Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IToxic

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ezt a topikot egy internet-szociológiai kutatás keretében nyitom, melynek célja azon társadalmi vélekedések összegyűjtése a tapasztalt és kevésbé tapasztalt internet-használók körében, amelyek az IT-biztonsági kérdések összefüggésrendszerét érintik. A nagy gyártók piaci részesedésével egyenesen arányos a hozzájuk köthető rendszerek biztonsági réseinek ijesztő gyakorisága? Beszélhetünk-e egyértelmű üzleti összefonódásokról, "bérhacker"-ekről, avagy a monopol helyzetű rendszerek fejlesztői generálnak-e biztonsági problémákat gerilla-módszerekkel egy kis üzleti haszon érdekében, s azért, hogy visszaszorítsák az illegális kópiák terjedését a teljes szoftvertámogatottság ígéretével? Az idei Informatikai Biztonság Napja rendezvényen (ITBN 2008) felvetik a globális biztonság felé való közeledés lehetőségét. Megvalósíthatónak tűnik-e a globális biztonság az internet történelmének éppen abban a pillanatában, mikor annak "szövetében" fedeztek fel alapvető biztonsági réseket. Mondjátok el véleményeteket, járjuk körbe a témát!

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    válasz IToxic #1 üzenetére

    Azért sántít, amit mondasz, mert monopol helyzetűek ugyan lehetnek, de mindig van másik oldal is. Egy ideig elnézik egymás sumák dolgait, de egy szint fölött robbantanak. Abban igazad van, hogy az IT-biztonsági termékeket és szolgáltatásokat kínáló cégek marketing-stratégiájában helyet kap a problémák fókuszálása, mert a félelem vásárlást generál, de aki informatikával foglalkozik és folyamatosan figyeli a szaksajtót, ismerheti a szükséges védelmi követelményeket. Az internet működése elég stabil, nem hiszem, hogy egy globális probléma le tudná állítani. Csak igyekezni kell az IPv6 bevezetésével.

    [ Szerkesztve ]

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

  • bambano

    titán

    válasz IToxic #1 üzenetére

    A dolog nagyon egyszerű: ótvar programot írni kifizetődő. Kevesebb, alacsonyabban képzett programozó elég hozzá, keveseb idő, kevesebb költség, kevesebb munka. És ezzel más cégek számára nyílik piac. El lehet adni az újabb procikat értelmetlen lóerővel, a víruskergetőket, a spyware removekereket meg a többi szemetet.

    Nagy nagy kölcsönös közös érdek, csak a vásárló van szívóágon.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • IToxic

    csendes tag

    Persze, hogy sántít amit mondok, hiszen kimondottan az volt a célom, hogy sarkos nézetekre alapozzam ezt a topikot, az informatikában sutának mondható közemberek félelem-vezérelt hangján szólva, akik mindenhol gazdasági érdeket látnak egy olyan posztmodern világban, ahol ténylegesen minden az eladásról szól. Megnyugtató válaszokat keresek, s a hosszú távú cél az volna az informatikában is, akárcsak a pénzügyi szektorban, hogy az átlagember ismeretei kiszélesedjenek, s ne az ismeretlentől féljenek, hanem tisztán lássák a lehetőségeket és korlátokat. Nem egy emberrel beszélgettem arról, hogy a piacvezető antivirus programok sikermutatója attól függ, mennyi vírust fedez fel egy adott számítógépen, s az AVG-t noha sokan egy alapos szoftvernek találják, úgy gondolják, hogy feleslegesen helyez karanténba fájlokat. Az eladhatóság kézzelfogható hatékonysági mutatókon alapszik, s persze szakértői véleményeken. Az átlagos felhasználó mégis gyakran más szoftvereket választ, mint a szakértő, s ez múlik a felhasználói felületen is. Az efféle kérdések körüli homályt szeretném eloszlatni.

Új hozzászólás Aktív témák