Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz inf3rno #267 üzenetére

    Továbbra is csak azt tudom mondani, mint eddig: kizárólag arra jó, hogy ha állami szervnél akarsz elhelyezkedni (olyan szervezetnél, amire vonatkozik az Ibtv.), vagy némi előnyt jelenthet, ha olyan tanácsadó céghez mész, ahol szolgáltatnak kihelyezett informatikai biztonsági felelőst, állami cégeknek.
    Pl. nekem jól jött, amikor az egyik ügyfelünknél, egy állami Zrt-nél kerestek ilyen embert (IBF-et), mert a cégünk engem tudott nevezni erre a feladatra, ergo volt kompetenciánk. Persze ennek hiányában ment volna a CISA-s kolléga - és az ő papírját más projektekben is tudtuk hasznosítani: olyan projektekben, ahol meg az volt a követelmény, és én semmit sem értem volna az EIV végzettségemmel...
    Summa summarum: ha az ember komolyan gondolja ezt a szakmát, akkor jó eséllyel szüksége lesz legalább egy nemzetközi minősítésre. Hard security vonalon (azaz etikus hacking) szerintem az OSCP a legjobb papír (ami relatíve olcsón elérhető); a magyar CEH képzések (kivéve talán a Kürt Akadémiás képzést, ha még van olyan) jóval kevesebbet érnek. Soft security vonalon vagy az auditori képzésekre érdemes rágyúrni (egy ISO27K LA-t pl. jól kiegészíthet egy EIV képzés, főleg ha még mondjuk a Hptv. kapcsolódó követelményeivel és az MNB rendeletekkel is képben vagy), vagy az ISACA-s képzések azok, amit széles körben elismernek (CISA, CISM, CRISC). Aztán egy kicsit a kettő között (de még mindig soft security) ott van mondjuk a CISSP (bár azt első minősítésnek én nem vállalnám be).
    És persze lehet feljebb is lépkedni, a már említett SANS-os képzésekkel.
    Ha meg rengeteg időd van, akkor lehet valami ITSEC témájú MSC-t letenni (nincs túl sok, de azért akad 1-2): ez is jó ajánlólevél lehet 1-1 pozira.

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz inf3rno #267 üzenetére

    Egyébként a kapcsolódó feladat (a képzés megnevezése ellenére) igen ritkán jelent valós vezetői beosztást... A törvény is "elektronikus információs rendszerek biztonságáért felelős személy"-ről beszél...
    A legtöbb szervezet, akire vonatkozik az Ibtv, az mind önkormányzat. Relatíve igen sz*rul fizetnek, max. csak arra jók hogy gyakorlatot szerezz velük. Más szervezeteknél szintén felvesznek erre egy főt, legjobb esetben a legfelsőbb vezető közvetlen alárendeltségébe, de simán előfordul olyan is, hogy a gazdasági részleg alatt elhelyezkedő informatikai vezető beosztottjaként dolgozik az illető... Elvárás és a célok megvalósításához szükséges keret konvergál a nullához: a legtöbb esetben csak papírok legyártását (és persze a felelősség vállalását...) várja el az adott szervezet vezetése: a legtöbb ilyen vezető nem érti meg az információbiztonság fontosságát, szerepét és jelentőségét.
    1-1 helyen, ahol van némi személyzet is a biztonsági feladatok ellátására (nem ide keverendő az üzemeltetés azon része, akik ITSEC feladatokat látnak el, pl. a tűzfalasok stb.), ott esetleg jelenthez ez egy osztályvezetői állást (pl. az ORFK-n ez a helyzet, hogy mondjak egy konkrétumot is).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz inf3rno #267 üzenetére

    Ha munkát keresel, inkább SOC akár entry level is, jobban fizet.

    https://www.coreinfinity.tech

Új hozzászólás Aktív témák