Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brogyi

    senior tag

    válasz [Misel] #4157 üzenetére

    Fiúk!
    Mindennek ára van. Mi (radi8tor1,golya87, és jómagam) a zfs mellett döntöttünk. Szerintem egyikünk se akar az mdadm-nel foglalkozni. Nálam Bill bácsi semmilyen formában nem jöhet szóba ha szerverre gondolok. Éppen elég a melóban. Engem egyszerűen megfogott az Oracle oldala. Mindent megtaláltam eddig. Egyszer kérdeztem a nagymestert az SSD darabolásról, és rájöttem ez nekem nem kell. Mi hárman biztos nem választunk mást. Jelenleg több dolgot meg tudok csinálni linuxon, de mégis maradok a zfs-n, és hiszem hogy a többiek is így vannak ezzel. Hármunk közül három különböző érvet sorolnánk fel miért is választottuk. Mindegyik operációs rendszernek van hibája. Ha jól megfigyelted hárman három különböző op.-t választottunk, de az alap a zfs. Nincs két egyforma ember azonos igénnyel. Így szép, és tarka a világ. Bocsi ez már nagyon off. :R
    Visszatérve az árra ha elöbb elhasználódik a HDD-m mint a tied a scrub miatt akkor én ezt az árat megfizetem, mert amíg mozog a HDD addig biztos vagyok benne, hogy az adataim az egyik legjobb file system-en van tárolva. Jelenleg adatvesztésről nem tudok beszámolni, pedig volt idő amikor egy hónapban legalább egyszer áramszünet volt. Nincs szünetmentes tápom, és nem is fogok venni. RAID kártyát se tervezek. Nekem így jó.
    A végére hagytam az ECC-t. Olcsó kis gagyi lapom nem tudja kezelni. A minap olvasom itt, hogy micsoda nagy szentségtörés, hogy nem ECC-t használok. Valahol pedig azt olvastam, hogy a különbség csak annyi, hogy szegény szerver kiakadhat. Nálam egy home server kategóriába belefér egy reboot. Majd ha pénzt keresek vele akkor majd áldozok az ECC-re és a Xeon-ra. Egyébként is az áramszünetek automatikusan megteszik helyettem a restart-ot.

  • bambano

    titán

    válasz [Misel] #4157 üzenetére

    A linux is szétrúgja havonta egyszer a raid1 köteteket ellenőrzés céljából, szóval ez nem a zfs specialitása...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák