Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz PHM #8017 üzenetére

    Hmm, lábam odaadnám egy jó szkópért! Így sajna csak multiméterrel tudok vakerálni.

    Megcsináltam ezt a tápot péntek este, erre vasárnap hozott apám tápot is a vásárból, hozzá gyártott kapcsoló üzemű tápot a 6 tűs ps/2 csatlakozóval, így már többet nem lesz használva a tápom. A lényeg, hogy szombaton egész álló nap működött, közben volt film felvétel, meg minden, ami dolgoztatta a vinyót, és bírta frankón.

    Kíváncsiságból megmértem, hogy mit csinál a két táp.
    (a keret áramkörében mértem, azon a csatin, ami a vinyóra megy. A második értékek a rádugott vinyóval születtek)
    enyém: 5.1V -> 4.9V, 10.8V - > 10.9V
    gyári: 5.1V -> 5V, 12.5V -> 12.2V

    A venti fordulatszám dolog meg attól függ, hogy be van-e dugva az én 6 tűs dugóm a vinyó keretbe, ha annak a kapcsolója le van kapcsolva, még akkor is erősebben fog dolgozni a venti, ha kihúzom a dugót, akkor meg alig forog. Olyan állapotban ha rádugom multimétert, akkor is elkezd jobban pörögni, mindez a 12V-s ágon, az 5V-s nem igen érdekli. Gondolom a tranyó nyitása-zárása lehet a jelenség okozója.

    Egyébként az 5V disszipációja nem olyan jelentős, a 7812 meg a tranyó amik jobban melegszenek.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák