Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HoTaZo

    addikt

    válasz #27070592 #4584 üzenetére

    "Stauland" :))
    Ezt megjegyzem.

    Gps hátralévő idő jelzésére ráteszek 1órát/100km és meg is van, mikor érek oda.
    Ma beleszaladtam egy háromsávos, előzni szabad, majd belső sávot szembeforgalomhoz átvitt stauba. Előttem lévő kamion becuppant egy helyre, én meg ott ragadtam a belsőben, mögöttem autók. Kamionok, mint a beton beállva. Hát mentem, vagy 50 kamion mellett, akkor jött csak az előzni tilos tábla, de még szélesség tiltás se volt. Anyázás, minden bizonnyal. Táblától 10 kamionnyira pont nekem való lyuk a sorban. Pár perc után megindultunk s még mindig nem értem, mitől állt a sor.

    Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

  • dlaj

    őstag

    válasz #27070592 #4584 üzenetére

    Köszi a tippet!
    Igazad van, 10 perc sétát megér a bevásárlás, pláne, ha az ember egy héten egyszer jut hozzá.
    Jut eszembe, Indolstadtban az Audinál rövid pályafutásom alatt már kétszer jártam, de ez alatt 3x elmentem az Aldiba (45 órás pihenőben). Az út oda-vissza alkalmanként több mint egy óra. Szóval nem vagyok lusta, csak legyen időm.
    Igazából azért írtam, hogy felesleges pályán keresni (mert ugye ott nincs is :) ), mert kétszer megpróbáltam letérni, ami sikerült is, csak a bolt közelébe nem jutottam. Most, hogy írtál, rá is jöttem, hogy miért. Ugyanis én a Google maps-on kerestem meg a boltokat, illetve hozzá az útvonalat. Így nem csoda, ha fennakadtam a súlykorlátozásokon. Legközelebb akkor majd nézem a iGO javaslatokat.

    És a stauland! Én tájékozott vagyok, ugyanis már a kamionos pályafutásom előtt hallottam, hogy ez NO gúnyneve.
    Vagy itt olvastam, vagy szentlászló valamelyik videójában hallhattam.
    Mondtam is múltkor az egyik francia felrakon az embernek, aki megmondta melyik biztonságos (-nak vélt) parkolóban állják meg, hogy; "vielleicht, deutschland stauland!" Csak mosolygott, bár a filájt-ot szerintem nem is értette.

Új hozzászólás Aktív témák