Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz bombibmw #18509 üzenetére

    Én azt tapasztaltam, bár sokan lefikázzák, hogy CL11-ben megy a kitem 2133Mhz-et, nekem így is bőven hozza, amit kell. :K Azt tapasztaltam, sokkal többet hoz a konyhára a magas órajel (ezáltal sávszéleség) mint az időzítés. :K
    Ide linkeltem eredményeket is, AIDA ramsebességi adatokkal is 1600CL9 vs 2133CL11. [link] :R
    Én nem vennék 2400CL9 kitet, túl vannak árazva. Viszont gyengébb időzítésű, magas órajelű kitet már lehet szerezni bankrablás nélkül is. :D Nekem 5K-ba fájt lecserélni 8GB 1600-ast 2133-ra, és nagyon megérte. :R
    No, meg ez van még: [link] meg ez: [link]

    (#18514) bandi0000: Tuning nélkül még elmegy az 1600-as ram mondjuk egy 3570K mellé, de tuninggolva egy Haswell-t tapasztalataim szerint már kevés. Azaz lassít keményen. :K

    (#18515) Bacusuz: A soha nem igaz, vannak programok, amik érzékenyek az időzítésre is, ott lehet esélye a jobb időzítésűnek. Amúgy nem. No, meg az is fontos, hogy magasabb órajelnél magasabb időzítés mellett is lehet jobb a késleltetés. A 2133 CL11 pl. jelentősen kisebb késleltetésű is, mint az 1600CL9, miközben a sávszélessége is 33%-al több.
    Amúgy simán megpróbálhatnád, hátha megy a kited magasabb órajelet, pl. 2133Mhz, CL11-11-11-30-on, 1,6V-on. Az enyém ezt tudja. De 1866Mhz-en nem nagyon viszi a CL9-et, bebootol, de nem stabil, bár sokat nem erőltettem, lehet lehetett volna stabilizálni, ha kicsit ráfekszem. :) Szval nem lehet sokkal rosszabb képességű a Te modulod sem. :N

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák