Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54715584

    törölt tag

    válasz Tomics #234 üzenetére

    ATM szempontjabol az OTP a legjobb...
    nem probaltam mas bankot, igy csak OTP-rol tudok nyilatkozni, de ime par info

    a junior szamla 24 eves korban jar le hivatalosan, kozben valthatsz, ha akarsz
    en kivartam a valtast, kaptam 3 szamlat
    a rendes bankszamlat, egy megtakaritasi szamlat + 1 szamlat az internetes vasarlasokhoz
    van naluk sima bankkartyam, van dombornyomott a kulfoldi utazasokhoz es nemreg kaptam toluk egy AMEX kartyat (bar igazabol nem tudom miert, azt mondtak ez "jar"...)

    nekem 2 penzfelvet ingyenes, a tobbi az fugg a felvett osszegtol, de 15-20e utan max 100 ft :)
    viszont idegen ATM-bol mar 4-500 a penzfelvet dija... :Y

    minden szamlan torteno mozgasrol kapok sms-t + a reggeli egyenleg sms

    igy hirtelen ennyi...

  • Ariadne

    őstag

    válasz Tomics #234 üzenetére

    Ajánlom az adott bankok honlapját felkeresni, és ott a részletes kondíciókat megnézni, pontosan fent van minden banknál minden adat. ;) Hasznos még a PSZÁF honlapján lévő összehasonlító táblázatokat megnézni folyószámlára és bankkártyára, ott összehasonlítani könnyebb őket, viszont nem mindig frissek az adatok.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • cocka

    veterán

    válasz Tomics #234 üzenetére

    és biztos hogy nem csak 1x fogok kivenni róla

    Nagyon egyszerű. Le kell szokni a pénzfelvételről. Vagy vásárolsz kártyával lehetőleg minél több helyen vagy ha ez nem megy, akkor kiveszel mittomén 10 ezret és költöd, ha már nem kell a maradék befizeted a számlára. Ennek 0 Ft a díja. Több száz db érme befizetése esetén van 2-3%-os jutalék.

    Bankfiókból ingyenes a pénzfelvétel?

    Egyáltalán nem. Sőt sokkal drágább, mint ATM-ből, bár ez is összegfüggő 100 ezres nagyságrendnél már lehet hogy drágább az ATM-ből. Persze attól is függ melyik bank melyik ATM-jéből. Ami fix díjas, ott gyanús, hogy az ATM lesz az olcsóbb. Milliókat úgy sem tudsz kivenni, csak bankfiókban. Ráadásul asszem 2 millió felett 2 munkanappal a kivétet megelőzően jelezni kell, hogy nagyobb összeget akarsz felvenni. Nem tudom ilyenkor a jutik hogy alakulnak de egy 5000 Ft legombolást simán el tudok képzelni.

    De lássuk az OTP bank konkrétumait:

    Készpénzfelvétel pénztárban, forintban (bankkártya nélkül): Junior csomag esetén: 0.6% de minimum 500 Ft
    Bankkártyával: 50 Ft + 0.45% de maximum 2000 Ft mindez OTP ATM-ből: 20 Ft + 0.45% de maximum 500 Ft Idegen bankfiók vagy ATM-ből: fix 500 Ft.

    ne kelljen keresgélni adott bank ATMjét

    Mint említettem, szokjál le az ATM keresgélésről és a kis lóvécskát veszek ki (sokszor keveset) koncepcióról, mert ezzel ütemesen lehet szívni.

    nem tudja vki hogy mennyit vonnak le náluk, érdemes náluk maradni?

    lásd fentebb

Új hozzászólás Aktív témák