Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WuDu

    tag

    válasz Damage #12 üzenetére

    Nagyon egyszerű! A katonaság is pénzből működik, ha nem is sokat, de kapnak pénzt, vannak kiadásaik! Ezt a pénzt simán lehetne arra költeni, hogy önkéntesek (persze bizonyos órabérért) megcsinálnák ezt a melót! És hidd el, hogy aktívabban dolgoznának pénzért, mint ingyen parancsra!

    Voltál te árkotásni? homokotpakolni? Tudod milyen körülmények vannak egy árviznél? Nemhinném, hogy sok ember menne oda szivesen :(

    Nem mondom, hogy jó dolog a katonaság, de pár barátom végre ott megtanulta, hogy mi a fegyelem, mi az emberség...szal kupálódtak kicsit :D

    Én nem voltam katona, és valszeg nem is leszek, mert eddig kőkemény E kategóriám volt...igaz, kaptam valami papirt, hogy esetleg befáradhatnék egy felülvizsgálatra, de sajnos nem érek rá ;)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Damage #12 üzenetére

    Nézd, nem akarok vitázni veled, de van egy-két dolog, amit nem ártana tisztázni...

    1. Látszik, hogy halvány fogalmad sincs az MH (illetve a HM) költségvetéséről. Az tiszta sor, hogy valamilyen hadsereg minden országnak kell (bármilyen kicsi, rosszul felszerelt, de csak elrettentő hatású... A románokkal, szlovákokkal meg nem vagyunk túl jóba...A NATO-tagságnak is vannak feltételei). Két alternatíva van: hivatásos sereg, sorkatonákra épülő sereg. Előbbi esetben nem biztos hogy tudsz megfelelő létszámot mozgósítani, ilyen általam említett polgári célokra... Nem beszélve arról, hogy elég nehéz kötelezni egy dolgozót, ilyen melóra... Vagy írják bele a munkaköri leírásba?!?

    2. A demokrácia nem azt jelenti, hogy azt csinálsz ami neked tetszik...Fogalomzavar ismét. Amire te gondolsz, az az anarchia... Demokrácia = többség akarata... Ezen nem ártana elgondolkodni...

    3. Én voltam sorkatona (már több mint 10 éve), ráadásul 1 évig... Úgyhogy van rálátásom a dolgokra (ellentétben veled, aki valszeg még laktanyaközelben sem jártál). Az ''undorító szállás, kaja stb.'' kategóriát kb. az átlag magyar kolesz, illetve menza szintjére raknám - amit bizonyíthatóan szinte mindenki túlélt...:U Ráadásul a seregben pont hízni szoktak, nem fogyni (én is felszedtem 7 kilót - aztán meg leadtam, miután leszereltem...). Ez több tényező együttes hatása szokott lenni: egyrészt az egységes időpontokban levő, rendszeres étkezés (manapság ki nem kajál rendszertelenül?!?), másrészt a friss levegő jótékony hatása az étvágyra (feltéve ha pl. irodában dolgoztál eddig), harmadrészt a sok kenyérfogyasztás (mert néha azért tud sz*r kaja lenni - akkor jön a sok kenyér...:DDD).

    4. Ezen túlmenően, egy sor hasznos hatása van a sorkatonaságnak (ha hiszed, ha nem). Néhány példa. Megismertem több embert, akiket másképp nem ismertem volna meg (és hát ebben az országban a jó kapcsolatépítésből igen sokat lehet profitálni). Másrészt - ha belegondolsz - te és én, meg a legtöbb ember be van határolva a saját kis mikroklímáján belül, korlátok közé szorítva, amit mindenki maga emel... Kivel találkozol, barátkozol? Földrajzilag szűk terület (lakhely), aztán az osztálytársak, hobbi/sporttevékenység stb. során megismert emberek... Magyarán egy kockafejű illető jó eséllyel a kockafejűek társaságát keresi - mással nem biztos hogy szót ért... Viszont, ha bevonulsz, ott jó eséllyel lesz egy statisztikailag is korrekt mintavétel: ''a vagány pestitől az utolsó tanyasi bunkóig'' (és itt kérek elnézést mindazoktól, akiket ez az idézet sért) mindenkivel találkozol - mi több, _kénytelen leszel_ közös nevezőre jutni velük... Ez pedig nem árt: az átlagos (burokban felnövő) egyetemista számára, aki esetleg egyből vezetőként kezd az első munkahelyén (ahol adott esetben több tucat, ''nyócáltalános'' végzettségű embert kellene irányítania...), ez fontos lehet...

    Persze, valahol megértelek... Amikor én bevonultam (érettségi után bő félévvel), volt egy sz*r melóm, meg nem volt éppen tartós kapcsolatom... Szóval nem volt akkora gáz... A fentieket is inkább általánosságban írtam, nem rád vonatkoztatva... Attól még, hogy téged ez rosszul érint, nem biztos hogy ez általános... Amúgy meg, ha jó munkaerő vagy, a céged visszavár leszerelés után - vagy pikk-pakk találsz magadnak másik, jobb állást...:P

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • mikoljan

    tag

    válasz Damage #12 üzenetére

    Hello!

    Hogy miért is van szükség fegyveres erőkre (Magyar Honvédség, Határőrség) és rendvédelmi szervekre?
    Mert az állam kötelezettsége, hogy állampolgárait megvédje, biztosítsa a közbiztonságot, a belső rend védelmét, az ország függetlenségét, területi épségét, és mindezeket csak a fent említett szervezetek tudják ellátni.

    Érdemes lenne elolvasnod a Magyar Köztársaság Alkotmányát, ha kétségeid vannak, és ezt most nem piszkálásként mondom.
    Bővebben: link

    Egy fontos dolog: a törvény nem ismerése nem mentesít alóla!

    Figyelmedbe ajánlanám még az alábbi linkeket is:

    A honvédelem küldetései és feladatkörei:
    Bővebben: link
    Felhívnám figyelmedet az utolsó pontra.

    Hadkötelezettség:
    Bővebben: link

    - - - We Enter Into The Future - - -

Új hozzászólás Aktív témák