Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #779 üzenetére

    Sikerült feltárni és elhárítani a házon belüli problémát.
    Aki legutóbb behúzott 3 fázist új kábelen az egyik konyhába (földgázról elektromosra lett cserélve a főzőlap és sütő is + automata kávéfőző + mosógép mind egy kupacban), a központi elosztószekrénynél összekeverte a nullát és a földet (mentségér szólva korábban valaki más már összekeverte a színeket + ahhoz szarul kötött be egy 380V-as konnektort ott mellette, és az új ember ezt vette hibás alapnak, bár attól még gáz...). Rendbe tettem, és azóta nincs gond idebent.
    Nagyjából kijavítottam a házon belüli koax hálózatban keletkezett hibát, amit könnyű volt megtalálni (kicseréltem a kábeldarabot, amit szó szerint elégett, mikor ~40V kezdett kóborolni a föld és nulla közt, ami a TV-ből átment a koax-ba a következő földelési pont felé).
    A nettel nincs látható gond, és a TV-k is elketyegnek, de néhány adón (ahogy nézem inkább az alacsony frekvenciák felé) gyenge a jel és mindig >0 a hibaarány (egy-két adón néha szét is hullik a kép pár másodpercre).

    Van esetleg olyan itt valahol a fórumon (link egy hsz-hez vagy másik topic összefoglalója), hogy "ajánlott kábeltv kellékek"? Kiskereskedelmi mennyiségben (de akár vállalkozóként) megvásárolható koax kábel, F csatlakozók, splitter-ek, HP-filter, stb, amivel újrakábelezhetem akár az egész házat (és tapasztalati alapon megbízható, jó minőség értelmes áron)?

    15+ éve csinálták, azóta egy részét én pakolgattam át (ahogy cserélődött a szobák szerepe). Eddig jó volt, de most eléggé úgy néz ki, hogy az egyértelműen hibás ponton túl máshol is megsérülhetett a hálózat, és ahelyett, hogy apránként piszkálom, talán jobban járnék, ha a szolgáltató bekötési pontjától lefelé kicserélnék mindent azonos, egységes, ismert minőségű cuccokra.
    Szívsebben csinálnám én, mint hogy a kábelcéget rángassam ki, akik után tovább tart feltartani és rendet rakni, mint ráérősen nyugisan behúzgálni magamnak.
    (+ nem akarom, hogy a fenti story-t ők is feltárják, vagy el kelljen mesélnem.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák