Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz RR-13 #29554 üzenetére

    Néhány hónapja szüntetted meg a számlád
    Mi okod volt újat nyitni??? :F

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz viralmind #29618 üzenetére

    Befizetni is lehet, nem csak utalni. Budapesti fiókban van erre lehetőség. Ha nem vagy Budapesti, nem élsz a környéken ez a lehetőség kiesik.

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz cocka #29621 üzenetére

    Elég lenne, de ha nem jár arra akkor nincs vele előbbre. Vagy ha hirtelen kellene intézkedni.
    Mérlegelni kell előnyök, hátrányok.

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz viralmind #29625 üzenetére

    Az ingyenes készpénzfelvételi nyilatkozathoz nem kell semmilyen felmondási papír.
    Amikor megnyitod az otp banknál a számládat akkor jelezd, hogy szeretnél ilyen nyilatkozatot tenni. Ez automatikusan törli a korábbi nyilatkozatodat. Hó végéig még az Erste számládhoz kapcsolódóan fog élni. Csak szeptember 1-től fog az otp-s számládon aktiválódni az ingyenes készpénzfelvétel lehetősége.
    Ennek feltétele, hogy aug. 20 előtt tegyél nyilatkozatot az új számlád esetén. Ha aug. 20 után teszel nyilatkozatot, akkor csak október 1-től fog élni az új számládra.

    Ha nem zárják a számládat az erstenél csak technikailag később akkor még egyszer visszaballaghatsz hozzájuk úgy 30 nap múlva.

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz sifarr #29624 üzenetére

    Utána olvasva ezt találtam, részletesebben:

    "Az alapszámla havi díja 3000 forintról 1000 forintra csökken majd minden banknál.

    Ez a látszólag kis változás megnyithatja az utat a bankszámlacsomagok árazásának további kedvező irányú változása felé. Az alapszámla ugyanis eddig nem volt egy kedvező számlacsomag, annak ellenére, hogy ez a havi díj tartalmazza az alábbiakat:

    havonta 2 db, összesen legfeljebb 150 000 forint értékű készpénzfelvételt forintban bármely magyarországi ATM-ből, vagy havonta 1 db, legfeljebb 50 000 forint értékű készpénzfelvételt a bank saját bankfióki pénztárában
    havonta összesen 4 db eseti vagy rendszeres átutalási megbízást összesen legfeljebb 100 000 forint értékben
    a havi számlavezetés díjat
    a bankkártya éves díjának egy hónapra eső összegét
    korlátlan számú és összegű bankkártyás vásárlást
    korlátlan számú és összegű készpénz befizetését
    forintban történő csoportos beszedést.

    A fenti tranzakciókért semmilyen banki díjnem számítható fel. A fentieken felül is lehet tranzakciókat végezni, de azokat már piaci díjért.

    Havi 1 000 forintért ez kifejezetten versenyképes ajánlatra változik idén nyártól, tekintve, hogy a csomagdíjban a bankkártya éves díja is benne van. Így a fenti tranzakciókon belül maradó ügyfelek évente legfeljebb 12 000 forintot fizethetnek a bankköltségekért, ami manapság igen kedvezőnek számít.

    Főleg, hogy a kedvező havi díjnak nincs pénzügyi feltétele.

    Ugyanakkor, az alapszámla az alábbi korlátokkal rendelkezik. A számlatulajdonosnak nem lehet másik magyarországi forint fizetési számlája (bankszámlája), nem lehet ilyen számla felett rendelkező ügyfél, az alapszámlához nem kapcsolódhat folyószámla hitelkeret, valamint nem igényelhető olyan további szolgáltatás, amely nem része az alapszámlát vezető hitelintézet által ajánlott keretszerződésnek. Fontos, hogy bejelentési kötelezettség terheli az ügyfelet, ha az alapszámla megkötését követően Magyarországon forint fizetési számla szerződést köt vagy rendelkezési joga keletkezik fizetési számla felett. Revolut számlája viszont lehet."

    Nekem ez a 12.000ft éves díj borsosnak tűnik. Gránitnál 1890 vagy 3200 körül van minimum a bankkártya. Utalással összefüggődíj lehet vagy az is minimalizálható. És akár feltételek nélkül. Ehhez képest 12.000ft éves költség nagyon sok. És vannak még megkötések is.

    Azt is hozzá kell tenni, hogy eredeti célja:

    "Az alapszámlát elsősorban a bankszámlával nem rendelkező rétegeknek, a menekülteknek és a menedékkérelemért folyamodó személyeknek találta ki az Európai Unió. "

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz bigdady #29639 üzenetére

    Márciusban jelent meg a közlönyben. Július 1-től èrvenyes a cikk szerint.

    Olvastad a korlátokat is?

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz sifarr #29624 üzenetére

    Itt találtam egy jó podcastet a témában:

    2 perc 59 másodperctől hallgassátok.
    Millásreggeli podcast: személyes pénzügyek, aranyköpés, színészek és a MI
    2023.08.09., szerda 8-9 óra
    https://millasreggeli.hu/rovat/podcast/page/2/

    Téma: Diákszámla, Alapszámla, Cashback szolgáltatás.

    RR-13
    Igyál egy kis páleszt mindjárt helyre tesz ;) Egészségedre :)

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz RR-13 #29673 üzenetére

    Néztem egy videót ami alapján Hitlernek még mindig meg van a számlája csak fagyasztva... 10:26

    itt emlitett podcastnél emlitik a külföldi számlanyitást is. Akit ez érdekel arra is kap 1-2 tippet.

    #29674 4Grider
    Bankkártya is 5000ft felett kóstál. Néztem én is őket korábban, de más lett a befutó :)

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz RR-13 #29720 üzenetére

    Lehetnek olyan esetek amikor meghal a tulajdonos, nincs rokonság. Ilyenkor is meg kell őriznie a pénzt a banknak, mivel magán tulajdon. Bár 2023ban erről már másképp gondolkodnak, egyesek... lásd szankciók. :U

    Lehet van valamilyen időkorlát ami után a banké vagy az állami lesz a pénz. De olvastam régebben olyan esetet, ahol a padláson vagy befalazva találtak értékpapírokat, bankszámla adatokat, egyéb értéket pl tulajdoni lap. És jogos örökösként megkapták kamatokkal együtt.

    Bankszámla megszüntetésnél is, ami marad összeg a bank köteles megőrizni, egy ideig díjkérése nélkül, egy idő után már felszámíthat rá költséget is. Ha nem veszik ki.

    Egyelőre nehéz kérdés pl a digitális adatok tartalmak feletti kontroll is. Levelezésekből is olyan dolgok derülhetnek ki, ami nagyon átkeretezi a dolgokat. Pár hónapja a rádióban volt erről egy beszélgetés, hogy az embereket ez mennyire nem érdekli és mennyire megtudják vele bántani, legközelebbi családtagjaikat. Nagyon durva esetek is voltak. Könyv is születhetett erről valós nevek nélkül, kicsit meg másítva a történéseket.

    Nagyon nehéz téma ez. Itt van pl a kriptovaluták öröklése.

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz RR-13 #29720 üzenetére

    hot topik lett ez a téma Náci ügyfelek miatt áll a bál a Credit Suisse körül

    viralmind
    Ezek az indoklás nélküli dolgok annyira idegesítőek. :(
    De igazuk van :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz INGJOKE #29804 üzenetére

    Én befutottam olyanba ahol a szép kártyát csak x nap foglalás után fogadják el. Szerencsére, meg tudtuk beszélni telefonon, tulaj kikötése, nem a recepciósé az ötlet.
    Viszont volt pozitív eltérés is. Vagy vmi benéztek vagy már bele volt számítva.

    Másik tapasztalat, volt ahol szép kártyával fizettem. És később megint lett volna egy pár száz forintos dologra, de megkért, hogy inkább legyen készpénz vagy kártya ne kelljen már belépni vacakolni ennyit vele. Ez egy teljesen korrekt dolog.

    INGJOKE, te vagy aki csak kártyát használ?
    Volt olyan eset is ismerőssel, ahol mondták, hogy akkor drágább lesz maga sem akar többet fizetni emiatt ugye? Olyan is ahol csak utalni vagy qr-kóddal lehet fizetni, az sem mindenkinek nyerő.

    #29805 cocka
    Nem tudom mire mennek vele, ha központilag döntenek úgy, hogy euró csak digitálisan vagy max 5 eurós címletben lesz. Akkor a forintnál nagyobb a mozgástér, mert nem kell máshoz alkalmazkodni, kötelezően. Vagy visszatérnek a shilingre a sógorok :D

    Szerintem is elfér egymás mellett többféle fizetési lehetőség. Telefont még nfc-s fizetésre nem használtam, de tudná. QR-kódot használnám, ha ingyenes lenne. Fontos, mindenki eldönthesse miben szeretne fizetni.

    #29807 INGJOKE
    Utána ne nagyon menjél arra felé...
    Én is tudok olyan helyet, ahol nem lehet kártyával (x óráig), mert csak egy terminál van, és egyik kiszolgáló egység időszakosan van csak nyitva. Nem csinálok belőle problémát.

    #29810 axioma
    Ez szerintem nagyon nem terjedt el. Nagyon kevés hellyel találkoztam, vagy hallottam, hogy utalj. Szerintem körülményes is. De QR-kóddal, ha ingyenes lenne, az beleférne :) És a sort sem tartjuk fel, ha van :)

    "Ez a nyomásgyakorlás pedig nagyon jó arra, hogy felhagyjanak azzal"
    Ez függhet attól, is hogy mennyire szimpi vagy fordítva, hogy áll a dolgokhoz összességében. pl aki azt mondja akkor többe kerülne az könnyen utóbbi kategóriájában találja magát :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    Szeptember elsejétől kezdve új felső értékhatár lép életbe az azonnali fizetési rendszeren: 20 millió forintig a lakossági átutalási tranzakciók pár másodperc alatt célba érnek. Az MNB szerint az azonnali fizetési rendszer likviditási és technológiai szempontból is stabil, ezért is lehet megemelni a tranzakciók felső értékhatárát.

    link

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz DrDobos #29874 üzenetére

    Gránitnál az "isms" felel meg az ingyenes push üzeneteknek. Fontos a "csak push" üzenet fogadása opció bekattintása. Ettől még kapsz rendes sms-t is, pl banki belépés, sms-kód. Ezek egyébként is ingyenesek.

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz dattila #29891 üzenetére

    Pofon egyszerű, egy elírásig. Ha nem szövegesen küldöd el valakinek, mint a bankszámla számot.

    Én nem kapcsoltam össze, pedig mikor néztem, ingyenes volt (talán most is) a megadása a Gránitnál. Évente meg kell újítani, azt se felejtsd el.

    Revoluthoz, hogy viszonyul? Ott meg van adva egy tel szám, ugyan az lehet egy normál banknál is? Jelenleg nem gond, de ha itthoni leánybankja lenne akkor már okozhatna ütközést nem? (Két számlához, ugyan azaz azonosító).

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz .tnm #29982 üzenetére

    a hazai banki rendszerben mi van beregisztrálva másodlagos azonosítónak.

    Másodlagos azonosító lehet, telefonszám, email...
    Revolutnál is több lehetőség van a küldésre. A telefonszám a "felhasználóneved" és egyben másodlagos azonosító is. Ha lenne egyszer magyarországi leánybank akkor az már a hazai rendszerrel egyenértékű lenne. Ütközésnek kellene keletkeznie. Leánybank esetén nem csak ezen kellene változtatni. Ahogy utólag kötelező lett az adóazonosító. Itt is kellene legyen változás.

    #29983 DDA40X
    Én a nem dombornyomott MC kártyát mondanám. Az a legkisebb költség, ami választható nyitáskor és érvényes is rá a nyitási bónusz. 3x kell minimum 1000 ftért, vagy annál nagyobb összegben vásárolni, üzletben vagy interneten. A könyvelés és feltételek teljesítése után meg is kapod a bónuszt. Újabban hozzá kell járulni nyitáskor a marketinghez. Addig érdemes aktívan tartani, meg le nem zárul a folyamat, nem találtam információt van-e erre valami külön időintervallum. Ha nem zavar hagyhatod bekapcsolva is.

    Cetelemnél pl ha nincs marketing, nincs visszatérítés... :(

    https://granitbank.hu/lakossagi-hirdetmenyek

    Itt megtalálod az érvényes hirdetményeket, szelfi és ügyfélajánlás néven.
    Szerintem a Sztár csomag jobb mint a digitál. 26 éven alul talán picit jobb a Digitál.

    #29984 sopruk
    Hol beszéltél ügyintézővel? (3 éve még lehet nem is volt szelfis nyitás...) Szelfis nyitásnál, a felkínált kártyákból lehet választani és a hirdetmény is tartalmazza melyikekre él az ajánlat. Nekem nem hozta ezt a kártyát akkor. Digitális verziót kérhettem volna ami 60 napig él a rendes mellé vagy amíg nem aktiválod a rendest.

    #29988 cocka

    Ez a most kártya, elérhető még egyáltalán? Van Coop kártya is, az már biztos nem elérhető, de szerepel weboldalon, dokumentumokban...

    A Kártya gyártása akkor kezdődik, ha van fedezet a számlán, a kártya ára. Annak a levonása után indul a gyártás, posta kb 2 hét.

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz sopruk #29990 üzenetére

    2020, 2023-ban irreleváns. Videóhívás nem minősül szelfis nyitásnak sem. Ő pedig pont ezeket a kedvezményeket, bónuszokat kérdezte. A legkedvezőbb kártya a nem dombornyomott mastercard.

    Az akció feltételei:
     Az új ügyfél lakossági bankszámla megnyitását (Pénzforgalmi Keretszerződés és bankkártya
    szerződés) kezdeményezi – kizárólag saját használatú mobiltelefonszámával illetve email
    címével- Gránit eBank applikáció segítségével szelfi számlanyitás keretében és a számlanyitás
    során Mastercard dombornyomott, nem dombornyomott vagy Gránit Platinum vagy Gránit Metal
    bankkártyát igényel, valamint a számlanyitást követő 60 napon belül letölti és sikeresen
    aktiválja a Gránit Bank eBank / Gránit Family applikációt.
     Az új ügyfél szerződéskötést követő 60 napon belül 3 sikeres bankkártyás vásárlás tranzakciót
    hajt végre, tranzakciónként minimum 1 000 Ft összegben, mely tranzakciók a számlán
    könyvelésre is kerülnek.
     Az új ügyfél a számlanyitás során hozzájárul a marketingcélú megkeresésekhez, kivéve Gránit
    Family Junior számlacsomag esetén.

    +ajánló kód úgy jön ki a 38.000

    #29990 sopruk
    Volt akció 990 ft digitális kártyára, ami a bankkártya (rendes) aktiválásáig él. Ez nem azonos azzal amit te írtál. A "Most" nem szerepelt a szelfisen választható kártyák között, de ha szerepelt volna akkor sem érvényes rá a szelfis nyitási akció.

    Ha lehet most "Most" kártyát rendelni, akkor vagy személyesen, vagy videó hívásba. Azzal viszont bukja a számlanyitó a szelfis lehetőséget, kedvezményt. Annyit meg nem ér.

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz sopruk #29992 üzenetére

    Semmi gond :) Azért pontosítottam, ha valaki olvasná, nehogy véletlenül belefusson.

    w.miki, tudomásom szerint nincs ilyen lehetőség, eddig nem találkoztam vele. De revolut hasznos lehet erre, ott van. Egy sima virtuálist állítsd be költési limittel, esetleg fagyasztással.

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz w.miki #29997 üzenetére

    fagyasztás + limit beállítás.

    #29999 RR-13
    Nekem legalább egyszer Gránitra 1 órán belül megérkezett pénteken küldve, fogadva. De nem ez a jellemző, ahogy írod is.

    #30011 TrollBalint
    Ez akkor lesz gond, ha csalás áldozata leszel...

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz Noxy #30014 üzenetére

    Nem az előfizetés lemondására, hanem használatra írtam. Nekem is el van mentve a kártya. Van ahol be van fagyasztva és csak akkor oldom fel mikor használnám, az nem előfizetéses.

    És van ahol előfizetéses pl streaming ott pedig limit van beállítva, de nincs fagyasztva, hogy tudja vonni.

    Lemondani egyébként google play-ben kell, az előfizetést megújulás előtt x nappal legkésőbb.

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz RR-13 #30021 üzenetére

    Írta az app, hogy 1 órán belül beérkezik... úgy voltam vele, hogy "na persze, pénteken mindenképpen..." Aztán jött üzenet a banktól... pozitív meglepetés volt :) Ilyen gyors azóta sem volt, talán... Általában több nappal számolok. Utóbbi időben gyorsabb, ami nagyon pozitív, 1-3 nap sokszor. Ünnepek körül vannak kavarodások.

    Azért nem írták, mert nem garantált és nem általános. 4-5 nappal érdemes számolni, vagy 1 héttel és akkor valószínűleg nem ér akkora meglepetés. Azt senkinek nem tudod mondani, hogy biztos 24, 48, 72 órán belül oda ér, mert mi van ha még sem?

    És akkor még ott van, hogy üzleti számlára, nem tudjuk fog-e kérni díjat a fogadóféltől a bankja, vagy sem. Vagy a közleményes dolog nem zavar-e be. Ahhoz képest, hogy díjmentes egyre jobban használható.

    És versenyt is generál a bankok között... ha nem is épp pénzküldésnél, de más fronton mindenképp.

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz DDA40X #30036 üzenetére

    Azért nincs, mert szelfis nyitáshoz nem választható (!) Pont pár napja írtam le.

    Azaz 5 perc inkább 15 szerintem min. ezt lefotózod, azt megvárod, amazt beírod.
    Nálunk volt, hogy a telefon ahol ment az nfc-vel, mert azon nyitottam utána vmilyen frissítés után (?) már nem ment, másik telefonnal sikerült csak.

    ha pörög akkor érdemes hagyni, lehet netkapcsolattól is függ a feldolgozás. Ha kilépsz bezárod megszakad a folyamat, esetleg cache, egyéb memória törlés új próba. Vagy másik telefon. Az esetek többségében simán megy, van amikor kisebb nagyobb döccenők előfordulna, tapasztaltam.

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz ledgeri #30056 üzenetére

    több ilyen cikkek elolvastam... rémesek ezek címek...

    Atomgeszi
    Postán jön nincs külön díja a kártyának. Először küldik a pin kódot, utána a bankkártyát néhány nap eltéréssel. Egész országban nincs külön díja.

    Az pin kód pótlás díja szerintem, ha elfelejted és kell új.
    [ De már az appba meg lehet tekinteni, bár lehet nem ingyenes 50-100 forint, hirdetménybe olvastam 1 hónapja vagy több.) De maga a kód megváltoztatható bármilyen Atm-en csak nem ingyenes, 300 ft volt kb. Ha van akció, akár ingyenes is lehet a csere.

    "Azt írja, hogy 09.05-10.02-ig 5,00% az éves kamat.'"
    Én ezt úgy értelmezem, hogy akció nélkül 2,5%, de most akciósan 5% ha megnyitod, lekötöd addig.(a lekötési időszakra) - Gondolom le kell kötni ezt kérdezd majd meg. Ha le kell kötni, jobban jársz az államkincstárnál valószínűleg és ott még nincs bankadó és szochó levonás a kamatra.

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz Noxy #30072 üzenetére

    Ennél rosszabbat nem is ajánlhattál volna.

    #30070 Ereshkigal, nekem eddig minden ment telefonon, vagy netbankból írt levélben.
    Újabban, ha felhívtam őket pl vezetékesről, akkor visszahívtak a megadott telefonszámon és beazonosítás után lehetett folytatni a lényeggel. De ezt nem csak ők csinálják.

    Itt az a kérdés, hogy milyen pénz megtakarítás, ami nem kell félre tudja tenni hosszabb távra, mert akkor mehet államkincstárba. Vagy likvid tartalék, ami bármikor kellhet.

    Hogy áll számítógéppel, okos telefonnal, van-e valaki aki tud ebbe aktívan segíteni ha kell. Ha ezekre pozitív a válasz akkor a Gránit is lehet opció.

    "Olyan bankot válasszon, ami van a "faluban". "
    Már a korábbi takarék bank sincs faluban nagyon sok helyen, vagy részleges nyitva tartással. Sőt sok helyen atm sincs, csak a városba.

    "A Gránit kamatai ha bezuhannak, akkor meg már ennyi előnye sem lesz."
    Miért ne lenne? Egy ingyenes feltételek nélküli csomaggal sokkal jobban jön ki, mint a takarék vagy most már MBH nyugdíjas kedvezményes csomagjával.

    Az egyetlen kérdés, hogy áll a számítógéphez, okos telefonhoz vagy van-e aki tud segíteni. Egy nyugdíjas megy ingyen utazik, bár nem hiszem, hogy gyakran kellene felkeresni a fiókot olyan ügye lenne... ma már szinte mindent lehet online intézni.

    De persze egy helyi bank is opció lehet, mérlegelés tárgya.

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz Ereshkigal #30078 üzenetére

    Onnan indult a kérdés, hogy oda érkezik a pénz. Nem feltételeztem a befizetést. De akár meg lehet oldani igen, pl családtagnak, nem csak ugy "valakinek". Mint írtam mérlegelni kell. Vannak előnyök, hátrányok, élethelyzetek pl digitális szolgáltatásokhoz való hozzáállás.

    #30080 cocka
    "És ha telefonon nem tudják megoldani, személyesen nagyobb esély van rá? "

    Nem tudom van-e ilyen jogi helyzet. De általában minden el lehet intézni, szinte ma már online és ebbe az irányba mennek a folyamatok.

    Van egy hely ahova járok, eddig kártyás rendszer volt, oda érintetted a kártyát és beengedett, ha érvényes volt az előfizetésed stb. Nyár óta nem így van. Le kell tölteni alkalmazást, oda rakni a telefont QR-kód és utána tudsz bemenni, kártya megszűnt.
    Előnye is van 0-24 lehet használni, az eddigi között idő helyett. Bár nekem a kártyás megoldás egyszerűbb volt.

    Boltban is egyre inkább önkiszolgáló kasszák felé terelik az embert, amit szintén nem kedvelek. Néha az eladókat is látom, hogy szenvednek vele... Az esetek más részében meg gondtalanul megy...

    Vagy ott az emag eddig tudtál telefonon is kommunikálni néhány hónapja csak chat van... küzd át magad a roboton akkor tudsz élő emberrel is beszélni, mert a problémád nincs benne a fő címkékbe...

    Ugye jól rémlik, hogy a Gránitnál is van valami telekód vagy telefonos PIN kód?
    Azt hiszem van, de én azt nem használtam. Attól is függhet milyen kérdésed van általános, vagy konkrét.

    Sose értettem, hogy mi ez a cirkusz, hogy én felhívom őket, ők meg visszahívnak. Minek?
    Én azt nem értem, amikor beszélsz velük (másik intézmény, nem Gránit) ott van melletted a tulaj akinek segítesz egyenes ági kapcsolat van, de ő köti az ebet a karóhoz... "nem mondhatja el, még felhatalmazásra sem".

    #30082 sifarr
    40+ milliós mellé államkincstár. Ha csak nem tervez olyan dolgot, ami elfogyasztja ezt az összeget, tőkével együtt :) A Meglátások jók, amit írtál.

    #30083 Atomgeszi
    A Bevétel, valóban körülményesebb... de a kivétel nem hinném, más bank sem tart feltétlenül atm-et minden településen. Esetleg kocsikáztatják, de akkor már ott tartunk, hogy bármelyik bank kártyájával fel tudja venni a díj lehet eltérő. Ebbe is rész igazságok vannak.

    "Mindenképp egy helyileg elérhető offline bank kell (otp, erste, takarék) legkisebb számlavezetési díjjal, és évek alatt felmerülő költségekkel.
    A bankkártyahasználatot is tanulnia kell."
    Ez megint általánosítás, vannak olyan idősebb, vagy nyugdíjas emberek akiknek ez nem okoz gondot, használják a digitális lehetőségeket, valamilyen szinten. Vannak extrém példák is pl nyugdíjas mérnök akinek hobbija programok írása.

    Kártya használat is változatos, mert jellemzően az időseknél van ez a stereotipra, de ismerek olyan fiatalokat is akiknek még kártyájuk sincs, bankszámlájuk van. Nem olyan bonyolult felvenni pénzt atmből - ha van benne.

    Az idősebb generációra jellemző a készpénzhasználat (az a biztos ami a kezedben van), leveszik aztán elmennek készpénzzel befizetni csekkeket. De látni hasonló példát fiatalokra is, elég nagyon a szórás itt is ott is.

    Az egyéni élethelyzet, pedig sok mindentől függhet, érdeklődés, fizikai, szellemi állapot, stb. Ha valaki akarja könnyen megtanulható, régi találmány a bankkártya.

    "Horvát bankba kapja a nyugdíját, onnan kp szokta felvenni."
    És Magyarországon van horvát bank? Eurós bankszámlja kell akkor legyen, ha csak nem a határ közelébe él, és jár át a nyugdíjért. Ez az információ sok mindenen változtat.

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz sifarr #30095 üzenetére

    Azért az Otp is magyar tulajdon, többé kevésbé. Nem külföldi cég. Ilyen alapon nehéz lesz.. 82 évesen nem is biztos, hogy érdekli ilyen részletesen az embert.

    #30098 Atomgeszi
    "Tudom, hogy a konverzióval veszít valamit, de talán ez lenne a legegyszerűbb módja."

    Boltok egyéni árfolyamot szoktak alkalmazni ami több 10 forint minimum van. Lásd Benzin kút. Szerintem nem érné meg neki itthon azzal fizetni. (horvát kártya)

    #30099 sifarr
    Raiffeisen deviza számla + bankkártya +otp euró atm+ pénzváltó (van ott is különbség melyik milyen árfolyammal dolgozik). Talán ez a legegyszerűbb, ha egyébként is segít havonta 1x. Horvát bank helyett...

    "Ehhez kiegészítő opcióként megrendeli az Árfolyam+-t. "
    Sifarr, Ez vagy a Raiffeisenes megoldás hatékonyabb?

    #30102 pictigjis
    Köszönjük Emese, az egyéni szociális problémádat, tartsd meg magadnak. Ez egy fórum, meg lehet vitatni, dolgokat. Egy hozzáoszlásba írtam, nem 5be... Ha meg amúgy sem érdekel csak lépj túl rajta. Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz Atomgeszi #30137 üzenetére

    Nem csúszol ki semmilyen akciós időből. Ez nem Revolut. 60 napod van teljesíteni a feltételeket, független a nyitási időszak lezárultától.

    Csak Revolutnál láttam olyan szívatást, hogy az akció ideje alatt kell kötelezően teljesíteni. Ott sokan belefutnak ebbe. Pedig ott is írják.

    lesz ajánlókód 3 vásárlás nélkül is bankkártya nélkül, vagy pedig annak teljesülnie kell?
    Teljesülnie kell.

    A GRÁNIT eBank „Ajánlom a Bankot” menüpontja a már 3 sikeres bankkártyás vásárlás tranzakciót végrehajtó ügyfelek számára érhető el.

    És valamire majd jó lesz a számla később így, hogy már a nem ingyenes utalásos Sztár csomagban is megoldható a teljesen díjmentes Fizetési Kérelem alapú "utalás" teljesítése díjmentesen (Tr. adó nélkül), így jobb a csomag is.
    Ebben biztos vagy? Én erről nem találtam információt.

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz sifarr #30152 üzenetére

    Már az álmoskönyvek szerint is az impulzusvásárlás káros és sokba kerül. Nincs ez másként a bankválasztásnál sem.

    És ez hogy jött ki? Megfelelő számlacsomag esetén saját tőkét sem kell befektetni (vagy bőven fedezi), csak nyereség van. Ez ritka kivétel.

    Impulzus vásárlás általában másról szól, pont ellentétes irányról.
    Ezt a dolgot egyszerűen meg lehetett volna oldani, kell egy átmeneti időszak amikor mindkét számla meg van, elég időt adva magunknak az ügyek intézésére.

    "Ez az egész tortúra valójában tudatos. "
    Semmilyen tortúráról nincs szó. Megnyitod 1-2 napon belül visszajeleznek ha minden rendben használható a számlád szelfis nyitással. A Legtöbb embernek nem kell azonnali kártya, nem használja azonnal az új számláját. Az itt olvasottak alapján itt sem akadály az azonnali használat pl videóhívásos nyitásnál olvastam, de akkor nincs kedvezmény.

    Ha én bankot választok, nem dőlök be egy pár tízezres promóciónak. Utánanézek, elemzek, nézem a tulajdonosi kört is, a kör más befektetési területeit is, mindent infót, ami elérhető
    Szerintem te a kivétel vagy az emberek, nagy többsége nem így gondolkodik... különben nem működne a fogyasztói társadalom. Arról nem is szólva, hogy a legtöbb ember még a díjkimutatását sem nézi meg, vagy ha igen csak legyint. Ne ebből a topikból induljunk ki, nem ez az általános.

    "Te most elvesztegetsz egy csomó időt. Idegeskedsz, mérges vagy, megy fel a vérnyomásod, rongálod az idegrendszeredet. Sokba fog kerülni amíg a magánban kikúráltatod magad"
    :DDD :DDD :C :U :W

    no komment...

    ennél nagyobb bosszúság sose érjen, kívánom nektek.

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz RR-13 #30162 üzenetére

    Lejárt a szerkesztési idő. Nem lenne nehéz, de máshol meg az minősül szabály ellenesnek, az a gyakorlat, hogy egy hszbe szerkeszd, ne írj egymás után többet. Van ahol a rendszer nem is enged új hozzászólást írni, míg más hozzá nem szólt.

    2. Értékelem a leírásod, tapasztalatod megosztását :)

    igen tudom, hogy nem díjmentes 20.000 alatti utalás.

    Mivel a jogszabály eltérően rendelkezik,
    Jövő februártól lép életbe a QR és fizetési kérelmek ingyenességére vonatkozó szabály, eddig mindenhol ezt olvastam. Akkor még sincs így és már most él?

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz RR-13 #30169 üzenetére

    Az, hogy egy hsz-be kell írni több Hsz-re is a választ, az itt a PH. szabályai nem írják elő.
    Ráadásul az átláthatóság miatt érdemesebb annak reagálni név szerint is

    Ettől még a legtöbb helyen így van, és a hosszú évek gyakorlata megmarad. Átláthatósággal egyetértek, akkor is így gondoltam, de a "moderátornak mindig igaza van".
    Tehát visszajutunk a kiindulási pontra, hogy nem írunk 5 hsz-t egymás után, hanem egybe írunk 5öt. Egyébként itt is van aki szóvá teszi, ha többet írsz, nem egybe...

    A szerkesztési idő pedig az idézetet másoltam, írtam rá és akkor látom, lemaradt a címzés, mert nem neked szólt eredetileg az a hozzászólás. Akkor pedig már nem tudtam módosítani. lépjünk tovább, nem szeretnék tovább "offolni".

    Tehát a kérdésedre a válasz az
    köszönöm.

    A következő mérföldkő 2024. február 1. lesz, ami áttörést hozhat a fizetési kérelem és a QR-kódos fizetés terjedésében.

    2024. február 1-től kötelező a bankok számára a fizetési kérelem fogadása. Ugyanígy kötelező lesz a mobilbanki alkalmazásokban a QR-kód, NFC és deeplinkes fizetés lehetőségének megteremtése egy egységes, kötelezően alkalmazandó szabvány alapján. Ez az egységes szabvány biztosítja majd az átjárhatóságot.

    Ez alapján egységes rendszer még nincs.

    sifarr

    Akinek van füle a hallásra, az hallja
    Ilyen alapon akár családtagok ismerősök is, a magán egészségügynek dolgoznak, az ital és egy forgalmazok meg még inkább, hagyjuk már.

    A jogszabályi beidézést köszönöm.

    A fogyasztói érdekeltség megteremtése mellett fontos, hogy a piaci szereplők üzleti modelljei fenntarthatóak legyenek, így a fizető oldali bankok érdekeltségének megteremtése céljával a GIRO-nál kidolgozás alatt áll egy speciális visszatérítési rendszer – tette hozzá a GIRO vezérigazgatója a PayTechShow-n.

    Én úgy látnám ennek értelmét, ha mindkét oldal indítás és fogadás is ingyenes lenne, magánszemélyek között. Különben mi értelme? A terjedést, használatot csak visszafogná. Ha konkurenciát szeretnének állítani más szereplőknek akkor ez egy lehetséges megoldás.

    #30173 Qtyii
    Köszönöm a beszámolót. Hasznos.

    #30178 RR-13
    Ezt bármely bank megtehetné, az emberek kb 99 százalékának fogalma sincs erről, ha felszámolnák, nem hogy ebből vmi visszajárna.

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz RR-13 #30184 üzenetére

    Ez csak bizonyos rang felett van így, regisztrációkor nem lehetett új hozzászólást sem írni, ha nem írt utána valaki. Hiába telt el több nap, vagy akár hét is. Tehát biztos volt itt is valamikor ilyen szabály, és ez annak a mementója még.

    És az én jogszabályi beidézésem az smafu :F
    Nem az. Előzőleg már megköszöntem. De akkor most újra, ha elmaradt volna még valahol valami. Sorry.

    És én az illetékről beszéltem majdnem egész nap.
    Vágom. Érthetőbb mint két oldal. 2024-ben meg jön a "3. oldal", szempont :)

    Csak a sorrend miatt rögzítsük ezt.
    Rögzitsük. :)

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz sifarr #30187 üzenetére

    Ebbe biztos vagy? Mert én úgy tudom az is 100.000 euróig garantált. (Az állami garancia mellett, az a papírokra vonatkozik, nem magára a számlára).

    Persze, ez igaz. De a legegyszerűbb az lenne, ha a magánszemélyek esetében teljesen eltörölnék a tr. illetéket.
    Ezzel ellentétben, azért lenne értelme a Qr kód és akár fizetési kérelem ingyenességnek mindkét oldalról (egyes esetekben), mert ez nem a teljes forgalom. Ugyan ugy lesznek akik fizetni fognak, és hagyományos utalást kezdeményeznek, online vagy offline. Míg, ha a Tr illetéket eltörölnék az mindenkire vonatkozna, így viszont van szelekció választási lehetőség. "kiskapu".

    Ahogy most is a bankszámlák között akár 9-10x különbség is lehet ugyan olyan igények mellett, mégis jól megélnek belőle a bankok (MNB kimutatás). Még úgy is, hogy van díj kimutatás, legtöbben vállukat vonják, kicsit mérgelődnek, azt megy minden tovább.

    Szerintem nem jönnek vissza az ingyenes számlák viszont jövőre is drágul a bankolás az infláció mértékével minimum, sok banknál ahogy idén is történt. Az már két év alatt minimum 30% drágulás. Miközben van olyan bank/számlacsomag ahol nem történt emelés sem, és akár ingyenes, vagy nagyon kedvező. Ezért lehet egy fluktuáció az ügyfelek között, valamilyen szinten.

    Ha meg nem lesz díjmentes a QR-küldés csak fogadás, akkor marad a Revolut :) Az ingyenes továbbra is :) Akár utalás is, magán személynek biztosan.

    Adóztatásnál biztos "fáj" és vannak benne racionális érvek amiket írsz, de azért a bankoknak nem megy rosszul ez abból is látszik, hogy régen nem voltak ilyen ügyfél csalogató megoldások. Ahogy egyes cikkek írják "pénzeső". Ez a jelen, a távlatok más kérdés. Gránitnál és másoknál is rekord bevételek jöttek össze tavaly. Gondolj csak az 1 napos kamatra pl. Miközben a betétesek a legtöbb banknál, számlánál 0,01%--ot kapnak a lekötetlen pénz után, már pedig ebből rengeteg van.

    #30189 ACE-
    Jogos valamennyi lakossági állampapírnál korlátozva van a sorozatoknál, mit vehet egy magán személy. Ilyen esetben a kamatokból is meg lehet élni... csak a tőkét kell megfelelően szét osztani.

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz sifarr #30193 üzenetére

    Kevered a szezont a fazonnal. Nem kell semmilyen kérdéseket feltennem, Amire nekem kell és amire használnám a fizetési kérelmet, QR kódot arra jelenleg is más alternatívát használok, ingyenesen.

    Nem szempont az "azonnal". Nem sietek sehová.
    A Revoluton belül küldött összeg egyébként azonnali, csak a bankszámlára küldött nem. Fordított irányba meg ott a bankkártyáról feltöltés, ami szintén azonnali.

    És nem csak a Revolut létezik, más a giro rendszert is használja ingyenes utaláshoz. Léteznek alternatívák.

    És fizetési kérelemre QR kódra sincs szükség. AZ AFR 2.0 lényege pont az kellene legyen, hogy ezt ellensúlyozza ezt a folyamatot.

    RR-13 is arra használta, hogy egyik számláról másikra így ingyen küldött pénzt.

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz sifarr #30201 üzenetére

    Meggyőztél. Mindenben, mindig neked van igazad. :D

    Én ilyent sosem mondtam. Csak nem itthoni fizetés kérelemre akartam használni a revolutot, hanem saját számlák között vagy ismerősnek küldve. Erre pedig jelenleg is van többnyire megoldásom.

    Te ezt írtad:
    Ha tanácsolhatom, akkor ne hirtelen felindulásból írj! Először rágd meg, gondold át, és csak utána ... ;)
    Pár kérdés, töprengj rajta! Meg fogod találni a helyes válaszokat. :K

    Nekem ezen sem gondolkozni, sem töprengeni, sem kérdés válaszokat nem kell keresni, mert van rá jól bevált gyakorlat.

    Fel sem merült benne, hogy olyanra használjam amilyen indíttatásból ezt írtad a Revolutot. A félre értés oka az lehet, hogy te 1:1 vetetted össze az itthoni QR és fizetési kérelmmel. A kettőben az a közös, hogy van egy metszet ahol mindkettő használható ugyan arra, csak az Itthoni QR-kód akár kényelmesebb is lehet. Ha ugyan úgy ingyenes.

    Nem kell ezért megsértődni.

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz DDA40X #30227 üzenetére

    Általában 1-2 héttel lehet számolni kártya küldésnél, ha nem kérsz külön elbírálást, a bankoknál. Ezen pont ezért nem idegeskedem... megjön amikor megjön. Ha nem jut célba akkor vissza küldik a feladóhoz.

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    K&H: elég néhány jó szó. Hangalapú digitális forintátutalás elsőként a magyar pénzügyi szektorban

    Hang alapú utalás, mi jön még.

    Mesterséges intelligencia szóbeli utasításával is lehet forintátutalást kezdeményezni a K&H mobilbankjában. A K&H tavaly novemberben indította útjára Kate-et, a mesterséges intelligencián alapuló digitális pénzügyi asszisztenst, akivel az ügyfélkör 65 százaléka már találkozott. Kate új funkciója a hazai pénzügyi szektorban előzmény nélküli, innovatív megoldás, amely jelentősen megkönnyíti az ügyfelek pénzügyeinek intézését – hangzott el a K&H sajtóbeszélgetésén.

    Mennyire bíztok ilyen fajta utalási módszerben?

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz zeon.hu #30282 üzenetére

    Még jó, hogy csak egy bank létezik, nincs hová fordulni...

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz zzola #30361 üzenetére

    Amikor én (is) nyitottam még a szelfis jóváírásból vonta le a bankkártya árát és abból indult a gyártás pár napon belül. 25 év alatt nagyon sok változott pozitív irányba, egyszerűbb könnyebb, kényelemesebb lett, nem csak a számlanyitás.

    #30353 kleinguru
    Most nyitottál számlát az olvasottak alapján. Nem túl sok gyakorlati tapasztalatod lehet. A bankkártya küldés gyorsasága postázás mikéntje minden banknál hasonló hosszú évek óta. A kártya díjban, komoly eltérések vannak, bankonként. Ha lehetőség van rá inkább szelfivel érdemes megnyitni, előre tervezni. Digitális kártyát én nem kértem, nem volt sürgető.

    Nálam a revolut volt a leggyorsabb 5 nap, és szombaton jött a kártya az is különlegesség. De másnak meg az app által irt határ idő után egy héttel jött meg.

    #30358 Atomgeszi, #30365 Noxy
    Revoluton a vásárláson és a határidőn bukik a dolog., ott fix határ idő van. A regisztráció lehet 2 napra vagy fél órára is a határidőtől. Sokan bevárnák a kártyát. Viszont követhetőbb a meghívás és menete.

    A kártyás vásárlás valóban nem a banké, hiszen ha veszel magadnak pár mozijegyet, azt magadra költöd nem a banknak adod ajándékba :) Vagy fizeted a számlád. De lehet az egy haveri sörözés is pl.

    Máshol ennél sokkal több dolgot írnak elő. Adott esetben meg sem érheti, mert nem ingyenes a számla egyéb költségek.

    Összességében semmi gond nincs velük. Ha volt vmilyen észrevétel, elmaradás azt is pár napon belül megválaszolták rendezték. Nekem nem volt problémám velük. Korrektek.

    Mai világnak a rákfenéje ez a nagy sietség... :(

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz Bogyi007 #30335 üzenetére

    Kérdezz rá írásban, telefonon :) Lehet elkeverte a posta.

    (#30368) zzola
    Nyitás után meg kérdeztem tőlük, hogy a szelfis nyitásból amit kapok abból letudják-e vonni az árát vagy... és akkor azt a választ kaptam, hogy természetesen abból automatikusan levonják. Azóta kicsit változott a nyitási folyamat. Később kapod, meg. Ilyen esetben érdemes itt vagy az intézetnél érdeklődni, ha nem egyértelmű :)

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz Atomgeszi #30376 üzenetére

    Sehol nem írtam, hogy a banké a vásárlás pénz. Annyit írtam, hogy ez is egy kezdeti költség.. Nincs olyan, hogy 0 ft beugróval tiéd 30 ezer, ezt ne gondolja senki.

    Pedig volt. Ez a változás a marketinges kitétel óta lehet. Az ajánlás volt kártya használathoz kötve, az jött meg csak a kártya használat után.

    Az viszont teljesen jogos lenne, ha megfelelően tájékoztatnák az embereket, nem lozungokat írnának, hogy 2 perc alatt megvan minden.

    Technikailag a nyitás meg lehet annyi idő alatt. További teendőd nincs "majd értesítenek" 1-2 nap. Ismerősnek is visszadobták mert valami nem volt megfelelő, utána kezdte elölről. Videóbankos nyitásnál más lehet az eljárás, ez sem tekinthető mellé beszélésnek, szerintem.

    Alza reklámot figyeltem meg, hogy ott a "minden sarkon" reklám ment, sokáig. Most már "akár minden sarkon" reklám megy... biztos volt oka a változásnak. I

    Azt értem, hogy ha valaki azt várja azonnal használható az kicsit meglepődik. Többi banknál nem tudom hogy van, mennyire azonnali, vagy milyen korlátok vannak.

    Minden le van írva konkrétan:
    szelfis nyitás hirdetmény
    ügyfélajánlás nhirdetmény

    milyen tájékoztatás kellene még? :F

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz Atomgeszi #30378 üzenetére

    AZ oldal alján ott a link a hirdetményre. Max 2 nap, ha jól csinált mindent, nem automatikusan nyílik meg a számla. Csak a nyitás automatikus. A 2 hét az a fizikai kártya, az nem befolyásolja a számla létezését. Van azonnali kártya is, de az csak személyes nyitásnál pl "most". Ott az akció nem érvényes.

    Egyszerre nem lehet mindent. :(
    Digitálisnál látom valamennyire megalapozottnak, hogy az is napok múlva áll rendelkezésre.

    Van sürgősségi kártya kérésre is lehetőség:
    Egyéb bankkártyával kapcsolatos díjak, költségek és információk
    Sürgősségi bankkártya igénylés 3 banki munkanapon belül, belföldön (26) (27)
    6000-47.000 forintig terjed.

    Nagyon ritka lehet, hogy ezzel éljen valaki. És szelfis nyitásnál nem él, szerintem.

    Fizetési kérelem (20)
    Benyújtása Akcióban 2023.10.03-tól 2023.11.02-ig 0 Ft, egyébként 50 Ft/db *

    Érdekes ebben a kategóriában jobb a Sztár, mint a Bajnok csomag:
    Gránit Bank által folyósított
    lakossági hitel törlesztés
    beszedése a bankszámláról
    0,30% (min. 0 Ft; max. 6 000 Ft)
    Sztár számlacsomag: 0% (min. 0 Ft; max 0 Ft)

    Harmadik fél által nyújtott szolgáltatások és kedvezmények
    Booking.com azonnali
    kedvezmény (46)
    A booking.com weboldalon 2025. március 31. napjáig történő foglalás esetén akár 6%-os kedvezmény érhető el azokon a szálláshelyeken, ahol megjelenik
    az azonnali kedvezmény jelvénye (jutalom) és amennyiben a szállás díja a foglaláskor, vagy azt követően a szálláshely által megadott határidőig Gránit
    Standard, COOP, Neo vagy MOST Mastercard bankkártyával online kerül kiegyenlítésre. A Booking.com által nyújtott megtakarítás kizárólag az erre a
    dedikált célra létrehozott linken keresztül, a weboldalon történt foglalások esetén érvényesíthető.

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz RR-13 #30380 üzenetére

    pénzintézetnél :)

    hanem a szelfis nyitásért járó jóváírás hirdetményi feltétele
    Jogod. :K

    Tehát teljesen mindegy mi volt tavaly,
    Ez még idén tavasszal is biztos így volt.

    mert idén már addig nincs kártya gyártás
    A fedezet és a 5 nap jóváírás az nem változott, korábban is ez volt a gyakorlat.

    Ne hozzuk már ide
    Offba volt.

    Köszönöm a pontosítást :)

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz RR-13 #30382 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy már pár hónapja így van. A marketinges beemelés óta biztosan. Nem október harmadikával változott a gyakorlatban.

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz RR-13 #30386 üzenetére

    Akkor mégis jól tudom. Korábban nem kellett vásárolni hozzá, tehát nem kellett a kártya. Szelfivel nyitottál számlát vártál pár napot és máris indult a kártya gyártása, mert számlán volt a pénz. ~20.000.
    A marketing bevonásával és 30.000 emeléssel változhatott meg, előtte nem tapasztaltam ilyent, ismerőstől sem. Ez cirka nyáron történhetett meg, nem most október háromtól.

    Ezt elírtad?
    *s

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz zzola #30393 üzenetére

    1. valamit nem jól csináltál.
    2. "Csak isms" beállitást használj.
    3. ekkor is fogsz smst kapni, ugyanis, vannak olyan smsek amik ingyenesek pl a netbank belépéshez szükséges sms. Ha nincs bekapcsolva aktívan az internet elérés akkor elküldi ígyis úgyis, még isms esetén is. Fizetős sms-t ilyen beállítással még sosem kaptam.

    Szóval AFR ami nem azonnali. LOL
    Tegnap utaltam cetelemre, kb azonnal megérkezett, jött róla email visszaigazolás is.

    Te teljesen másról beszélsz mint én.
    Hm, Lehet. Eredetileg arról volt szó, hogy fel kell tölteni pénzt a kártya gyártáshoz, "nincs hitel". Még tavasszal sem kellett ez biztos, a jóváírásból elindult a gyártás. Az 5 nap az változatlan volt végig. Később bejött a marketing és a 3 vásárlás utáni jóváírás.

    Most megnéztem, jobban. A jóváírás időpontja változott, valóban 5 nap helyett, köv hónap végére. Igazad van, ebben.

    A 30 000 Ft jóváírása az összes feltétel teljesítésének hónapját követő hónap utolsó napjáig
    történik meg az újonnan megnyitott bankszámlán.

    Az ajánlásnál nincs változás:
    A jóváírási feltételek teljesítését követő 8 munkanapon belül megtörténik az ajánlásért járó összeg 8000
    Ft -8000 Ft jóváírása mind az Ajánló, mind az Ajánlott részére

    Ez végül is csak technikai kérdés. Máshol is van hasonló.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák