Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz horvathd #413 üzenetére

    Én eddig úgy hittem, hogy az internetkártya csak a virtuális POS-on keresztül történő vásárlásokra használható,

    Ezt eddig is jól tudtad.

    De hogy világos legyen leírom, hogy szerintem hogy van.

    CNP = Card not present vagyis a kártya a vásárláskor fizikailag nincs jelen ill. nem kerül a kereskedőnek átadásra a lehúzás idejére.

    CNP-s tranzakciók: postai, telefonos és internetes kártyás fizetés (internetkártyát persze csak netes vásárláshoz lehet használni, mivel rá is van írva)

    Mi kell CNP-s tranzakcióhoz? kártyatulaj neve, kártyaszám, lejárat, cvc2 kód, kártyatípus

    aláírás és pin kód nem!

    nem CNP-s tranzakciók: sima kártyás vásárlás vagy imprinteres kártyás vásárlás

    Mi kell a nem CNP-s tranzakcióhoz? Többnyire hogy a kártya fizikailag is jelen legyen a vásárlás helyszínén úgy, hogy azt a kereskedőnek át tudd adni. Aláírás vagy pin kód. Kivételes esetekben mindkettő kellhet. Függ a POS terminál beállításaitól és a kártyatípustól illetve hogy a bank pin kötelessé tette-e a kártyát vagy sem. Pl. OTP-s Maestro szinte mindig pin kódot kér.

    Sőt még megkülönböztethetőek a kártyák aszerint, hogy online vagy offline tranzakcióról van-e szó. Online esetén a vásárláskor minden esetben ellenőrzi a bank, hogy kellő fedezet van-e a kártyán és ha ez a hitelesítési folyamat sikeres, akkor hajtható végre a tranzakció. Offline esetén nincs fedezetellenőrzés, a kereskedő annyival terheli a számlát, amennyivel akarja, a bank tehát nem ellenőríz semmit, utólag érkezik be hozzá a terhelési igény.

    Offline CNP-s tranzakció a fent felsoroltak közül bármelyik 3 lehet, azt sajna nem tudni hogy a kereskedő online vagy offline módon óhajtja terhelni a kártyád, ahol nem működik az MC unembossed az a hely biztos, hogy offline próbálta terhelni a kártyád. Mindenesetre én úgy vagyok vele, hogy ahol nincs banki hitelesítési folyamat a vásárláskor (magyarán nem működik a fent említett kártya) ott nem vásárolok. Meg őszintén remélem, hogy egyre több honlap jön rá, hogy érdemesebb az online terhelést bevezetni.

    Offline nem CNP-s tranzakció pedig az imprinteres lehúzás, de ez egyértelműen kiderül ide viszont kizárólag dombornyomott kártya jó. Egyéb esetekben nincs szükség a dombornyomásra.

    ahol a banknak adjuk meg a kártya adatait, és ő írja jóvá az eladó számláján az összeget.

    Ez csak belföldi virtuális POS-eknél van így. Jellemzően: OTP-s netbankszerű felület.
    Külföldi honlapokon mindig a kereskedő honlapján adod meg az adatokat, amit persze a kereskedő közvetlenül nem kap meg max. kódolva, de ha a kártyával minden ok, akkor jogosult terhelni a megfelelő összeget.

Új hozzászólás Aktív témák