Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moha21

    addikt

    válasz sörösló #37013 üzenetére

    A teljesség kedvéért. Nyilván egy kapcsolási rajzot nem csipogóval olvasok. Ám egy mezei kontaktronak a segédtekercsén meg az erőátviteli kontaktusain kívül általában "mezei" nyitó illetve bontó érintkezői vannak.

    Nyilván lehet az NO és NC feliratokra hagyatkozni, de ennek is van hátránya. Pl. Lr van kopva a felirat. Helytelen a felirat ( sajnos ilyen is volt már igaz nem kontaktor volt ), illetve a csipogtatás nagy előnye, hogy közben ellenőrzöd, hogy valóban működik -e a kontaktor adott érintkezője.

    Én nem szoktam össze vissza jelölgetni, ha kell jelölni természetesen a szabványoknak megfelelően jelölök. Az, hogy hirtelen fejből elhibáztam szerintem emberi dolog, te is párhuzamos kötve próbáltad a feszültséget növelni ( nem személyeskedésnek szánom cska arra akarok rávilágítani mindannyian tévedhetünk ), nyilván a való életben 3-szor is ellenőrzöm amit írok.

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Új hozzászólás Aktív témák