Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz OhAi27 #1957 üzenetére

    Úgy gondolom, hogy megpróbáltunk hasznos tanácsokat adni, innentől rajtad áll, hogy elgondolkozol ezeken, vagy hajtogatod, hogy nincs igazunk, mert nem vagyunk HR esek, és neked egy HR es ismerősöd mást mondott. Én valóban nem vagyok HR es, de amikor elkezdtem állást keresni elolvastam a neten minden kapcsolódó témát, és elég könnyen találtam állást ismerős nélkül (informatikus vagyok). És a többieknek is van állásuk, tehát lehet az ő véleményük is hasznos lehet.

    Tény, hogy nekem is az a tapasztalatom, hogy a legfontosabb a protekció, ha 1000 emberből 20 miatt odatelefonál egy ismerős, vagy esetleg a cégnél dolgozó ismerős megemlíti a nevüket, akkor alapból őket hívják be interjúzni. Olyat is láttam már sajnos, hogy sok jó jelentkező közül egy rosszabbat vettek fel, mert volt "referenciája".

    Ha szerencséd van és mégis az önéletrajzod és szaktudásod számít, akkor viszont érdemes a fent leírtakat megfontolni, és képezni magad, majd abban az irányban állást keresni.

    És igenis ez a fórum a fizetésekről szól. BP-en egy friss diplomás mérnök, ha beszél angolul bárhol megkap bruttó 300 K-t, de a te példád jól mutatja, hogy ha valamit nem jól csinál, akkor nem talál állást, és még a minimálbér is csak álom számára.

    Amúgy a toner spórolás, ma minden magyar cégnél fontos, UNIÓS cél a környezetvédelem, a nagy cégeknél ezt mindenhol figyelik, a kis magyar cégeknél meg tényleg számít hogy 5 vagy 10 ft kinyomtatni egy oldalt. Én sok interjún voltam, és mindenhol kinyomtatták az önéletrajzomat, és arra jegyzeteltek, szóval mást láttam, mint amit te gondolsz, illetve mint amit a te HR es ismerősöd mondott. Bár ha valóban van egy HR es ismerősöd, akkor miért nincs még munkád? Lehet hogy ő sem a legjobb a szakmában?:) Na mind1, nem kérdőjelezem meg a tudását, de elgondolkodtató, hogy a többség mást mond, mint ő és te.

  • Soak

    veterán

    válasz OhAi27 #1957 üzenetére

    Javaslom probalj meg egy szimpla erettsegivel munkat keresni, aztan majd kiderul, h mire lesz eleg a minimalista .doc cv-d.

    Akármire :)

Új hozzászólás Aktív témák