Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HThomas

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz bpx #7023 üzenetére

    Amikor én csináltam a tárgyat (több mint egy éve) akkor az infosite-on lévő anyagokból (főleg régi ZH/vizsga feladatok) kb hármasra elég jól fel lehetett készülni. Annál jobbhoz már kellett komolyabb tanulás is (könyv)... de emlékszem úgy mentem be zh-ra, hogy legjobb esetben kettes, aztán végül négyes lettem...

    No meg házira megéri rámenni, mert egyrészt segít a laborzh-hoz (ami megint nem valami nehéz, bár érhet meglepetés -> IS), másrészt azon keresztül lehet valamennyire elsajátítani az anyagot (legalábbis nekem a könyv meg az előadás elég reménytelen volt).

    [ Szerkesztve ]

  • concret_hp

    addikt

    válasz bpx #7023 üzenetére

    najah, megint alkottak 8ból megint volt 2-3 olyan feladat, ami nem egyszerű. legidegesítőbb, hogy az A csopi megint sokkal könnyebb volt mint a B és ofkorsz megint B csopiba kerültem.

    csak a példa kedvéért K*((1+sTau)/(1+sT)) feladat:
    A csopi: még meg van szorozva vlamaivel vagy s2 vagy az 1+sT van négyzeten, nemtom. 4 pontért, stabil-e.

    B csopi: rajzolj átmeneti, bode, nyquist diagrammot szumma 3 pont.

    szabályzási körös feladat:
    A csopi: kaszkád szabályzás -> nah legalább ennyit mindenki kitalálhat akár csak digit 1 előismeret alapján is, összeszorzod a 2t azt jóvan.
    Bcsopi: zavarkompenzáció -> na ezt vagy tudod, hogy hol mi van, vagy nem... :U

    persze nem azt mondom hogy ha nem lesz meg, akkor ez az oka. bár de. tulajdonképp azt :D mind1, azér remélem meglesz :)

    btw zh-n megjelentek nálunk kb. 30an, ebből olyan 10 ment el 10 percen belül.

    és akkor a vicc, hogy ha bejön a pzh nehogy már könnyebb legyen, mitn a sima zh akkor szopás, ha meg nem jön be és összeraknak valami normális cuccot, akkor meg igazságtalanság azzal szemben aki átment a zh-n... :U

    egyébként ohv-n le is írtam, hogy ha már ennyire szeretnek ilyen mókás feladatokat kitalálni (pl. valami holtidős 3 tárolós valami volt ma az egyik cucc, órán meg megnéztünk egy 1 tárolós, holtidő nélkülit), akkor legalább egy feladatgyűjteményt is kiadhatnának... :U nahmind1, csak felhúzom magam :(

    vagy fullba vagy sehogy :D

Új hozzászólás Aktív témák