Hirdetés

Aktív témák

  • Earl_Muttley

    aktív tag

    Lassan harmadik éve ülök majdnem minden nap egy 8,5 tonnás dög kormánya mögé. Naponta lazán megvan 5-600 km, és még nekem fizetnek érte. Amellett, hogy sok ember szerint csak ülök és vezetek, azért nem kis teher akár 100-110 ember életéért is felelni. Katona lennék? Neeeem... D-s jogsit nem oda kérik.

    Munkám során rengeteg embert látok. Hajnalban a még nálam is kómásabb melósokat. Korán reggel a még félig alvó diákokat, a rengeteg szülőt kisgyerekkel. Aztán lemegy a csúcs és jön a nyugdíjas időszak. Utána megint az iskolások, majd a melósok. Ahogy telik az idő, pláne pénteken (vagy hétvégén, bár akkor a bevásárlók vannak a tanulók és a munka hősei helyett), annál inkább csúszik a színvonal a béka segge felé.

    Na de én többet látok. Fiatalokat, akik éppen valami csalódáson rágják magukat. Korai huszonévesek, akik nem tudják mit kezdjenek magukkal. A középkorúakat, akik vagy a munkahelyi, vagy az otthoni gondokon rágódnak, vagy épp az időt élvezik a gyerekükkel-párjukkal. Akik a nyugdíj előtt állnak, minden reggeli negyed órás buszútjuk annyira lassabbnak és lassabbnak tűnik, hogy elég rájuk nézni hogy elveszítsük az időérzékünket. Végül ott vannak az idősek. Nyugodtan, ráérve, kedvesen mennek a dolgukra.

    Persze van árnyoldala is az egésznek.
    Amikor a korongecset frizurás kemény gyerek csapatnak kell hátraszólnom a hangosbemondón hogy a szexuális életüket ne reggel 7-kor tárgyalják ki olyan hangerővel, hogy elől ne halljam valamelyik szar reggeli műsort a suttyomban bekábelezett rádión. Amikor a jog, bölcsész, és egyéb okoskodó hallgató 60 paragrafussal oktat ki és kéri ki magának, hogy leszállítom a 2 hónapja lejárt bérlettel. A visongó tiniringyókat.
    A hangosan ordibáló kisgyerekeket, és a még hangosabb szülőket. Amikor előre jön banyatankkal leghátulról a "kedves néni", hogy óránként két szótag hátraszűrődik a hülye műsorvezetők hülye témáival. Jönnétek 3-kor mikor az agyonkarcolt Tiesto CD szolgáltatja a túlélőzajt nekem.

    Mára megcsömörlöttem. Persze még mindig vigyorogva nyomom a gázt majd a satuféket a pirosnál, ami "véletlenül" mindig akkor van, ha a sportoló (ecset) ifjúság húzódzkodó rúdnak nézi a kapaszkodókat, csak azért mert és fém és rúd. Ha a cigó kést ránt rám, mert nem engedem fel, rávigyorgok és előszedem a sajátom. Ha leköp lazán tökön vágom a fülkeajtóval. Ha az anyámat szidják, lepereg, mert mint ahogy az egyik nagy öreg mondta "Figyelj, nekem két anyám van, az édesanyám, és a szolgálati.".

    A garázsmenet a legjobb. Tiltásig lehet nyomni és a rádió egyetlen recsegős hangszóróján ordíttatni akár a legnyálasabb zenéket is. És gondolatban eljátszom hogy a kemény fiataloknak a Hondájába bele kellene fékezni, ha már élvezik hogy bevágnak késő este az üres busz elé. Na az éjszakaihoz meg nem vagyok még eléggé megcsömörlött...

    [ Szerkesztve ]

    Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

Aktív témák