Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • netwolf

    csendes tag

    válasz D@ni88 #37967 üzenetére

    Tudod, aki nem ért a tőzsdéhez, vagy nincs felesleges pénze ne csinálja...én nem értek nagyon hozzá, de ezeket a lépéseket nem így és akkor kellett volna megtenni szerintem. Pedig nekem most jó, dollárba van némi pénzem és, olyan befektetésekben, ami a forint gyengülésre alapoz, és sajnos működik. Ez nekem fáj...

    [ Szerkesztve ]

  • God Vazzeg

    veterán

    válasz D@ni88 #37967 üzenetére

    A magánnyugdíj pénztárakat nem tőzsdére rakták (ami amúgy sem lenne épeszű döntés most) hanem adósságtörlesztésre nyomták be. Magyarul kiment az országból, sose látjuk többet. A "tisztelt(?)" narancsos ház talán már el is késett sok dologgal, nemsokára gyökerestül változni fog sok minden az egész világon, lassan az önellátás felé kellene mozdulni, ha nem akarunk elpusztulni.

    Lássuk csak:
    - fizetjük a hiteleket -> éhenhalunk mert nem marad annyi pénz itthon hogy a gazdaságunkat működtessük belőle -> államcsőd -> valszín unióból kibasznak minket ha még lesz akkor unio.

    - újratárgyaljuk a hiteleket, és születik egy épeszűbb megegyezés a törlesztésre, és talán elkerüljük az államcsődöt, viszont nagyon sok időre az IMF csatlósai leszünk.

    Jelenlegi helyzetben a 2 kombinációja ami szerintem életképes, tehát újratárgyalni a hiteleket, és sokkal kedvezőbb feltételeket kell kiharcolni, vagy pedig ki kell lépni az unióból. Ezzel lehet 3-4 évre vissza vetjük a gazdaságot, de hosszabb távon be lehetne rendezkedni olyan önellátó gazdaságokra mint szlovénia pl, és nem lenne itt gond. Minden adott lenne ehhez, csak politikai akarat nincs. Na ezek után mondja azt nekem valaki hogy jól van ami most van.

Aktív témák