Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz laychi #1597 üzenetére

    Nem, az két külön téma.

    Már átkupakolta nekem Pioneer. :B
    Ilyen monoblock-al lesarkazástól nem igazán kellett volna tartani, de a távolságtól már annál inkább: egy vastag réteg paszta szerintem nem is lett volna jó, hanem valami szilárdabbal kellett volna próbálkozni ... mondjuk egy fémlappal, ami olyan vastag, mint a gyári kupak, de akkor már ott volt az is... :))
    (Ez ugye felfekszik a VRM-re is, nem feszül neki annyira a CPU-nak, főleg nem olyan rugalmasan, mint egy hagyományosabb CPU blokk.)

    Ezt a pasztaszáradást arra értettem, hogy ha alacsonyabban van a maghő (jobb hűtéssel), akkor talán nem szárad ki a jobb féle "hagyományos" paszta sem túl gyorsan a kupak alatt.

    ---

    Van itt valami apróság, amit egyelőre nem értek. Ez lehet alaplapi firmware hülyeség, vagy monitorozási hiba:

    Jelenleg kb. ugyan annyit mér a kis konnektoros fogyasztásmérő (~85W a komplett gépre) ~idle állapotban akkor is, ha letiltok mindenféle C állapotot a Setup-ban és 100%-ra állítom a Windows-ban is a minimum megigényelt órajelet, és akkor is, ha engedélyezek a Setup-ban mindent egészen C8-ig, és 0%-ra rakom a Windows minimumot.

    A HWInfo szerint sohasem aktív a SpeedShift (HWP), és érdekes mód a Setup-ban sem találok erre kapcsolót (SpeedStep az van, de az nem ugyan az, és a Step-et engedélyeztem).

    Közben a HWInfo "szenzorok" azt jelzi, hogy működik az energiagazdálkodás (ha engedem, akkor mászkál fel-le az órajel, ha fix 100%-ot kérdek, akkor nem, illetve random izgő-mozgó számokat ír ki hogy mennyi időt tölt a CPU a különböző C-állapotokban, ha azok engedélyezve vannak).

    Lehet, hogy a gagyi konnektoros mérő is félremér, és a HWInfo is hülyeségeket olvas még ki erre, de szerintem még az ASUS EUFI is ludas itt pár dologban, pl. nem engedi bekapcsolni a HWP-t, és szerintem a C1E-t sem engedélyezi, ha csak azt akarom használni, de a mélyebb C állapotokat nem (a Sandy-t így használtam, a C1E-t még engedtem neki, mert az még jelentős fogyasztáskülönbség volt, de a többi C állapotot már nem, mert azok alig csináltak már valamit, max akkus üzemnél lehet érdekes amit még spórolnak, viszont pl. SSD benchmarkokban is látszik néha, hogy itt-ott picit már okozhatnak lassulást).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák