Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • magi20

    senior tag

    válasz szélerőmű #2103 üzenetére

    hi..nekem is egy aerocool 3d magic van....és...végülis nem rossz.
    elöl ugye 1 12-es +oldalt 1 12-es
    +hátulra beraktam egy 8-ast..ami kiviszi.
    ha érdekelnek eredméynek akkor szívesen leírom neked.

    Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

  • magi20

    senior tag

    amúgy én elkezdtem gondolkodni egy olyan moddingon hogy:

    úgy gondoltam hogy nem úgy moddolnék,ha annak nevezzük hogy lefijatom vagy csilivilire bekábelezem.meg hogy lila zöld rózsaszín hupikék legyen hanem valami mást..nem tudom hátha csinált már valaki ilyet..tehát inkább csak a külső design ami valami új..
    tehát az ötlet..:mivel fához nem értek.

    vater kőfaragómester.
    és mi lenne ha egy gép gránitból??..az biztos hogy örök darab lesz.

    bal oldal kinézete megvan illetve a teje és a jobb oldala.. bal oldal és a tető csak gránit keret lenne, plexivel közbeiktatva illetve ventihellyel.
    jobb oldala egész keret..esetleg a tápnál plexi ill.ott fénycső

    az elejére nincsen ötletem.mert elég nehéz lenne kivitelezni..
    a ház oldalra lenne nyitható.másképp elég nehéz lenne megcsinálni.
    alja persze komplett gránit..és talán a ház gurulni is tudna..teteján fogóval,vagy oldalt fogóval hisz elég nehéz lenne megmozdítani.

    így is kb 35-40kg-ra jönne ki.sőt

    hülye ötletnek tartjátok..??

    Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

  • magi20

    senior tag

    válasz djtoomi #2106 üzenetére

    nem vater fogja csinálni.:))))neki nincsen rá ideje..hanem én..ő csak segít..csak az adott méretű darabokat le kell vágni vágógéppel,persze nem kézivel..ezeket mindenhonnan megcsiszolni..aztán a többi ragasztóanyag.vagy csavar.azt még kitaláljuk.

    hát az a baj..hogy biztos nem lesz olcsó mulatság..tehát magamnak kitudom hozni egy olyan 15-20k-ból ha úgy számolnám hogy megveszem az anyagot..dehát persze ezek maradékok hatalmas tömbökből.
    de majd meglátjuk elöbb legyen kész..tavaszra gondolom a dolgot.mert most hideg van ahhoz hogy én kinnt legyek több napot ezzel.meg vizsgák ugyebár..úgyhogy majd..

    a bal oldal nyitható lenne az 100--3helyen lefogatva..találtam olyan ilyen csuklókat amik atom masszivak..simán elbírja. a jobb oldal azért lehet hogy sínre csusztatva lesz .hogy mégiscsak le lehseen venni.
    tervrajzok még nincsenek..
    a lényeg hogy nem egységes ívek lesznek..a tetőt úgy képzeltem el..hogy felfele lesz gömbölyített..és ahol beér az ív onnan indul majd belülről a plexi.rem érted ..
    eleje hát fingom sincs.
    hátulja nem gázos.:))


    a helyeket meg azt nem tudom hogy..mindenképp bal oldal felé nézzen a vinyó hely..lehet felső tápos lesz talán..bár nem biztos. de a cd-k?lehet valami régebbi házból lesz kivéve egészben és az valahogy beilletsztve azt nem lehet kőből..túl nehéz lenne.bár?

    meg hogy a lapok 2cm-eresek vagy 3cmeresek legyenek..

    lehet taliznuk azon a mogdding versenyen:))

    Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

  • magi20

    senior tag

    válasz djtoomi #2109 üzenetére

    nem tudom szokott lenni ilyen modding verseny emlékszem hogy valami sima alfás kivitelű ház nyert 2éve..sima delux volt befestve begarvírózva meg átalakítva egy ventiszabályzó..persze igényesen biztos nem volt könnyű munka..de szerintem annyira nem egyedi..mármint ne értsetek félre...csak:)))na mindegy

    és az elsők elég szép nyereményt nyernek...létezik..gamestar archívúmba utána kell néni.

    10-13k-ból:Pudod te mennyi négyzetmétere a gránitnak...???ami minőségi?20 fölött:))számold ki csak anégyzetméter anyagot..kb 2,5--3
    ami tiszta úgymond ..

    Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

  • magi20

    senior tag

    válasz yakuza.tora #2110 üzenetére

    jaja gránitból:)))
    mondjuk itthon gránitból van az asztal meg a pult..csakhát ugye ez kinnt van..sajna a számítógépaszatlom nem abból van:))hanem tölgy szín
    úgyhogy szerintem vörös lesz..szép halvány vörös

    de lehet zöld szürke..még nem tudom ezen nem is gondolkodtam..
    gravírozni is tudok akármit rá..illetve homokfúvóval..azzal meg akármilyen motívumot.akárhova.csak elég drága..ez egy új ötlet..ami most mondtál thx.

    gravírozni én gravíroznám....de az sajna nem 100-as tehát ha valamit elrontok kezdhetek egy új lapot..nem bizti hogy bevállalnám..de végülis.

    Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

  • magi20

    senior tag

    válasz szélerőmű #2111 üzenetére

    szia ne haragudj de mit küldjek át priviben???

    Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

  • magi20

    senior tag

    válasz Macka #2746 üzenetére

    HI?majd keress meg msn-en pls........

    szépek,,......főleg a corsair extreme ramok:)))
    a többi sem rossz.:))

    valaki tudna abban segíteni hogy hol lehet plexit venni,méretre vágatni.
    illetve kellene nekem valamilyen megoldás 4 db kerék......de elég masszív kellene ami elbír 40-45 kg-ot..

    illetve egy rozsdamentes fogó a tetőre......bár abból lehet vmilyen ikea-kika lesz.

    A gránit házhoz lesz,nyáron elkészül...
    valamint ha esetleg valakinek akadna atx-es lap amire alaplap menne...valamint belső vázrész.de csak optmeghajtóknak,ill hdd.
    azt szívesen elfogadnám,venném..

    Valamint plexit lehetséges minimálisan meghajlítani??

    Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

  • magi20

    senior tag

    sziasztok..........hát segítségre lenne szükségem...

    A téma gránit ház,biztos sokan olvastatok róla,régebben nyitottam egy topicot,csak behalt a téma,illetve jegelni kellett az építést,mert nem volt időm.viszont nyáron elég sok lesz,így lehet nem csak 1 lesz kész.

    Viszont ötleteim vannak,amiket valószínűleg be is fogok tartani,először,aztán majd tanulok belőle,de van 1-2 dolog amit nem igazán fogok tudni megvalósítani illetve egyáltalán kitalálni,hogy hogyan is legyen........
    vázolnám az elképzelést.

    Sima Atx-es álló házból indulok,,,,ezt szeretném előszőr megvalósítani.

    1:: Alsó rész: 2-3 cmer vastag gránit lap..inkább 3, hisz ez a tartó rész.lehet akár 5 is lesz..az ugysem lényeg plusszba. nem feltétlen téglalap formára kell gondolni,hanem lekerített élekre akár ,,tehát nem kiforott a téma,lehet ötleteket mondani.

    2:: 4-6 keréken fog állni az egész ház..,ehhez is jelenleg keresek elég masszív forgó kerekeket..bár erre megvan az emberem. Valszeg 6 lesz hisz elég súlyos lesz a ház

    3:: Első rész...azaz a legeleje a háznak.

    Van egy olyan ötletem hogy ide nem akarok elölre fele nyíló dvd-t vagy akár milyen meghajtót beletenni. mert az hátra fele érdekesen nézne ki,mindjárt ecsetelem hogy miért is.

    sajna túl nagynak találom a hátra fele nyúló részt.Méghozzá azért nem tetszene,mert mindkét oldal plexi lesz..Bal illetve jobb oldal-Mindjárt mondom miért is

    Először olyan megoldásra gondoltam hogy a plexit fogom valahogy gránittal körbe ölelni,de ezt meg lehetne oldalni,viszont ha oldalra szeretném nyitni a plexi oldalt,akkor túl nehéz lenne..mármint hátúl valamilyen nagyon erős szerkezeti megoldást kellene találnom ami elbírná ezt,és lehet nem lenne elég két ponton rögzíteni a nyíló ajtót..ajtókat.

    Ezért magán a házon lesz egy az első részből oldalsó részből.alsó részből kialakítva lekerekítve a gránit, hogy csak a plexi tudjon faszán nyílni,de úgy hogy azért valamennyire illeszkedjen az egész ház oldalához.

    Így az ajtók két ponton lesznek rögzítve..és valamilyen oldalsó kisebb fogó is lesz rajta,vmilyen rozsdamentes cumo..talán ikeából


    Tehát 3:::: első rész..: homokfúvóval lesz részlegesen vagy teljes vastagságban kimarva valamilyen minta....lehet hogy nem csak 1cmer mélyen ..ha pl 2cmer vastag lesz a gránit része..hanem teljes 2 cmerben tehát üreges lesz.át lehet látni.

    Így lehetne feldobni az első részt..illetve

    4::: a tetejét........na és a tetejének az első rész felöli részén lenne ::: a pl dvd író

    úgy hogy persze ne látszódjon át a csúny része..ott ahol elöl ki lesz fújva a minta vagy csak félig kifújva. rem érthető

    erre valamilyen megoldás kéne hogy a lemez így ne essen ki,,erre is van egy ötletem a belső tartó 4 oldalas akárminek a kibővítése,vagy nagyobbra cserélése.bár akkor nehezebb lesz belerakni a lemezt..

    Itt kéne egy kis ötlet segítség. jah a tetőre is gondoltam vmilyen mintát,illetve átmarni teljes vastagságban...ha esetleg neonok lesznek benne.vagy akármilyen modding cucc--látvány miatt


    5:::: Mivel a jobb oldal is plexi lesz...Méghozzá designosabb lesz illetve elég sok plussz kilótól szabadulok így meg...elég sokat jelent.hisz az a legnagyobb rész.

    Ezért az alaplapra ki kellene találnom valamit

    1: nem szeretném a plexihez fogatni
    2:nem szeretnék berakni egy csúnya lemezt amire belecsavarozhatom az alaplapot.
    3:inkább az alaplap színe üssön át.,,esetlegesen majd oda valami ötletes megoldás

    mi lenne ha az alsó rész,illetve a felső résznél...lenne valamilyen gumis akármilyen fém+gumis megoldás amibe belelehetne csúsztatni az alaplapot....hogy alul illetve felül megfogjva..oldalra valahogy rögzíteni.,nehogy kicsússzon.

    Sajna viszont erre nem mindegyik lap felel meg.

    ÉS FELMERÜL A KÉRDÉS: honnan csúsztatom bele az alaplapot??? mert ha oldalról akkor elég nagy házat kell csinálnom,vagyis hosszút(

    Sok ötletet várnék

    A hátsó rész gránitnak kell lennie,hogy legyen tartása az egésznek.
    de viszont a kártyatartó helyek illetve rögzítések.....valamint alaplap hátlapja...ennek ki kell maratni valamilyen rozsdamentes inox cuccot.....
    Mert gránitból fizikai képtelenség megcsinálni.

    Félreértés ne esség.nem egy ház lesz beburkolva.
    Hűtés.vízhűtésre nem lesz pénzem,tehát halk hatékony hűtők lesznek.


    Gombok????

    Erre érkezett Josephtől egy olyan ötlet hogy mi lenne ha oldalt lennének.?
    erre beugrott nekem hogy mi lenne ha a bal oldalsó plexi rész két részből állna közép vagy alsótájt be lenne iktatva egy vékony gránit csík...amibe mehetnének a vezetékek,illetve a gombok rögzítései...hogy az első rész is szép maradjon,egybe legyen az egész.ne kelljen furkálni,ne szokványos legyen..

    Remélem sok ötlet illetve esetlegesen plexisek telszámai.jönnek.

    Inox kivágása..?

    Köszönöm

    Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

  • magi20

    senior tag

    én is szólni akartam,de jelen esetben sajnos ez nálam nem meríti a modding fogalmátt......................nagy moddolok hol vagytok???
    Miért nem reagál senki a gránit cuccra?????????????ez talán több modding lesz mint egy szalagkábel felrakása oldalra.és vmilyen módon az odabiggyesztése..

    Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

  • magi20

    senior tag

    válasz nakos #3545 üzenetére

    elég faszányos,de bazzzzzzz---mennyibe fájt?????inkább építettnék egyet úgy is olcsóbban jön ki.

    amugy lehet hangtalan gép ventikkel is. gratula hozzá-bár ez itt csak pénz kérdése volt.

    Végre augusztusban lesz időm és elkészül a gránit ház,miután senki nem jelzett semmilyen ötlettel nem is állt elő,mintha nem is írtam volna a topicba,ezért csak végleges képeket rakok majd föl.
    Olyan mintha be sem írtam volna,pedig az lehet pöppet több modding lesz mint megvenni egy fatality házat,vagy vmilyen 40k-s thermaltake akámrit.

    Na mindegy

    Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

Új hozzászólás Aktív témák