Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roba

    tag

    Üdv!

    Új pc-t szeretnék venni jövő év elején játékra. Eleinte gondolkodtam, hogy jó lenne egy Rysen 5 5600X-es rendszer 32 Gb Ram és min. Rtx 3070 társaságában. Azonban nemcsak vga, de proci terén sem bízom az Amd-ben, meg "csak" 6 magos 12 szálas. Az Intel oldalán jónak tűnik az i-9 10850K proci az i-9 10900K ellenében, hiszen több mint 40.000 Ft-tal olcsóbb és 10 mag 20 szálas.

    A tuning szempontjából a kevésbé jól sikerült procikat minősítik le 10850K-nak, vagy ebből is ki lehet fogni jó példányokat?

    Lehetséges, hogy az általában drágábban kínált Marvel Avengers Edition procik dobozába a jobban sikerült procik kerülnek, vagy nem válogatják és ez csak ez egy üzleti fogás?

    Esetleg egy Rocket Lake?

    Köszönöm a választ.

    [ Szerkesztve ]

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Üdv!

    Egy Cooler Master MasterCase SL600 M Black házba, egy Asus Prime Z490-P lapba, Noctua NH-D15-ös hűtő alá keresek Ramot. Úgy tudom csal low profilú (alacsony) Ramok férnek be a prociventilátor normál helyzetében (2 venti használatával).

    A Corsair Vengeance LPX DDR4 Ramok megfelelően működnek-e a lapomban? Milyen ramot ajánlotok?
    Tuning esetén (i-9 10850K) jelenthet-e hátrányt, hogy a 32 Gb Ram nem 2 db-ban, hanem 4 db-ban kerül beépítésre.

    Köszönöm a választ.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Sziasztok!

    Lehet-e tudni valamennyire, hogy a szilíciumlottón mennyire volt szerencsém?

    Köszi.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz ScomComputer #2710 üzenetére

    All Core 5 Ghz-et szeretnék alacsony feszültséggel. Az alaplapom (csak) egy Asus Prime Z490-P (itt olvastam egy összefoglalóban, hogy elfogadható lap), egy Noctua NH-D15 fogja hűteni. A Coolermaster SL600M Black házba gondolom befér. A függőleges légáramlat miatt a 2. ventilátornak nem Ramok felé, hanem alul kell elhelyezkednie. Szükségem lesz egy Riserre és Vertical vga adapterre.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Ebben a pozícióban szeretném, mint a képen. 4 db. 200 mm-es ventilátor lesz a házban, 2 db. alul, 2 db. felül. A képen szerintem a Noctua hűtőmnél kisebb hűtő van.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz MPowerPH #2723 üzenetére

    Igen, a meleg levegőt a Cpu hűtő beszívhatja. Talán van rá megoldás, amikor is a függőleges helyzetben lévő vga közel és párhuzamosan van az alaplaphoz. Elég magas a ház kell hozzá, hogy még alatta is helyezkedhessen el. A kép szerint megoldható és szerintem így már nem a videokártya meleg levegőjét, hanem alulról a hűvösebb levegőt kapja a Cpu hűtő. Milyen Cooler Master lehet a hűtő?

    [ Szerkesztve ]

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz ScomComputer #2719 üzenetére

    Mekkora ventilátorra gondoltál és hogyan lenne rögzítve?
    Köszi.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Utánanéztem kicsit a témának még. Ugyanaz a ház, a hűtő, mint az enyém. Találtam egy még jobb képet. A lényeg az, hogy a vga függőleges helyzetében, a hűtőventilátor függőleges helyzetében (a venti alul szívó) a hűtőre nem tehető fel a 2. ventilátor helyhiány miatt (vagy nem akarta fújóra, alulra tenni). A csávó fölülre tette szívóra a 2. ventit. Egyelőre úgy gondolom elég lesz 1 ventilátor is, ha a légáramlás megfelelő.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Üdv!

    Pont egy hónapja lett összeszerelve a gépem, természetesen egyelőre - ilyen árak mellett vga nélkül, egyelőre filmezek, netezek. Ha lesz benne legalább egy RTX 3070, akkor All Core 5 Ghz-et szeretnék elérni alacsony feszültségen.

    Találtam egy youtube videót: https://www.youtube.com/watch?v=4RrpnWFx02I

    Egy Asus Z490-E Gaming lapban tuningolja a 10900K-t a tulaj. Jók-e a beállításai?

    A tuning nyelvtudásom és hozzáértésem hiányában meglehetősen nehéz.

    Milyen feszültség értékek ezek: CPU System Agent Voltage, CPU VCCIO Voltage?

    A CPU Core/Cache Voltage gondolom a proci feszültsége. CPU Core Voltage Override a proci feszültségének felső határa, automatikusan állítja a Bios, ha szükség van rá?

    Ha Asus (Prime Z490-P) lapban lenne valakinek 10700K, 10850K vagy 10900k @ 5 Ghz-es tuning képei, amit el is tudna küldeni nekem, megköszönném.

    Asus P5Q pro lapban volt egy C1E& Eist vagy hasonló nevű beállítás, ami terhelés nélkül visszavette a szorzót minimumra. Egy Z490-es lapban ezt funkciót minek hívják?

    Bármilyen hozzászólást, írást szívesen veszek, amitől egy kicsit jobban jobban megértem, hogyan kell tuningolni.

    :R Köszönöm.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Üdv!

    Egyelőre vga nélkül netezek és filmezek. Azért csak piszkálja csőrömet, hogy mennyire tuningolható 10850K processzort sikerült kifognom. Azt tudtam, hogy az alaplapom használható belépő szintű (Asus Prime Z490-P), de az egyik külföldi teszten egy 10 magos Comet Lake-kel All Core 5-5.1 Ghz-re alkalmasnak tartották. (Nekem elég lenne az All Core 5 Ghz alacsony feszültséggel).

    Többen írták a itt a fórumban, hogy iszonyat gyenge 10850K procikat fogtak ki. Gondoltam egyet és alap órajelen/auto-n adtam neki először bios-ban 1.15 V, majd 1.2 V feszültséget. Kíváncsi voltam mi történik, de még a Win 10 sem töltött be egyik esetben sem. Gondoltam ebben prociban sincs nagy tuningpotenciál. Ha sikerül stabillá tenni All Core 4.9 Ghz-en 1.3 V-on vagy 5 Ghz-en 1.35 V-on, akkor is max. átlagos procit fogtam ki, gondolom én.

    Az Intel Performance Maximizer nem csak a "Cofee Lake", hanem a "Comet Lake" processzorokhoz is elérhető, letölthető. A tuningban kevésbé jártasoknak ajánlott. A hűtés figyelembevételével megsaccolja az elérhető maximális túlhajtási órajelet. Nekem 4.8 Ghz-et saccolt csak, már letöröltem.

    Alapórajel/Vcore Auto-n elindítottam rövid ideig az Aida64 System Stability Tesztet Stress-t CPU&FPU&Cache módban (pár percig bírta, egy mag pár perc alatt elérte a 85 fokot is, és 4.5 Ghz környékére visszavette az órajelet). Pedig alul és felül is, összesen 4X200 mm-es rendszerhűtők és a Noctua NH-D15-ös a 2db. 140 mm-es gyári ventikkel maxon pörögtek. Azonban lehet igaza lehet az IPM-nek, hogy a D15 csak ennyire tudja lehűteni a procim (főleg nyáron), a "Comet Lake" nehezebben hűthető, tudtommal vízhűtés ajánlott.

    Az Auto-n hagyott Vcore-t a túlfeszültség ellen 1.3 V-on 4.9 Ghz-es All Core órajelen fixáltam. Azt még nem tudom stabil-e és ha majd lesz vga-m, akkor játékok alatt tesztelem, a szintetikus teszteket hanyagolom.

    1, Együttesen az Asus MultiCore Enhancement tiltásával és az Intel SpeedStep engedélyezésvel érhető el csak, hogy a szorzót és feszültséget csökkentsen a proci?

    Láttam egy olyan youtube videót, amiben egy 10850k volt tuningolva. Nem volt stabil All Core 4.7 Ghz&1.28 V, és 4.8 Ghz&1.34 V-on. Ilyen gyenge példányt sem lehet könnyű kifogni, de az már a másik véglet.

    2, Akinek sikerült gyenge példányt tesztelnie, az mit tudott tuningban?

    3, Van-e olyan, rá merik-e írni a 10900K jelzést egy olyan procira, amelyik 1.3 V-on sem tudja az All Core 5 Ghz-et?

    Nálam a CPU VCCIO voltage 1.296 V Auto-n, alap órajelen. 4, Azért lehet ilyen magas ez a feszültség, mert 2X16 Gb ramom van? (Eddig gond nélkül levittem 1.14 V-ra, az még fehér színű).
    5, Nem találtam információt, hogy egy 10850K/10900K procinak mennyi feszültséget lehet adni 24/7-re max.? A bios-ban 1.4 V beállítástól már sárga színűek a számok (gondolom max. 1.35 V lehet károsodás nélkül)?

    6, Biosban Cpu Power Management Control menüből elérhető a Core Favored Core Ratio, ami alapon van. 0-tól 7-ig 50-es, 8-tól 9-ig pedig 52-es a szorzó. Ez a processzormagok maximális órajele lenne és akkor is elérhető, ha jelenleg All Core 49-es a szorzó, vagy csak akkor ha az MCE engedélyezve van? Manuálisan beállított 4.9 Ghz-en is boostol 1 vagy 2 magon 5.2 Ghz-re ekkor?

    Köszönöm szépen a válaszokat. :R

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz ScomComputer #3964 üzenetére

    Van aki csak tesztelt belőle (kicsipapucs), van aki meg is vette (DroidMester All Core 5 Ghz&1.384V).

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz ScomComputer #3966 üzenetére

    Elolvastam amiket írtál, sőt az egész topikot is végig pörgettem, ahol Ghz-et, Vcore-t, bios képeket láttam. Ezért is reméltem, hogy az újabb típusú dobozban, már kiforrott gyártástechnológia segítségével egy jobb példányt sikerül kifognom. Nem akartam nagy tuningot, csal all core 5 Ghz-et (1.2 V-on). Ezen az órajelen a lapomban, alacsony feszültségen egy jobb darab simán elketyegne szerintem. Hiába egy 100.000 Ft-os lap, ha proci gyenge, akkor csak felesleges pénzkidobás a drága alaplap. (Lehet egyeseknek ez nem fog tetszeni).

    Azt megtanultam, hogy nincsen hülye kérdés, csak hülye válasz. Kérdéseimre még válasz nem érkezett, idővel gondolom lesz, aki válaszol. Hiszen sok hozzáértő szaki van ebben a topikban.

    Néztem youtube videókat, amiben 10850K&10900k procikat Asus lapban tuningolnak. Annak segítségével vannak a jelenlegi bios beállításaim.

    Bios képeket lehetne ide föltöltenem meózásra, ellenőrzésre? Talán ez adná a legnagyobb segítséget, ha megnézné valaki. :R

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    ScomComputer-nek köszönöm a segítő szándékát és a rám fordított idejét. :R
    Szerencsémre nem kell bios beállítást változtatnom, maradhat a beállításom.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Jópofa, Nagy Kópék vagytok (#4005, #4006, #4008 :D )!

    Az ajánlott siliconlottery.com oldalon értékes információk lelhetők fel a processzorok tuningjával kapcsolatban, Intel és AMD fronton egyaránt.

    2020.08.20-ától végzett tesztek szerint minden 10850K/10900K/10900KF processzor 4.8 Ghz-en bios 1.3 V-on stabil (még szép). A 10850K (6C+100 mhz, 3C+200 mhz) procik csak 57 %-a tudja bios 1.325V-on 4.9 Ghz-et. A mindenki által áhított 5 Ghz-et bios 1.35 V-on csak a 6 %-a teljesíti.

    Scomcomputer is kifogott 2 db. 10900K-nak csúfolt procit, "még a 4.9-t is nyögve vitte, és nagyon melegedett". A 10900K-k közül a 4.9 Ghz-et bios 1.325 V-on 99 %-uk stabil, az KF-esek 100 %-a az. Annak a maradék 1 %-nak biztos kell a 4.9 Ghz-hez a bios 1.35 V minimum.

    Ahogyan haladunk lefelé a magokkal és a számozással az 5 Ghz-et egyre kevesebb processzor, egyre magasabb feszültségen teljesíti. A 10700K-k közül ehhez bios 1.375 V-ot (63 % ok!), a 10600K-k közül ehhez bios 1.425 V-ot (23 % ok!) kell beállítani.

    Csak egyet merek kérdezni (hátha lesz válasz :) ), ami ehhez a témához kapcsolódik és érdekel. Ha a i-9-es, K/KF-es procitokat all core 4.9 Ghz-ről 5 Ghz-re, vagy 5 Ghz-ről 5.1 Ghz-re állítjátok, mennyivel kell növelni bios-ból a Vcore-t, + 0.04 - 0.07 V elég lehet?

    Köszönöm.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Itt az enyém is all core 4.8 Ghz-en, MCE diasabled, bios 1.25 V-on.

    [ Szerkesztve ]

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Az mitől lehet, hogy Asus Multicore Enchancement disabled-en van és az SpeedStep enabled-en, all core 4.8 Ghz-en nem veszi vissza a szorzót? Ezelőtt szépen visszavette akár min. 8X-ra.
    (Előtte csinált olyat, hogy ha az MCE és a SpeedStep is enabled-en volt, akkor is visszavette a szorzót).

    Köszi.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz arabus #4242 üzenetére

    Igen.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz ScomComputer #4246 üzenetére

    A minimális processzor teljesítmény 100%-on volt.
    ScomComputer köszönöm neked. :R

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Olyan beállítás nincs, ami a Vcore-t is leviszi a szorzónak megfelelő szintre?

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz Laraxior #4239 üzenetére

    Tegnap futattam először Cinebench-cset (R23-at is), hallomásból ismertem csak. Futtattam egy tesztet most 4.9 Ghz-en is, amit mobillal fotóztam, ezt még feltöltöm. Ha képmetszővel csinálom biztos jobb minőségű lenne.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Láttam is, hogy van adaptív beállítás, de ahhoz hozzáértés kell. Marad a fix Vcore.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Mindig tartottam a szintetikus teszt programoktól, hogy irreálisan magas terhelés esetén nem fogom tudni kellően lehűteni a processzorom. Most 4.9 ghz-en bios 1.285 V-on lefutott a Cinebench R23. A legmelegebb mag (4.) elérte max venti fordulaton (Cpu 2 X 140 mm, kieg. venti 4 X 200 mm) a 79 fokot. 5 Ghz-en nem tesztelem a magas hőmérsékletek miatt, de szerintem 1.325 V lefutna az is, ha jobban tudnám hűteni. 5 Ghz-en a 16521 pont elérhető.

    [ Szerkesztve ]

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Kíváncsi voltam az Auto Vcore -ra, hogy lapomnál mekkora a túlfesz.

    A szorzót lefixáltam 48X-49X-50X-re (MCE disabled) és a Vcore-t Auto-n hagytam és kíváncsi voltam mekkora feszültséget kap a 10850K-m terhelés nélkül a Windows betöltése után (amíg vissza veszi a Cpu szorzót 8X-ra).

    Meglepődtem és elszomorodtam, hogy ezeken az órajeleken az alábbi feszültségeket - (1.35 V, -1.385 V -1.421 V-ot - kapja a processzorom a HWiNFO64 szerint maximum (Vcore max.). Elszomorodtam, hogy tényleg ennyire f@s procit sikerült kifognom, hogy ilyen magas feszültséget kér (VID).

    4.9 Ghz-en, hogy a Win. betöltsön bios 1.27 V-ot kellett beállítanom, aminél az Aida64 FP64 Ray-Trace tesztje BSoD, 1.3 V OK. (Érthető, a HWinfo szerint a magok 1.274 V-ot kértek mind max).

    Olvastam egy külföldi írást, ahol a 10700K-nál a bejáratás után (terhelés tesztprogramokkal) a Vcore-t 0.03-0.05 V-tal csökkenteni lehetett. Veszteni valóm nincs, próba.

    Elkezdtem tornáztatni a procim Valley 1.0-val (nem túl nagy terhelés), 4.8 Ghz-től 5.1 Ghz-ig (4.8 Ghz&1.25V, 4.9 Ghz&1.3 V-1.285V, 5 Ghz&1.35-1.3 V, 5.1 GHz&1.35 V). Szépen lefutottak.

    Használom a CPU-Z-t, de a Bench opciót csak most fedeztem fel. Ucu neki, hogy miféle. Bench CPU egy rövid ideig 100% pörgeti, eddig 4.8 Ghz&1.25 V, 4.9 Ghz&1.285 V (bios) OK.
    A stress Cpu-t a felhasználónak kell a stoppal megállítani? Utána pontszámot nem írt.

    Utána Chinebench R23 futtattam. Írtátok stabilitás tesztre nem túl jó. Ha kisebb a terhelés (pedig 100%), gondoltam le tudom hűteni. Futtatás után: 4.8 Ghz&1.25 V, 4.9 Ghz&1.285 V (bios) OK.

    Ez a bejáratás dolog csak humbuk, vagy el lehet-e érni némi Vcore csökkenést általa?

    A procim egy f@s lehet, vagy lehet-e esélyem az 5 Ghz-re game alatt, ahol általában 70% alatti a terhelés?

    Köszi.

    [ Szerkesztve ]

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Köszönet a jó tanácsokért. :R

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Most sincs hiba benne. Mást se, persze magamat sem verem át. (Hiszek benne, hogy amit mással tennék, magammal tenném - karma, csak a jót igyekszem tenni.) Az all core 5 Ghz-hez bios 1.325 V van beállítva. A VID most magonként (az összes) 1.285-1.295 V volt.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz zebra_hun #4267 üzenetére

    Ha hibázik a CB R23, azt hol látom?

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz Ubi82 #4271 üzenetére

    Közben a hsz-eket nem olvastam, csak teszteltem. A HWiNFO64-ben csak a Windows Hardware E...-t láttam, alatta total errors sort. Utána esett le, hogy WHEA és hogy a CB R23-hoz is azt kell nézni, mint a CPU-Z bench-hez. :)

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Lefuttattam újra a CB R23-as tesztet, a 10850K-m 4.8 Ghz&bios 1.25 V és 4.9 Ghz&bios 1.285 V-on újra hibamentesen teljesített. Reggel hideg volt, nyitott ablak, ház oldala levéve, kereszthuzat és plafonventilátor bekapcsolás, ház ventik max-on pörögtek, utána hozzáfogtam az 5 Ghz-es tesztnek. Bios 1.325 V-on pirossal írta pár perc után a WHEA 1 - 0 - 1 (1 hiba), bios 1.33 V-on is hibázott.

    Viszont bios 1.335 V-on a vcore min. 1.323 V, current 1.332 V, max. 1.341 V-on már lefutott hiba nélkül a CB R23-as teszt.

    Egy picit több feszt kapott, mint a bios-ban beállítottnál a nagy terhelésnek köszönhetően gondolom. Ez normális jelenség? Akinek az 5 Ghz-hez elég az 1.2 V (mákgubó, kb. 1% esély a 10850K/10900K/KF1-ek közül), annak jó eséllyel stabil 5.2 Ghz-en is 1.3-1.325 V-on, ha tudja hűteni. Egy lépcső (+100 Mhz) a tuning fórumokat olvasgatva kb. + 0.035-0.06 V vcore növekedést jelenthet.

    A siliconlottery.com szerint a 10850K-k közül az 5 Ghz-et bios 1.35 v-on a processzorok csupán 6 %-a teljesíti (jól leválogatják), az 1.2 V-os vagy alatti az felér egy lottó 5-ös szerencsével :C . Ha csupán mint processzort (saját) nézem a 10900K/KF-esekhez, akkor ez egy átlagos darab, hiszen átlagolva a 70%-uk tudja ezt (5 Ghz&bios1.35 V-on).

    Érdekes viszont, hogy a 10900K-k csak 99%-a (ScomComputer, az a 2 db. gyenge képességű, nála járt, max. 4.9 Ghz-es 10900K, a maradék 1% volt), a 10900KF-esek pedig 100%-a tudja a 4.9 Ghz-et bios 1.325 V-on. Ehhez képest nálam a 4.9 Ghz-es CB R23 tesztnek elég volt a bios 1.285 V. A gamék alatt elég lehet nálam az 5 Ghz-es sikeres CB R23-hoz használt beállításom?

    A siliconlottery-n van egy 11900K, ami 5.1 Ghz-en 8 magon és ebből 5.2 Ghz 4 magon Bios 1.5 V-on (borzasztó) tudja az 5.1 Ghz-et 879.99 dollárért. Ez egy tuning példány????

    Az enyémre is ráírhatták volna, hogy 10900K, de szerencsémre nem tették, a zsebemben hagyva legalább 15.000 Ft-ot. AZ Asus Prime Z490-P lapomat csak 47.590 Ft-ért vettem az Alzától, utána az ára felment 60.000 Ft fölé, most is annyi.

    [ Szerkesztve ]

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz zebra_hun #4309 üzenetére

    Itt 2X16 Gb G-SKILL Trident Z Neo DDR4 3600MHz CL16 KIT F4-3600C16D-16GTZNC (16-19-19-39) Aida 64 Gyorsítótár és memória sebességmérés eredményem, ami viszonyításnak jó lesz.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz c41r0^ #4323 üzenetére

    Üdv!

    Nézem én is az Aida64 Gyorsítótár és memória sebességmérés képeket. Feltűnt, hogy nálam a North Bridge Clock 4300 Mhz, Zebra_hun-nál 4700 Mhz. Van olyan rész a bios-ban, hogy Ring Down Bin. Alatta a Min. Cache Ratio és Max. Cache Ratio. Ez lenne a Ring Ratio funkció Asus lapban, ami HWiNFO64-ben a Ring/LLC Clock sor? Ha igen, akkor az alsó értéket szükséges manuálisan beállítani?

    Köszönöm a választ.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz c41r0^ #4326 üzenetére

    Nálam az MCE disabled, SpeedStep enabled, Intel Speed Shift Technology disabled. Az utolsót nem állítottam, mert nem tudom mire való.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    c41r0^ kollégának köszönöm a magyarázó szöveget :R .

    A feszültségekkel kapcsolatban szükségem lenne egy kis felvilágosításra.

    CB R23 teszt all core 5 Ghz-en bios 1.335 V volt beállítva (és hibamentesen lefutott).
    Ezzel szemben a Vcore max. 1.341 V volt. Ezek szerint LLC4-en túlkompenzál egy kicsit a lapom vagy a nagy terheléstől volt a leadott Vcore nagyobb?

    A (CPU magok által kért feszültség) Core VID minden magon 1.309 V. Ezek szerint más bios beállításokkal kevesebb feszültség is elég lett volna CB R23-as teszthez vagy a HWiNfo64 mérése nem pontos, nem kell figyelembe venni?

    A feszültségek terén szükségem lenne egy kis felvilágosításra.

    Köszönöm szépen :R .


    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Cinebench R23-mal tesztelem a a 10850K-m stabilitását.
    Terhelés alatt nekem úgy tűnik, hogy nem adja le, sőt meg sem közelíti a bios-ban beállított 1.335 Vcore feszültséget, mert a mellékelt képen a leadott pillanatnyi feszültség (Current Vcore) 1.261 V.

    Hibás a tápegység, vagy mi okozhatja a problémát?

    Köszönöm a segítséget.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Biztos nem mindenki profi itt a fórumban hozzám hasonlóan. Azért írok, hogy más kezdő ebbe a hibába ne essen, álmatlan éjszakája ne legyen. Az volt a gondom, terhelés közben (terhelés nélkül OK) a vcore feszültség jelentősen lecsökkent a bios-ban beállított értékhez képest.

    ScomComputer csak annyit írt, hogy növeljem az LLC értékét :R , (tudtam a vdroop ellen van, de nem sejtettem, hogy a "Recommend for OC" nem lesz megfelelő alap órajelen sem). A CB R23-as teszt, ami 100%-on terheli a processzort és a HWiNFO64, ami kiválóan ellenőrzi a hibákat, elengedhetetlen a jó bios beállításhoz. Auto-n vcore-t és CPU szorzót sosem szabad hagyni, mert a kelleténél több feszültséget kap processzor azért, hogy megpróbálja elérni a Turbo órajelet (10850K-nál 1-2 magon 5 - 5.2 Ghz).

    Asus lapban a túlhajtáshoz ajánlott Load Line Calibration a Level 4-es. Ami a processzor alapórajelen történő terhelése esetén sem kompenzálja kellően a terhelés közbeni feszültségesést (Vdroop). All core 4.8 Ghz, bios 1.25 V helyett (terhelés nélkül 1.243 V OK!) CB R23 100%-os terhelés közben lesett a pillanatnyi vcore 1.19 V-ra. BSoD könnyen lehet belőle.

    Az LLC Level 5-nél már csak 0.03-0.035 V vcore volt a hiány, de a Level 6 megoldotta a problémát. Stabilan tartja a bios-ban beállított értéket.

    Tehát ha a maximum vcore és a pillanatnyi (current) vcore között nagy különbség van, mint a mellékelt képen, akkor az LLC értékét növelni kell.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz c41r0^ #4546 üzenetére

    Köszönöm, hogy mondod. Én is gondoltam rá, hogy le kellene vennem az LLC-t 6-ról 5-re és kb. 0.03 V-ot emelni kellene a vcore-on. Semmiképpen nem venném le 4-re, több mint 0.06 V a vdroop, sok. Rövid CB R23 teszt, hogy felpörögjön 100 %-ra minden mag, 4.8 Ghz bios 1.24 V, LLC 6 : vcore min,current, max., average =1.243 V egységesen.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz Roba #4556 üzenetére

    Nem volt jó ötlet a Load Line Calibration Level 6 beállítás (max. beállítás nálam a Level 7), mert veszélyes lehet a processzorra. Ott már könnyen overshot (kap egy magas fesztüskét, ami degradálhatja a CPU-t) lehet a vdroop túlkompenzálásából. Visszavettem Level 5-re, ami sokkal biztonságosabb és idle-ben (terheletlenül) is alacsonyabbak a hőmérsékletek.

    CB R23 eredmények, terhelés alatt a Vcore LLC5-tel: (leadott max.), current = leadott min., amin már stabil:

    4.8 Ghz bios1.2V&(1.199V), 1.172V OK!, alacsonyabb vcore-t nem próbáltam.
    4.9 Ghz bios1.25V&(1.252V), 1.217V OK!, bios 1.245V& 1.208V WHEA.
    5 Ghz bios1.31V&(1.314), 1.279V OK!, bios 1.305V&1.27V WHEA.

    5.1 Ghz-et nem próbáltam és szerintem felesleges is, de valószínűleg terhelve, tényleges 1.35V vcore-n stabil, de hűthetetlen lenne.

    Tapasztalatom az, hogy a CB R23 teszt alatt ha 1 lépcsővel (0.005V) kevesebb a Vcore, akkor ugye pirossal írva hibázik, ha min. 2 lépcsővel (0.01V) kevesebb a feszültség a szükségesnél, akkor keményen csak BSoD.

    Egy google fordítóval olvasott angol nyelvű írásban felfedeztem, hogy nem csak a bios, hanem a CPU-Z is megmutatja a 2 db. előnyben részesített, jobban sikerült magot piros színnel az About/Clocks menü alatt.

    [ Szerkesztve ]

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Elsősorban Asus lappal rendelkező, tuningban kevésbé jártas, K-s processzor tulajoknak, akik nem akarnak sokat pepecselni a feszültség értékekkel, azoknak adnék tuninghoz tanácsot.

    Nekem egy Prime Z490-P lapom van (belépő szint), a jobban felszerelt Prime Z490-A is hasonló bios-szal rendelkezik, de az már értékeli a processzort és a hűtőt is (Prediction: SP és Cooler).

    Olyan beállításokat ajánlok, aminél csak a CPU szorzót kell állítani és a feszültség értékekkel a továbbiakban nem kell foglalkozni (egy nomál tuninghoz 5-5.1 Ghz-ig).

    Előnyt jelenthet és támpontot adhat a hiba nélkül lefuttatott Cinebench R23 tesztprogramhoz kapott Vcore (Cpu feszültség), amit terhelés közben HWiNFO64-gyel figyelve a Vdroop (terhelés hatására Cpu feszültségesés) miatt általában a minimum érték, amin stabil a CPU. Ez a CPU Core/Cache Voltage általában még kevés lehet normál használatra és a játékok alatt, általában szükség van még min. + 0,03 V-ra.

    Először az AI Tweaker/Tweaker's Paradise menüben érdemes az összes feszültség értéket manuálisan Standard értékre beírni.

    Utána a My Favorites menüben:
    CPU Core Ratio: Sync All Core
    All Core Ratio Limit: 49-50-51, a kívánt órajeltől függően. Dram Frequency a memória sebessége (dobozán), CPU Core/Cache Voltage: Auto. Dram Voltage a memória feszültsége (dobozán).

    Vissza az AI Tweaker-be:
    AI Overclock Turner: XMP 1
    BCLK Frequency : 100
    BCLK Spread Spectrum: Disabled
    Asus MultiCore Enhancement : Disabled - Enforce All limits
    Svid Behavior: Best Case Scenario
    OC Turner: Keep Current Settings
    Power-saving & Performance Mode: Performance Mode
    Ring Down Bin: Enabled
    Min. CPU Cache Ratio: 8
    Max. CPU Cache Ratio: 48

    A Cache Ratio/Uncore/Ring-et alapból CPU órajel - 3X-ra állítja magától a lap. Tehát ha 4.9 Ghz-en fut a proci, akkor az 4.6 Ghz, ha 5.1 Ghz-en hajtjuk, akkor 4.8 Ghz lesz.
    CPU VCCIO Voltage: nálam Auto-n 1.296 V, de elég az 1.15 V
    CPU Sytem Agent Voltage: 1.1 V
    PCH Voltage: 1.05 V
    Digi + VRM/CPU Load-line Calibration (LLC): Level 5 (nálam a Level 4 kevés és game, CB R23 alatt fagy Auto Vcore-on, BSoD).

    Már csak az Advanced menü van hátra. Advanced/CPU Configuration/CPU Power Management Control. Itt van olyan opció, hogy Turbo Mode, amit ajánlatos Enabled-re rakni, mert ha nem, akkor csak alapórajelen fog ketyegni, az OC beállítások nem érvényesülnek.
    Intel Speed Shift Technology: Disabled

    Szintetikus tesztek alatt fontos a stabilitás szempontjából, hogy az Intel(R) SpeedStep(tm) Disabled legyen, hogy a szorzó és hozzá tartozó Vcore feszültségérték állandó legyen, netezés (esetleg játéknál sem nagy hátrány) alatt lehet Enabled, ilyenkor visszaveszi az órajelet akár 800 Mhz-re is, ha nincs terhelve.

    Ha ezek után ha vátoztatni szeretnénk az órajelen, akkor csak a My Favorites menüben kell a szorzót állítani. A processzor automatikusan megkapja az ahhoz az órajelhez szükséges feszültséget. Igazából az LLC-vel lehet játszani, próba LLC 4-gyel. Ha kevés, akkor Level 5 (nagyobb vdroop kompenzáció), ami egy normál tuninghoz elég.

    A CPU-Z-n látszik a CPU kapott feszültsége, de a szintetikus teszteknél a HWiNFO64-gyel terhelés közben nézve az igazi. Játék alatt meg az MSI Afterburner+Rivatuner kombóval monitorozva jól látható.

    Nálam all core 5 Ghz-en LLC4-en bios 1.36V&1.288V ténylegesen tehelés közben a Vcore a CB R23 alatt hiba nélkül (Cache Ratio már 47), de válaszatom LLC 5-ön a bios 1.32V&1.288V, ugyan az a terhelés közben a CPU feszültség. Az első esetben idle (terhelés nélkül) látszólag feleslegesen kap 1.36 V közlében, a második esetben LLC 5-ön kaphat degradáló fesztüskét a processzor a manuális feszültségnél.

    Ha a Vcore Auto-n van - nálam az all core 5 Ghz-hez kap 1.305V-ot - ha nagy terhelést kap, akkor pár századdal többet, a lapom magától állítja.

    Asus Prime Z490-A bios: https://www.youtube.com/watch?v=6CckmOXlEIA

    [ Szerkesztve ]

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz zebra_hun #4907 üzenetére

    Üdv!

    "Tehát ha egy jó combos feladatot kap, akkor menjen mondjuk minden mag 5.0-ra, 1.225V-al, de ha nem kell, mert épp csak kimegyek cigizni, akkor vegye le 800MHz-re 0.6V-ra".

    Vedd úgy, hogy meg van oldva :Y . Az én beállításom olyan, amilyet te szeretnél (viszont én örülnék, ha az enyém tuningban olyan lenne, mint a tiéd ;] ).

    Jelenleg all core 4.8 Ghz van beállítva, Auto Vcore-ral (lehetne ez 4.9 - 5 - 5.1 Ghz is, teljesen mindegy ebből a szempontból), de most 800 Mhz-en 0.735 V-ot kér, ha mondjuk megnézem a HWiNFO64-et és megemeli órajelet 1400 Mhz-re és 0.75 V ad neki a lapom, megnyitás után a semmit tevéstől vissza 800 Mhz-re és 0.735 V-ra.

    Ha a CB R23-at elindítom 4.8 Ghz-re kapcsol és 1.225 V-ot ad neki, de ha nem indul el a teszt visszaveszi 800 Mhz-re és 0.735 V-ra.

    Jobb a procid és alaplapod van az enyémnél. A lapom csak egy 47.590 Ft-os Asus Prime Z490-P és visszaveszi az órajelet és arányaiban a processzor feszültségét is. A te lapod ár/érték arányban jobb, nem hiszem, hogy nem tudja ugyanezt.

    Azért lő neki alapon 1.36 Vcore-t, mert be van kapcsolva a Turbo. Nekem is 4.8 Ghz-en 1.35 V-ot ad, ha a Turbonál 5.2 Ghz a cél.

    Nálam a 4.8 Ghz-hez 1.225 V-ot, 4.9 Ghz-hez 1.261 V-ot, 5 Ghz-hez 1.305 V-ot, 5.1 Ghz-hez 1.359 V-ot társít az Auto Vcore beállítás, terhelés nélkül, amíg idle-ben vissza nem veszi az órajelet 800 Mhz-re és a feszültséget 0.735 V-ra. A bios-ban semmi mást nem teszek, csak szorzót állítok.

    A #4846-ban leírtam a beállításokat és lehet nem említettem, hogy az órajelhez igazítja a Cpu feszültségét. Képeket is tudok küldeni, feltölteni, ha szükséges.

    Arra kérem, akinek Asus lapja van feltétlenül próbálja ki és érdekelne a tapasztalatotok.

    [ Szerkesztve ]

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

Új hozzászólás Aktív témák