Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Locutus

    veterán

    válasz MPowerPH #879 üzenetére

    Pl mert 3000-ig csak 1.2V-os modul van a QVL-ben, és a felett is hiába van 1.35V, minden csak tuningnak számít, tehát nem garantált a stabil működés.

    Más információ forrás nemigen van, a tapasztalatokon kívül, abból meg nemsok konkrét van egyelőre.
    Van akinek alap XMP beállításon postig nem jut el a bios 2800-as ramokkal... a jelenlegi megoldás egyedül a VCCSA meg a VCCIO emelése, már aki eljut odáig a biosban egyáltalán.

    Szóval egyelőre nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy olyan modult érdemes venni, ami alapbeállításon 1.2V-on támogatott.

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

  • Achill3uS

    veterán

    válasz MPowerPH #879 üzenetére

    gulftown óta nincs probléma a memória feszelésből. nem degradálja az IMC-t. haswell-nél a 2v feletti ramfesz sem volt probléma, így haswell-Enél sem jelentkezik ez. én 1.6+ feszeket is siman adok az MFR-eknek x99-ben z170-ben is, senkit nem bíztatok átlag felhasználóként ugyanerre, de extrém tuningos körökben léggel siman megadható feszek ezek. mivel az ic ugyanaz mint a ddr3-mas MFR chip aminek 1.65v volt az alapfesze. a ddr4 samsungnal mas a helyzet, 1.40v körül kiskálázódik, de a jobb ic-k 4000+ is sima ügy léggel akár stabilan is a jobb lapokban ahogy elnéztem. ezt sajnos személyesen nem tudom neked aláírni, mert nincs még samsungom, de azt mondom amit látok: [link] ez pedig nick shih: [link] 4300 stabilan!

    [ Szerkesztve ]

    "De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

Új hozzászólás Aktív témák