Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Damage

    senior tag

    válasz amargo #1 üzenetére

    Én azt hiszem lassan kijelenthetem, hogy túl vagyok az egészen. 5 évvel ezelőtt kaptam meg az első sorozásra behívó parancsot. Azóta túl vagyok 3 sorozáson, 2 ''I'' (ideiglenesen alkalmatlan), és egy ''E'' (alkalmatlan) minősítésen. Az első két sorozáson nem vittem papírt, egyszerűen az egyéb megjegyzések rovatba beírtam, hogy nem akarok és nem is fogok bevonulni. A pszichomókusoknak is elmondtam, hogy bármit csinálhatnak, ha kivonulnak hozzám egy kisebb hadsereggel engem akkor se visznek be. Rengeteg b*szogatás a katonaság részéről, el akarták vetetni a jogosítványomat stb-stb. A jogosítványom köszöni szépen, azóta is jól van és engem sem visznek be. Én azt mondom, hogy jobb lenne minél előbb eltörölni az egészet, mert rohadt felesleges dolog. Aki katonáskodni akar menjen ki Irakba, vagy mit érdekel engem hogy hova, de ami itt folyik annak tényleg semmi értelme! :((
    Esküszöm, mint a középkorban. Kinek állna érdekében megtámadni Magyarországot, és ha mégis megtámadnák, akkor mi lenne? Szerintem a sorkatonák szaladnának legelől.......persze az ellenségnek háttal az ellenkező irányba...
    Az ok amiért nem akartam bevonulni: kezdetben 9, most 6 hónap távollét az otthonomtól. Van munkám, ergo pénzem is, van hosszútávú kapcsolatom, van egy normális megszokott életvitelem. Persze, ha bevonulok nagy vszínűséggel ezeknek a dolgoknak búcsút inthettem volna jobb esetben arra az időre, amíg bent vagyok, rosszabb esetben örökre.
    Utolsó előtti esetben bevállaltam volna a PolSzol-t, de azt is csak olyan helyen, ahova nem kell bejárni. Legutolsó esetben megtagadtam volna az egészet. Ez 2 év felfüggesztett büntetést jelent, ami egy rövid idő múlva elévül (nem marad nyoma az erkölcsi bizonyítványba).
    Idegesítő, hogy ilyen dolgokra nagyon ráérnek és pénzük is van, hogy kisérletet tegyenek a jogosítványom bevonására, meg arra, hogy 5 év alatt majdnem minden évben behívjanak és eljátszák ugyanazt! Ez a demokrácia? A szabad akarat? Huh, nagyon felhúztam magam! Aki teheti intézze el, hogy ne vonuljon be!
    Utálom a Honvédséget!!!

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz Egon #11 üzenetére

    ''Csak egyetlen, picike kérdés: ha árvízhelyzet van, vagy földrengés stb., szerinted ki fog árkot ásni/lapátolni stb. stb. ?!?''

    Nagyon egyszerű! A katonaság is pénzből működik, ha nem is sokat, de kapnak pénzt, vannak kiadásaik! Ezt a pénzt simán lehetne arra költeni, hogy önkéntesek (persze bizonyos órabérért) megcsinálnák ezt a melót! És hidd el, hogy aktívabban dolgoznának pénzért, mint ingyen parancsra!

    Szóval, ha jól értelmezem, akkor te teljesen a katonaság mellett vagy, ez is egy mentalitás! Engem ez nem zavar, saját szuvenír jogod eldönteni, hogy bevonulsz-e vagy se, de engem egy demokratikus köztársaságba senki ne próbáljon meg erre kényszeríteni! Főleg ilyen áldozatok árán:
    - a munkámnak annyi
    - nincs fizetésem (a zsoldot ne nevezd annak, nevetséges egy összeg)
    - barátnő
    - távol otthontól, idegen környezet
    - igénytelen ideiglenes lakóhely, koszos, hideg, higiéniátlan
    - undorító ételnek nevezett ''kajára'' emlékeztető valami (minden ismerősöm, aki bent volt, elég sokat fogyott)
    stb-stb
    Ez nekem nem kell! És tettem is róla, hogy ne vigyenek be!

    ''Amúgy meg a rendszernek az a része sz*r, hogy nem visznek el _kötelezően_ érettségi után, fősuli előtt (régen valahogy így volt)... ''

    A rendszernek az a része sz*r, hogy bevisznek! Mi az, hogy kötelező bevonulni???
    Ez nem az középkor!!! Vagy jobb lenne, ha vmi militarista ország lennénk és hadakoznánk mindenkivel???

    ''Akkor még nem valószínű sem a jól fizető meló, sem a tartós kapcsolat (persze általánosságban), és nem lenne mire sírni...''
    Már akinél! Ez nem sírás! Csak ellentmondás! Ez nem szabad akarat!:(((

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz Il Padrone #22 üzenetére

    ''A nagyszaju pszichologiai okokra hivatkozas meg megint legenda. A pszichologus, pszichiater 10 percet beszel veled (nem a sorozason) es el tudja donteni, hogy csak dumalsz, vagy tenylegese komoly bajod van.''

    Te ezt biztos jobban tudod! Nem tudom, hogy miért nem lehet elhinni?! Sokan így úszták meg az egészet. Annyi a hátulütője, hogy megfenyegetnek, hogy elveszik a jogsid. Először ''blöff-szaga'' van az egésznek, de amikor megjön az ÁNTSZ-től a levél, akkor lehet megijedni! Felülvizsgálják a jogsit (házidoki + pszichomókus) ha ügyes az illető, akkor nem viszik be és a jogsi is megmarad. Nem kell elhinned, ha nem akarod!

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz amargo #18 üzenetére

    ''ha pl megjelenek a bevonulás napján és megmondom, hogy köszönöm szépen, de haza megyek. akkor mit tehetnek velem? elkapnak és betuszkolnak? az nem alkotmány elenes..?''

    Érted mennek, előállítanak (ezt a költséget Te állod), ha jól tudom katonai hadbíróság, és ha minden jól megy 2 év felfüggesztett, ami pár év múlva elévül.

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz g@bo #34 üzenetére

    ''szerintem lemaradt hogy rühelled ezt a balkániminimálbéresgyarmatikorrupt országot.''

    Ne haragudj, de te miről beszélsz??? Nem értettél valamit nagyon félre? Azért, mert utálom a honvédséget, az nem azt jelenti, hogy utálom a Hazám! Nagyon szeretek itt élni Magyarországon, itt fogok maradni, itt is fogok megöregedni. A honvédséget meg leírtam, hogy miért is nem kedvelem túlságosan.

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz mikoljan #58 üzenetére

    Kicsit cinikusnak érzem a hozzászólásod! :((
    Amennyiben ennyire nagy szükség van a fegyveres erőkre (ilyen formában), akkor miért változtatnak rajta? Gondolom azért, mert a többség akarata teljesül. Én nem azt mondtam, hogy nem kell semmilyen formában Honvédség. A hivatásos katonaságot nagyon is jó ötletnek tartom. Így az olyan emberek, akiknek ez az egész bejön, nyugodtan elmehetnek katonáknak. És aki nem akar bevonulni, az nem megy be. Azon vagy ennyire kiakadva, hogy nem akarom ott hagyni a munkám, az otthonom, a családom, haverjaimat stb csak azért, hogy 6 hónapig hajnalban keljek, ételnek nevezett akármit egyek, kilőjek egy tár töltényt és egy tár vaktöltényt, eldobjak 2 gumigránátot és közbe ~6000 Ft-ot keressek? Szerintem minden normális ember inkább a rendezett, nyugodt családi életet választaná. Én nagyon jól elvagyok a katonaság nélkül. És amikor eljön a hivatásos katonaság ideje, elhiszed, hogy lesz megoldás az árvízre, földrengésre stb. És abban is biztos vagyok, hogy erősebb egy hivatásos és profi emberekből felépülő hadegység, mint egy csupa zöldfülűből álló sereg, akiknek a nagy részük az érettségiig sem jutott el és talán még a bal lábukat sem tudják megkülönböztetni a jobbtól. A legtöbb országban hivatásos katonák vannak. Azért választották ezt a hivatást, mert elhivatottságot éreznek iránta. Lehet úgy valakiből jó katona, hogy nem akar katona sem lenni? Szerintem nem. Akármit is mondassz, semmi értelme a sorkatonai szolgálatnak, főleg ebben a formában. Menj el, légy hivatásos, engem meg békén lehet hagyni, ennyi...

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz Jeanes #118 üzenetére

    Érvek, hogy miért nincs értelme a kötelező sorkatonai szolgálatnak:

    1: Egy szerződéses katona (mint pl Te), aki tiszta szívből ''űzi'' ezt a hivatást, szvsz felér 4-5 zöldfülűvel. Biztos vagyok benne, hogy sokkal jobban tudod, hogy mi a dörgés, és nagyobb szívvel harcolnál, ha szüksége lenne rá, mint aki nem akar bevonulni!

    2:''Azt hiszem a sorkatonai szolgalatot sokan ellenzitek csak nem ertem miert.
    Persze az indokaitokat olvastam es teljesen helyt alloak de ebbol nem derulki az hogy ha mondjuk valakit bevinnenek es ugy mukodne mint a gyes ergo kotelezo volna visszavenni a munkaltatonak akkor is elleneznetek?''
    Az indokaimat már leírtam, ha nem érted meg, akkor sajnálom :( Biztos vagyok benne, hogy engem visszavennének, de sok embert nem! Nem kötelesek visszavenni és ugyebár a mai mentalitás szerint minél kevesebb emberrel minél több terméket próbálnak meg előállítani, vagyis mindneki nélkülözhetetlen, ezért keres a legtöbb cég katonaviselt munkatársat, mert a későbbiek folyamán nem tudja garantálni, hogy visszaveszik az illetőt. Mellesleg nem mindegy, hogy a katonaságnál keresnék havi ~6 ezer Ft-ot, vagy itt kint havi ''sokkal több'' ezret!
    ''az a minimum hogy megtaunljon egy fiatal ember fegyvert hasznalni''
    nem hiszem, hogy attól hogy valaki kilő egy tár éles lőszert, már meg is tanulna fegyvert használni. Aki meg annyira meg akarja tanulni és alkalmas is rá, az a katonaság kikerülésével is meg tudja tenni!
    ''alazatosnak lenni''
    Szerintem a szülők neveljék a gyereküket és ne a katonatisztek!
    ''fittnek(nem pedig csak a kurva gep elott gornyedni''
    Kint több lehetőség van több féle sportra, talán olyanokra is, amiket szívesebben űzök, mint pl a DH!
    ''Arviz es hasonlo kozszolgalati munkakrol pedig annyit hogy szerintem az aki ilyen munkak alol ki akar bujni az szegyelje magat mert hagyna hogy masnak mindene a viz martaleka legyen''
    ha ez lenne a kötelező árvíz esetén, szívesebben mennék el itthonról arra a pár napra, amíg szívesen látnák a segítségem, minthogy fél évig bent legyek a laktanyában! Ebben igazad van! Viszont amikor felváltja a sorkatonaságot a hivatásos katonaság, biztos meg lesz erre is a megfelelő ember!

    3: ''konyorgom fiatal emberek vagytok ne legyetek mar ennyire papucsok''
    Szerintem az nem papucs dolog, ha az ember szívesebben alszik a barátnőjével mint 10ed magával más férfiak között! És a legtöbb embernek otthon is vannak haverjai, nem feltétlenül kell ezért bevonulni, hogy újabb ismerettségre tegyen szert! Persze sok katonaviselt haveromtól hallottam, hogy életre szóló barátságok születnek ott bent. Nekem személy szerint erre nincs szükségem és szerintem sok más embernek is. Aki magányos, annak persze jól jön...

    4:''Ja igen es nem azert lettem katona mert mashoz nem ertekm,hanem mert egy magyar zaszlo lehet az oldalamon,barett sapkat hordhatok es imadom ha emberfelettit kell teljesitenem.''
    Ez dícséretes! Én elhiszem, hogy máshoz is nagyon értessz! Én is a magyar zászló mellett állok annak ellenére, hogy még soha nem fogtam fegyvert a kezembe és nem vonultam be! Emberfelettit nem csak bent lehet teljesíteni!

    5: ''Aki bevonul sorkatonanak az megerdemli azt hogy magyar legyen ''
    Aki meg nem vonul be, az hazaáruló? Vagy az nem érdemli meg, hogy igaz magyar legyen? Esetleg utálja a hazáját, szülőföldjét? Én a saját tapasztalatomból kiindulva egy kicsit sem értek ezzel egyet! Magyarnak vallom magam, itt születtem, itt élek, itt él az összes rokonom, és itt fogok maradni, szeretek itt élni és kiállok a hazámért, ha arra kerül a sor!
    ''hiszen nem bujt el az elet elol hanem ami utjaba kerult azt teljesitette''
    Nem hiszem, hogy ez menekülés lenne az élet elől. Én racionális gondolkozásnak nevezném. Választanom kellett a kényelmes élet, barátnő, munka, pénz és a ''fél évig kényelmetlen élet, pénz nélkül'' között. Az előbbit választottam!

    Ne érts félre, én büszke vagyok, hogy vannak ilyen emberek is! Semmi bajom azzal, ha valaki ezt a hivatást válassza magának. Neked nagyon bejön ez az egész, örülj neki! És ne azáltal ítéld meg az embereket, hogy bevonult-e katonának vagy sem. Szerintem lehet egy honvédséget elítélő ember is MAGYAR! És ki tudja....ha odáig fajulna az egész, lehet, hogy többet is megtenne a hazájáért, mint egy hivatásos katona....

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Új hozzászólás Aktív témák