Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kerobi

    senior tag

    válasz tildy #1783 üzenetére

    Köszi a választ neked is és a többieknek is :R . Mostmár értem a dolgot, regisztráltam is ma sikeresen. Most már csak azt nem értem, hogy a Paypal hogyan tudja leszippantani a bankszámlámról, ha nem tudja a kódomat sem? A másik meg hogy biztonságos-e ez?
    Mert azt a kártyámat nem szivesen adnám meg, amit a hétköznapi életben használok, amire jön a fizetés. Egy nagyon olcsó számla kellene, tudtok ilyet valamelyik banknál?

    Egy példa: kinéztem magamnak a "magyar" E-bay-en egy árut, ami szállitással együtt 3000 ft. Akkor nekem ténylegesen ennyi lesz levonva, vagy még belekalkulálnak árfolyamot meg egyebeket?
    Üdv

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz tildy #1783 üzenetére

    Azért itt picit pontosítanék, mert mostanában nagyon sokan félreértik a működését.

    Paypal-el kétféleképpen tudsz vásrolni:

    1, Hozzáadsz a Paypal regisztrációdhoz egy bankkártyát, majd ezután amikor vásárolsz a Paypal automatikusan megterheli a bankkártyádat, az egész folyamat egy bakkártyás netes vásárlás lesz.

    2, Ha csak bankszámlával szeretnéd használni a Paypal-t akkor ez a folyamat bonyolultabb, mert neked kell átutalással előre feltöltened a Paypal egyenlegedet.

    A feltöltés úgy működik, hogy a Top Up menüpontban megadott bankszámlaszámra kell elindítanod egy átutalást, úgy hogy a közlemény rovatba be kell írni az ugyanebben a menüpontban megadott Transfer ID-t.

    -Fontos, hogy az átutalást olyan számláról érkezzen ahol a számlatulajdonos és a Paypal tulajdonos neve megegyezik. (a feldolgozási időt megnövelheti ha nem)
    -Az átutalások feldolgozása általában 2-3 napot vesz igénybe, és csak eztuán tudsz vásárolni az így feltöltött összeggel.
    -Átutalás esetén magyar Paypal számlára forintot tudsz utalni amit a Paypal a saját konverziós árfolyamán vált át a kívánt devizára.

    -Bankkártyás vásárlás esetén a conversion options alatt beállítható, hogy bankkártyát az eredeti devizanembe terhelje a paypal (a saját bankod és a kártyatársaság végzi a konverziót) vagy a Paypal váltsa át a devizát a saját árfolyamán.

Új hozzászólás Aktív témák