Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz Gondwana #9030 üzenetére

    köszönöm szépen, nagyon hasznos infó. szerintem valami fizikai hiba lesz, mert egyik nap még csak 1 pixel oszlop volt világosabb, rá 2 napra meg már 2.

    egyelőre kivárok, mert most még nem zavaró tévézéshez. gondolom ha magától feladta, akkor jó eséllyel még jobban is tönkre tudom tenni nyomkodással. szóval ezt az opciót meghagyom arra az esetre, amikor már nem nézhető.

    varázslatos módon egyébként végre sikerült ráerőltetni a linuxos DVB-S tuner drivert, szóval ha még tévé-néző programot is sikerül rápakolnom, akkor szerintem megpróbálom rekonstruálni az egészet a T21-en. az sokkal takarékosabb tévé lenne, és akkor ez pihenhetne. persze ahhoz kell majd egy USB 2-es pcmcia is. nem tudom azok mennyire mennek linuxon varázslat nélkül.

    más: mikor a procit cseréltem a T61-ben, rámértem arra a csatlakozóra, ami a power connectorból az alaplapra megy. meglepődve tapasztaltam, hogy a várt ~20v helyett csak valami 17,5 körüli fesz van ott. tudja valaki ennek a magyarázatát? van már a power connectorban valami fesz birizgáló? vagy a táp ad eleve kevesebbet? ahogy olvastam elvileg elmennek 16 voltól is, de ez önmagában nem magyarázza meg számomra a dolgot. nem volt benne az akksi akkor éppen. lehet, hogy csak akksinál / nagy terhelésnél kér 20v-ot?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák