Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ΞΔGLΞ

    nagyúr

    Csináltam négy render-t Sony Vegas-szal, de csak "aprót", a videó hossza 10 perc.
    Gyárin. 4.6-on és 4.8-on, ide már kell az 1.25, idáig elég volt az 1.23 is. Hosszabb távon, talán még több kell, ezt nem tudom, de szerintem biztos, most vitte így is. 1.23-nál azonnali bsod.

    Szóval, 10 perc videó, amiben sok effekt van, 45! összevágott videóból áll, 4 hangsávból és a 45 videó mind xarrá volt effektezve,ami nagy megterhelés a CPU-nak a folyamatos effekteket kiszámolni, ilyenkor szinte IBT szinten (lángol) számol, 80 - 90 fok is lesz, plusz felirat, tehát nem egy egyszerű renderről van szó. Nagyon megdolgoztatja a memóriákat is, amik 1866-on futnak. Természetesen full HD és 320kbps-ben.

    A legjobb eredmények ezek lettek a négy render közül, de az eltérés csak másodpercekben mérhető!
    De a legjobban így végződtek:

    Gyári: 12perc 15 másodperc
    4.6: 11p.55m
    4.8: 11p.05 m ----> Mindössze másfél másodperc!

    Ennyit ér az a nagyon nagy tuning a 4790k esetében. Persze több napos renderelésnél nekem már ez az előny sokat számít, ami már sok órában is megmutatkozott, vagyis 4-5-6 órával előbb befejzte, de egyébként átlagos célra egy lófütyit nem ér tunincélra ez a processzor.
    Ugyan az Intel árulja a K procikat, de azt nem szeretné, ha tuningolnád. Xar paszta, forró és, mint írtam a gyárihoz képest nem hasra esős egyáltalán még a 4.8 sem!

    Nyilván minden rendernél más jönne ki, de átlagban ennyi egy 4.8-as előnye.

    Azért régebben a 2600K 4.6-ra húztam, ami jelentős volt és a hőfok is max 65 fok volt IBT max alatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák