Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • polcsi

    tag

    válasz Haart #38 üzenetére

    Üdv!

    Én már i3 530 tulaj vagyok, ami egy GA-H55M-S2H deszka társaságában érkezett még a hét elején...:) Tudom lehetett volna még ezreket költeni a plusz extrákra egy lapon (U széria,stb), de engem ez nem motivál, na meg amúgy sem tuningra használnám.
    Viszont, mint hozzá nem értő egyén, egy kicsi kutakodás után találtam tuning ötleteket ezekhez az i-szériás procikhoz. Például [itt].
    Első nekifutásra alap feszültségeken 4,1 (4070 MHz/185x22) sikerült kihozni, amit sokáig nem teszteltem,de azt a 15-20 perc Prime95-öt bírta zokszó nélkül. Mondjuk ez még nem ad képet pl. egy 24/7-es járatás várható eredményéről. A RAM-ok ilyenkor 1480-on mentek CL9-es alap időzítéssel. Nem tudom, hogy ez az órajel mennyire "megeröltető" egy nem éppen felső kategóriás 1333-as CSX moduloknak( 2x2GB) hosszú távon, de egyenlőre nem kisérletezek, mert nem értek a tuninghoz, ezek a próbálkozások is csak a "na mégis mit bír" kategóriába tartoznak.
    Érdekes, mert az alaplap tuning programjával ( tudom,hogy nem ajánlott ezeket használni.... :DDD ) , ami a legnagyobb emelésnek 160x22-őt (3520MHz) emel, a RAM-okat 10x-es szorzón hagyja és így 1600-on mentek. Na ezt inkább nem erőltettem sokáig.
    Még volt egy feszemeléses kisérletem 190x22/1,3V-al (4180MHz), de a Vantage alatt kihalt a gép, viszont a VGA is húzva lett a teszt előtt, úgyhogy inkább az okozhatta a gondot szerintem...
    Egyenlőre csak ennyit próbálkoztam, de ha majd lesz kedvem fogok még, főleg, ha itt is akadnak kedvcsináló eredmények a későbbiekben... :))

    A RAM mérési értékeken tényleg látszik, hogy a GPU mellé van integrálva a memória vezérlő, így a GPU-n keresztül kommunikál a CPU. A régi rendszeremhez képest (X2 250/785G/DDR3-1333) az olvasás/írás/másolás kb 20-30%-al lassabb, míg az elérési idő majdnem 50-60%-al. Ezek persze alap mem frekvencián mért értékek. Viszont a minap olvasott cikk alapján (sajnos nem találom, hogy belinkeljem...:( ), ezeket a lemaradások egy átlagos otthoni felhasználót nem fognak hátrányban részesíteni.
    Személy szerint nem bántam meg, hogy erre a platformra váltottam és nem egy nagyobb AMD procit vettem, még ha azzal nagyobb is lett volna a teljesítményem. Nem vagyok sem Intel sem AMD fanatikus, de szerintem az AMD akkor is sokkal vásárló barátabb megoldásokat kínál és ár/teljesítmény arányban is a legjobb. Lásd a fentebb említett Intel hűtő kompatibilitási problémákat.

    Más: Kivételesen emelem a kalapom az MS előtt a Win7-el kapcsolatban, mert az első Windows rendszer NÁLAM ami nem fo.ta össze magát egy plaformváltás miatt.... :R

Új hozzászólás Aktív témák