Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crus

    őstag

    válasz SH4D0W2011 #428 üzenetére

    Elég korán rájöttem, hogy ami nálam is megvan, az nem áldás hanem átok. (A pénztárcára is.) Gyerekkorom óta kínlódok a 24 képkocás filmek miatt és még mindig szinte csak olyanok léteznek. Játékok esetében a fix 30 elviselhetőbb, de főleg akkor rendkívül zavaró, amikor hónapokig nézel még böngészés közben is 120 Hz-et, majd hirtelen vissza 30-ra.

    Részemről én is csak irigyelni tudom azokat, akik ebből vagy nem vesznek észre semmit, vagy nem zavarja őket. Az emberek szeme és idegrendszere valamelyest eltérő. Nekem túlérzékeny... gyak. papírom van róla. ^^
    Számomra a bármi @ 30, amiben sok a mozgás egyszerűen rossz és nem is tudom elviselni 1-1.5 óránál tovább, mert iszonyatosan elfárad a szemem (meg az agyam mintha egész nap derivált volna) tőle, míg legalább fix 60-on 5-6 óra sem gond. Vannak trükkök, amikkel lehet ezen segíteni egy kicsit, pl. enyhe blur, perfekt frametime, de a HZD: FW az utóbbi idők egyik legrosszabb példája ezen a téren.
    A performance módja ennek a játéknak túl van butítva a 60 képkocka oltárán.

    Amúgy tök egyszerűen meg lehetne ezt oldani: frame cap OFF kapcsoló. Ennyit kérek. Nekem már ez is nagy segítség lenne, mert még mindig jobban elviselem a 40-50-60-ról, 30-ra leeső FPS-t, mint a konstans ráerőszakolt 30-at.

    Vagy ott van a Ratchetben látott megoldás: PS5 kiküld szépen 120Hz-et és ahelyett, hogy egy 60 Hz-es kijelzőn minden 33.3 ms-ban frissít (ami 30 frame), inkább 25 ms van (ami 40 frame) 120 Hz-en, a végeredmény pedig sokkal jobb!

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

Új hozzászólás Aktív témák