Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz schawo #861 üzenetére

    Ezzel csak annyi gond van, hogy amíg ezek nem futottak 8-10 órákat addig nem annyira lehet rámondani, hogy stabil. Főleg nem 24/7 és egyéb hangzatos kifejezésekkel.

    Mondom ezt attól függetlenül, hogy én sem játszom vele N*10 órákat mivel átlag használatra be lehet lőni a morcosmedve által írt módszerrel tök egyszerűen.

    A - valamennyire - instabil állapotból kiindulva rövid tesztekkel vagy használattal hamar kijön egy kvázi-stabil állapot. Onnan meg amit írt: még egy kis plusz fesz vagy még 1-200MHz mínusz és kész is a stabil gép. Ez csak akkor necces ha vki az utolsó századvoltot és +10MHz-et is ki akarja préselni, de ezek az üveghangra húzott és "kitesztelt" procik pont erről szólnak, itt illik megnézni mit bír.

    De ez a gyakorlat amivel stabil vagy majdnem stabil gépet össze lehet hozni 1000 óra tesztfuttatás nélkül. Az elméleti/elvi stabilitás meg az, ha nem létezik olyan program (akármennyire is nem hétköznapi) amire nem dobja el magát a gép. Minden más esetben a többi csak "szerencse". :)

    Azért érdemes ezt fejben tartani, vagy legalábbis fórumon tanácsként szétválasztani, mert téves következtetést von le a betévedő. Az instabilitás a jellegéből fakadóan nemdeterminisztikus, attól, hogy 1-2 óra alatt nem jön elő simán előjöhet vagy 10 óra után. Ez egy mennyiségi teszt, máshogy nincs értelme rájuk tekinteni/használni őket. Maximum a fenti közelítő módszerrel, de akkor gap-et hagyva és tisztában lenni azzal, hogy 1 óra alatt nem stabilitást mér az ember, csak (nagyon) instabil állapotokat szűr ki.

    Meg ezek sem mindenhatóak és az is egyéni hogy kinek melyik a jobb módszer a tesztre. Nem biztos, hogy a 10 óra futtatás kényelmetlenebb mint egy valós progi elszállása. Nekem volt amikor 6-8 óra prime futás után a video encode-ok szálltak el 4-5 óra után, mondjuk 90%-nál. A hajamat téptem. Ott pl. egyszerűbb volt tovább otthagyni a tesztet... vagy az encode-dal tesztelni.

    De volt unlockolt Phenom II-őm is aminek tudományosan nekiálltam prime-mal magot tesztelni. 8 óra futás után gondoltam frankó lesz a +2mag. Utána GTA meg 2-3mp alatt fagyott csontra rajta. :D Nyilván életszerűbb lett volna azzal indítani, de ki tudta, hogy így reagál. :D

Új hozzászólás Aktív témák