Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zájec

    veterán

    válasz tlac #877 üzenetére

    tlac :: én se , csak nagyjából amit eddig kivettem a dolgokból.. :)

    "tehát, hogy is működik ez pl. egy gigánál?"
    erre a legjobb ismertetö a Gigabyte overclock guide . igaz ez X58-hoz van , de a core i5-i7 platform lényege és müködési elve megérthetö belöle :K ..

    "van egy bclk, amit szorozva a CPU Clock Ratio-val megkapjuk a proci sebességét" :K
    "a System Memory Multiplier * bclk pedig a memória frekvenciája" :K a x6 a legkisebb és a x18 a legnagyobb .....(guide 9.oldal)
    "és a bclk szorozva vmi uncore multiplier-rel az memóriavezérlő sebessége lesz?" :K (guide 5.oldal)
    "qpi-t hogyan kell beállítani az uncore-hoz?" viszonylag függetlenek, tehát szabadkezü a dolog... de a QPI link az elég kötött... az Uncore-t szélesebb lehetöségben lehet állitani , variállni... ha alacsonyabb ramórajelhez párositasz egy magasabb uncore-t akkor is elég gyors tud lenni a memrendszer része... tehát ezért nem számit annyira a memória órajel nagysága, vagyis számit , de lehet büvészkedni,
    a QPI link általában x36 megy ami a bclk x18 = QPI link
    de van még lehetöség , (guide 6.-7.oldal)
    nálam a x44 és a 48 kb . 170bclk-ig ment... az volt a lényeg hogy kb 4000mhz-s qpi link volt a legfelsö határ .. itt úgy gondolom "platform wall"-ba ütköztem, de láttam már magasabb qpi link-eket is persze.... nálam az van hogy 222bclk x 18 = 3996mhz qpi link... ezen még prime stabil is de 223-nál mintha szakadékba ugrott volna a platformom... semmi , egy mm-el sem tovább... érdekes... (semmi átmenet) :U :F

    (#882) Keldor papa :: a te példád csak 200bclk-nál vonatkozik,,,
    tehát az Uncore emelkedés intervallum nagysága , az megegyezik a pillanatnyi bclk nagyságával...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák