Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz opr #1608 üzenetére

    Bizony, bizony, kirúgta magát a környék mint a perzsa szőnyeg :D
    A város legdrágább környéke lett, oda már csak befeketetni érdemes venni bármit is. Az egyetemre még sok évig jártam utána, mert még később külsősként volt KLTE-s barátnőm, nem is egy :D 2017 közepe óta viszont már csak évente egyszer-kétszer járok arrafelé.

    Meg kell mondjam, rengeteg arab lett azon a környéken, a jelenség csak növekedett. De a Debreceni egyetem tudatosan pályázik is ezekre a diákokra, és ma már ha bemész felét ezek teszik ki. Persze nem mind kőgazdag sejk leszármazott, vannak köztük szegényebbek is, akik otthon csak középosztálynak számítanak. Pl ismertem egy Líbai diákot, aki a 2000-es évek végén mobiltelefon javításból/függetlenítésből élt, nem is rosszul. Papíron orvosnak tanult, gyakorlatilag úgy húzta az egyetemet ahogy csak lehetett, esze ágában sem volt hazamenni. De akadt pl Kameronból is diák, vele jóba voltam sokáig. Emlékszem a '80-as években ha évente egyszer látott az ember a főutcán egy feketét akkor úgy nézte, hogy majd kiesett a szeme. ma nem tudnál úgy végigmenni a nagyállomás és a nagytemplom között, hogy ne láss fél tucat feketét meg minimum egy tucat arabot és ugyanennyi kínait.
    A mocsok gazdag arab diákokra, egy 2003-2004 körül - feltehetően városi legendával - storyval tudok jönni. Nem tudom, hogy ténylegmegtörtént-e. De állítólag azokban az időkben idejött valami gazdag sejk fiúcska tanulni és apuka küldött neki egy legújabb Porsche-t, hogy legyen mivel járnia. Erre a fiú visszaküldte azzal, hogy "ebben az országban busszal járnak az emberek". Erre apuka állítólag küldött egy vadi új buszt, hogy akkor járjon azzal.

    Mást mondok neked : az akkugyárak hírére a kínaiak/fülöp szigetekiek stb. ide fognak áramlani, és már az a terv, hogy külön lakótelepet kapnak, amit nem mellesleg 5000 török vendégmunkás épít (ennyit arról, hogy a helyieknek ad munkát már az építés is), akiknek igaz még csak konténer város jelleggel, de már kezd egy külön negyedük lenni. Azt hallottam 2-3 éve (és ahogy látom már erősen folyik is) hogy Debrecent felakarják duzzasztani egy 280-300 ezres nagyvárossá, még azon az áron is, hogyha fele külföldi lesz. Ebbe az irányba nagyon jól haladunk, viszont a mi kis falunkban az ingatlan árak ettől szépen mennek felfelé, én pedig vigyorgok :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák