Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz tibcsi0407 #15672 üzenetére

    Szerintem jól megy a mostani rendszer így is ahogy van. Az Arctic 280 kb. 230W-ig tudja hosszú távú terhelésnél 90 fok alatt tartani az i7-et (nincs delid, csak contact frame). Rövidebb terhelés esetén a 250+W sem gond. 90 fokra állítottam a throttling limitet, PL 255W, így rá van bízva, hogy hőmérséklet függvényében visszafogja magát amikor szükséges. A VRM is elbír a 230-250W-os értékekkel. A mostani beállításokkal CB23-ban az elején hozza a mezei 30ezer pontot, és egy 30 perces futam végére sem megy 29ezer alá. Közben a hőmérséklet 90 foknál megáll és a ventik is 1000 RPM alatt maradnak.
    A fentiek persze extrémebb terhelésre vonatkoznak, ha csak simán használom a gépet munkára/játékra, akkor nagyon ritkán megy 60 fok fölé és közben néma minden.

    Persze ettől még foglalkoztat a gondolat, hogy mennyit tudnék még kihozni a prociból egy jobb lappal, csak ha próbálom objektíven nézni a dolgot akkor mindig arra jutok, hogy valószínűleg nem lenne sok kézzelfogható haszon a dologban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák