Hirdetés

Aktív témák

  • Earl_Muttley

    aktív tag

    Még anyámékkal éltem, de már a viszonyunk köszönő volt csak. 20 évesen az ember menne amerre csak tud. De itt voltam én. Olyan friss OKJ-s papírral, hogy még ragadt a tinta. Egyedül, szerencsétlenkedve az ellenkező nemmel. Az elmaradhatatlan sörrel vagy cigivel a kezemben. Akkoriban egy kis túrára, vagy 1-1 koncertre elverni a pénzem többet jelentett mint a jövőmmel foglalkozni. Egy kirohadt aljú Volkswagenem volt, ami piros színét már csak a forgalmiban őrizte. Szakadásig hordtam a ruháim. Munkát kerestem. De ne feledjük, 20 éves voltam...

    Egyszer csak eljött egy este. Szakadt az eső, igazi vihar volt, és egyedül voltam a lakásban. És akkor eszembe jutott valami. Előszedtem a sporttáskám, amit már vagy 5 éve le akartam cserélni. Pár használhatóbb ruhám, a papírjaim. A borítékom, amiben egy éppen hogy hat számjegyű összeget sikerült az elmúlt hónapokban összespórolni. A kocsi papírjait, és a kulcsot. Majd írtam egy kis cetlit anyáméknak. A tollat persze eltettem, mert anélkül nem indulunk el. Levágtáztam a kocsihoz, és beszálltam. Beindult, halkan szólt a rádió, éppen azt mondták benne "vihar van". Erre csak annyit morogtam, nem mondod bazdmeg.

    A viharban azt szerettem, hogy teljesen üresek lettek az utak, így a jelzőlámpákat inkább javaslatnak tudtam venni, mint előírásnak. Az eső miatt lassan, de több mint biztosan haladtam, pedig azt sem tudtam hova. Viszont arra rájöttem, nekem jobb lesz máshol, a sok csalódást okozó ember nélkül. És csak annyit csináltam, hogy felhajtottam egy autópályára, és csak órákkal később hajtottam le róla, több határon át...

    És mi lett a vége? Eltelt 5 év. Letelepedtem, 2 havonta hazajárok, de szigorúan a családomhoz. A piros roncsot a szállás udvarán hagytam, már vagy 3 éve. A sporttáskám megmaradt, mondván most már mindegy. És a csalódásaim? Na azokat elhagytam valahol a francia-brit határ környékén, mikor megálltam bagózni....

    Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

Aktív témák