Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ludsimon

    veterán

    válasz Flashcash #1512 üzenetére

    Igazából szerintem a legjobban egy bankkártya lopásnál a bankkártyaszám felhasználásától kell félni, mert itt semmilyen esetben nem kér SMS aláírást és semmilyen pin kódot nem kér, csak a bankkártyaszámot illetve a hátulján lévő 3 számjegyből álló kódot.

    Pl, nem rég itt töltöttem fel a mobilom egyenlegét (T-Mobile), mivel az MKB Bankon belül nem lehet csak Telenor-t. Semmit nem kért csak a látható adatokat a kártyán és jött is az SMS értesítés, hogy bankkártyával való vásárlás történt.

    Pedig milyen jó is lenne a kártyás vásárlásról való SMS aláírás..

    Pl. dolgoztam nem is olyan rég a Tesco-ban, kasszáztam.
    OTP, meg egy rakás bank PIN kódot kér, majd aláírás nélkül érvényes a blokk.
    Viszont!
    Az MKB bankkártyánál (meg pár banknál, nem emlékszem már a többire, azok nem voltak olyan hű de fontosak számomra:) fizettek nálam 50k felett is, itt sem kért PIN kódot!) se a Student, se a felnőtt MKB-s Visa kártya nem kért semmilyen PIN kódot, csak egy zöld gombot, viszont a PIN nélküli tranzakciók aláírásosak. Egy esetleges rablás után nem tudom, hogy lehetséges lenne e nyomozni aláírás alapján... Ugyanis az első blokk mindig a kasszában marad.

    Ezt SMS aláírással nem tudom, hogy hogy lehetne védeni, de a terminálba az SMS-ben kapott számjegyeket simán be lehetne ütni, de ez gyakorlatban lehet bonyolultabb technikát kívánna meg.

    Ezt az MKB-banknál nem lehet valami úton módon megváltoztatni a biztonság kedvéért, hogy kérjen terminálnál PIN kódot?

    Elég ijesztő volt, mikor a nő 53k-t fizetett és semmi PIN kódot nem kért, csak egy zöld gombot a gép..

    [ Szerkesztve ]

    undefined

Új hozzászólás Aktív témák