Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SteelCowboy

    csendes tag

    válasz coxymaxi #87394 üzenetére

    Őrlőcsere előtt elég sok fórumot és cikket olvastam, videókat néztem. Egy Graef CM800-nak adta fel az utolsó kenetet egy Kinu M47 Traveler. Az interneten elérhető anyagok nagy hányada az alábbi következtetésre jutott:
    - A Lidonak minden előnye mellett (tág határok között fokozatmentesen állítható, precíz, ésatöbbi) a rövid tekerő (=rövid erőkar) az Achilles-sarka, ezáltal kicsit nehezebben lehet tekerni, mint a másik két riválist, valamint az ET ugyan "utazós" a behajtható karja miatt, a háromból ez a legkevésbé kompakt (majdnem kétszer olyan magas, mint a Comandante)
    - A Comandante C40 egyik hátránya a másik kettővel szemben, hogy fokozatokban lehet állítani és többek szerint két fokozat közti ugrás túl nagy presszóhoz. Lehet ugyan kapni hozzá egy Red Clix nevű tuning szettet, de ekkor árban már nagyjából beérte a Kinut (a Travelert. A Phoenixet meg túl is lépte). A másik hátránya, hogy az őrleménygyűjtő része üveg, ami pár menettel kapcsolódik az őrlőházhoz. Ezáltal sérülékenyebb, mint a másik kettő megoldása. Ettől függetlenül filterre ezt teszik a dobogó tetejére. Valamit az is elárul a cégről, merre pozícionálja magát , hogy az utóbbi években több országban is rendeztek filterkávé készítő bajnokságot (idén októberben kishazánkban is) Comandante Championship néven, amit nyilván a Comandante kéziőrlő gyártó cég hozott létre.
    - A fentiek közül egyiket sem próbáltam, csak azt tudom, amit leszűrtem a különböző forrásokból, viszont jó pár hónapja gazdája vagyok egy Kinu M47 Travelernek, amivel azóta is töretlen a szerelem. Bár én kizárólag presszóra használom, tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Ugyanolyan 47mm-es kúpos kés van benne, mint a Graef-ben, az őrlemény egységes és bőven van benne tartalék, sokkal finomabbra is lehetne állítani. Az őrleménytartó műanyag és O-gyűrűvel kapcsolódik a fém házhoz, a tekerőkar megfelelő hosszú, még a közepes pöriket is viszi mint a t@knyot (vilagosnál azért meg kell markolni, néha megakad kicsit). Meg hajlamos a kipattogásra (popcorning), de ezt fillérekből lehet orvosolni házilag, gyári megoldása erre csak a Comantandénak van. A legtöbb oldalon a Kinu nyerte az összehasonlítást, presszóra.

    We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

Új hozzászólás Aktív témák