Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz zebra_hun #20259 üzenetére

    Nekem is volt mind a kettő, és az azért nonszensz kijelentés, hogy zsákutca.
    Az tény, hogy egy 4000 vagy e feletti tweakelt (!) B-die pariban van egy 7600-8000-es memóriával, de az átlag embernek még mindig 3200-3600 DDR4 van a gépébe, annak pedig teljesen jó ellenfele egy 6400-6600 körüli KIT.
    És most, hogy gombokért lehet venni már 32GB DDR5-öt, semmi értelme DDR4-en maradni ha platform csere van, mert egyrészt ugyanazon lap DDR4 és DDR5-ös verziója között már elhanyagolható különbség van, másrészt átlag halandó lehet nem cserélgeti úgy a cuccait mint mi itt páran, annak meg egyértelműen jobb választás a jövőre tekintve.

    Tavalyi áron én is azt mondtam, nem feltétlen éri meg a DDR5, de most már igen. (Decemberben ~120K volt egy 6400-as G.Skill, most meg megvan 60K alatt.)

    Szóval nincs itt semmi zsákutca, de az eleje minden generáció váltásnak ilyen memória esetén, kezdetben egy jobb DDR3 is tudott annyit, mint egy DDR4. A DDR4-nek is kellett pár év mire a mai szintet elérte. A DDR5-nél se lesz ez másképp.

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Új hozzászólás Aktív témák