Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    addikt

    válasz szazbolha #12049 üzenetére

    Bocsánat, de én kezdem elveszíteni a fonalat, de szerintem mások is.
    Írd meg kérlek, hogy mi a terv!

    Mi az, hogy manuál oc megy, azzal nincs gond?
    Egy oc mindig manuális. Van auto oc ugyan, de sosem próbáltam ki, tuti nem olyan, mint amit kézzel állítunk be. Túlfeszeli, tehát jóval melegebb, a mért teljesítmény egyrészt pontatlan, másrészt jóval magasabb Watt is lehet, ami nem jó.

    Rovid és hosszú PL-ek működnek, ajánlott is használni őket. Beállítás idejére amíg méregetsz érdemes kikapcsolni őket hogy ne zavarjanak, de utána a mért értékekből, és a te álmaid alapján újra beadod őket.

    A Windows-os energiasémák is hasznosak, félreértések elkerülése végett, nem fontos a teljesítménycentrikus-t választani. Tökéletesen működik az energiatakarékos és a kiegyensúlyozott séma is. Én pl a kiegyensúlyozottat preferálom, semmi értelme tétlen állapotban magas fesz és freki mellett pihenni.
    800-5500MHz között magonként szabályozgat problémamentesen.
    Így 6-7Watt-ra tudod redukálni a tétlenséget.

    Nem tudom azt elképzelni, hogy beadod a pl 48x szorzót, és az nem tartja terhelésen a 4800MHz-et. Idle nem is kell.

    Aki ténylegesen beállít mindent úgy ahogy kell, semmi hátránya nem lesz, hiszen amikor kell, felkapcsol a proci azonnal és tartja is. Abban a pillanatban ahogy nem kell a Kraft, le is szabályoz. Én az összes benchemet így csinálom, nincs semmi hátrányom.

    Windows séma: kiegyensúlyozott


    Ez pedig a hőmérséklet teszt az új 5.5 (5.7) Profilhoz

    Láthatod, hogy egy terhelés alatt 5500MHz, de ha tétlen, akkor 800MHz és 0.7V / 7Watt.
    Tétlenben ha csak használom, a 24 szálból egy lehet 2.4, 3.2 ...5.7 stb, többi 23 pedig 0.8GHz.
    12600k-nál láthattad, hogy ezt 400MHz-re redukáltam, de ha kellett 5GHz-en ment, szintén energiatakarékos, vagy kiegyensúlyozottan.
    Szóval minden üzemmódban működik minden hiba nélkül.
    Nincs olyan, hogy nem megy.

Új hozzászólás Aktív témák