyett). Szóval lehet nálad is az a baj, hogy mégsem jó egyszerre több alkalmazást futtatni?

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák